سایت چیست؟

سایت چیست؟

وبگاه، تارنما، تارگاه، سایت یا وب سایت کدام یک صحیح است؟

دیدگاه ها
همه این کلمات در واقع در اختصار میشود سایت ولی در زبان فارسی (وبگاه - تارنما - تارگاه - پرتال) در اکثر اداره جات و سازمان ها گفته می شود. وب سایت و سایت هم بیشتر در بین متخصصین ۵۰ به ۵۰ گفته میشه که اصولیش وب سایت درست هست.

صفحات وب استاتیک یا ثابت

دیدگاه ها
صفحات استاتیک یا ثابت به این معنیست که شما باید برای تغییر هر المان یا متن در صفحه از طریق عوض کردن کد آن اقدام نمایید. مانند صفحاتی که با HTML در ابتدا طراحی می شدند.  

صفحات وب داینامیک یا پویا

دیدگاه ها
صفحات داینامیک یا پویا به این معنیست که شما میتوانید بدون کدنویسی و در اختیار داشتن یک پنل مدیریتی تمام بخش های آن صفحه را کنترل نمایید. وب سایت هایی که با زبان برنامه نویسی PHP یا  ASP.NET نوشته شده اند همگی جزو این گروه به حساب می آیند.

مخترع سایت کیست؟

دیدگاه ها
 تیم برنرزلی انگلیسی در مؤسسه سرن اولین صفحه وب سایت را ایجاد نموده است. تصویری از اولین صفحه ایجاد شده در اینترنت اولین صفحه یک وب سایت در اینترنت

اولین وب سایت ناسا در سال ۲۰۱۵

دیدگاه ها
اولین سایت ناسا در سال ۲۰۱۵

محتوای یک صفحه از سایت

دیدگاه ها
محتوای یک صفحه از سایت شامل متن، عکس و ویدیو می باشد.  

اجزای تشکیل دهنده یک سایت

دیدگاه ها
دامنه  + هاست + سیستم مدیریت محتوا + قالب ابتدا برای راه اندازی یک سایت شما باید دامنه را به نام خود با پسوند مناسب کسب و کارتان را ثبت نمایید. پس از خریداری هاست مناسب و وصل کردن دامنه به هاست میتوانید به مرحله بعدی بروید. با توجه به نیاز خود سیستم مدیریت محتوای خودتون رو انتخاب میکنید و بر روی هاست خود نصب می نمایید. اگر سایت شما عمومی هست از قالب های آماده استفاده کنید وگرنه باید سفارش یک قالب اختصاصی دهید.

انواع سایت از لحاظ کاربرد

دیدگاه ها
وبلاگ ها، سایت های خبری،فروشگاه اینترنتی، سایت های شرکتی، سایت های تخفیف، سایت های پزشکی، چت روم ها و ... از متداول ترین نوع وب سایت ها هستند که در ایران فعالیت میکنند.

فریم ورک چیست؟

دیدگاه ها
فریم ورک در اصطلاح به چارچوب نرم‌افزاری گفته می‌شود. یک فریم‌ورک مجموعه‌ای از کتابخانه‌های برنامه‌نویسی و احتمالا مجموعه‌ای از قوانین برای برنامه‌نویسی است.

زبان های برنامه نویسی سایت

دیدگاه ها
در سرور ها و هاست های لینوکسی با زبان PHP و فریمورک های لاراول  Symfony - Yii 2 -Codeigniter - Zend - Phalcon و در سرورهای ویندوز با زبان برنامه نویسی ASP.net
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

پاسخ به “سایت چیست؟”

  1. توحید عزیززاده گفت:

    منتظر پاسخ به سوالات شما عزیزان هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتس اپ