بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ چیست؟

دیدگاه ها
اگر برای شما هم جذاب شده است که وارد دنیای برنامه نویسی وب یا توسعه وب اپلیکیشن ها بشوید، بوت استرپ می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار رود. تعریف استرپ در وب سایت رسمی این مجموعه به این صورت می باشد: استرپ به مجموعه ای از معروف ترین کدهای HTML، CSS و فریم ورک گفته می شود که برای ساخت برنامه های موبایلی بر پایه وب مورد استفاده قرار می گیرد. نسبت به تعریف، این مجموعه می تواند بسیار جذاب به شمار رود! پس در ادامه با معرفی بیشتر استرپ همراه ما باشید. برای استفاده از استرپ علاوه بر اینکه به یک صفحه وب نیازمند هستید، نیازمند یک لینک به CDN های استرپ هستید که البته در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا خواهید شد. از مهمترین ویژگی های متمایز کننده استرپ می توان به صفحات ساخته شده به صورت ریسپانسیو اشاره نمود که می توانند در دنیای امروز بسیار مناسب به شمار روند. برای اینکه با استرپ بیشتر آشنا شوید، این تعریف را همواره در ذهن خود داشته باشید. شما برای یک بارکد می نویسید و خروجی CSS و جاوا اسکریپت دریافت می کنید. دقیق ترین توضیحی که می توان برای استرپ داد، این است که استرپ در واقع یک زبان برنامه نویسی برای تمامی دستگاه ها بر پایه وب می باشد. کتابخانه های استرپ بر اساس jQuery تامین می شود که یک کتابخانه بسیار گسترده و پر استفاده بر اساس جاوا اسکریپت می باشد. پس برای اینکه بتوانید یک برنامه تحت وب با استفاده از استرپ طراحی کنید، همه آن چیزی که نیاز دارید، CSS، جاوا اسکریپت و jQuery می باشد. باقی مسائل مربوط به استرپ و برنامه نویسی تحت این پلتفرم اضافی هستند و شما می توانید با تنها سه مهارت برنامه های استرپ را طراحی کنید.  

چرا برای بوت استرپ فریم ورک نیاز است؟

دیدگاه ها
برای کار با استرپ شما به یک فریم ورک خاص نیازی ندارید و می توانید بدون فریم ورک برنامه نویسی خود را انجام دهید. اما نمی توان روی مزایا و منافعی که فریم ورک ها برای استرپ ایجاد می کنند چشم بست. چرا که برنامه نویسی در استرپ با استفاده از فریم ورک می تواند بسیار ساده باشد و برای کسانی که تازه می خواهند کار برنامه نویسی با استفاده از استرپ را شروع کنند، گزینه ای بسیار مناسب به شمار می رود. از دیگر مزایای استفاده از فریم ورک در ساخت وب سایت های ریسپانسیو با استفاده از استرپ می توان به نکات زیر اشاره نمود : پیدا کردن ساده ایرادهای کد نویسی و برطرف کردن آنها در میان برنامه ها و پروژه ها توانایی مشاهده پیش نمایش سایت به صورت دسکتاپ، موبایل و تبلت برای مشاهده انواع مدل های ریسپانسیو سایت ایجاد ثبات برای برنامه نویسی میان برنامه ها و برنامه نویس ها کاربری آسان و سریع برای ایجاد طرح های جدید در واقع زمانی که شما بر روی یک پروژه وب در حال کار هستید، برنامه نویسی به گونه ای که وب سایت شما با تمامی مرورگرهای موبایل، تبلت و دسکتاپ سازگاری داشته باشد بسیار با اهمیت است و در این خصوص می توانید از اجتماع برنامه نویس های بوت استرپ استفاده کنید.

نوار پیمایش بوت استرپ

دیدگاه ها
شما می توانید با استفاده از نوار پیمایش استرپ به راحتی برنامه های مورد نیاز در وب اپلیکیشن خود را کپی پیست کرده و استفاده کنید. در هر صورت نیازی نیست که همه وب سایت ها را از صفر شروع کنید و خود را محک بزنید و می توانید از جامعه استرپ برای برنامه نویسی راحت تر استفاده کنید و یا تکه کدی از گذشته را برای برنامه های جدید خود به کار ببرید. برای این منظور می توانید از <NAV> استفاده کنید که به شما برای اشاره کردن به کدی در پروژه دیگر می تواند مورد استفاده قرار گیرد و در واقع استفاده از آن ممکن است کمی شما را گیج کند. به همین منظور توصیه می شود که از این تگ که به نوار پیمایش نیز معروف است زمانی استفاده کنید که بیشتر با بوت استرپ آشنا شده اید و می خواهید برنامه های حرفه ای خود را در زمانی کمتر بنویسید.

هدر JUMBOTRON

دیدگاه ها
یکی از مهمترین ویژگی هایی که می توانید از بوت استرپ انتظار داشته باشید، استفاده از هدر های تازه برای ساخت کلمات کوچک و بزرگ می باشد. البته زمانی که شما می خواهید یک قالب یا وب اپلیکیشن طراحی کنید شاید کمتر از این هدر ها استفاده کنید و به کاربر بسپارید که از هدر ها استفاده کند ولی می توانید در کلاس های بوت استرپ از تگ Jumbotron برای بزرگ کردن متن استفاده کنید. در هر حال استفاده از این تگ می تواند در تولید محتوای خاص بسیار برای شما مناسب باشد. کد Jumbotron به صورت زیر نوشته می شود. <div class="jumbotron">

Grid چیست

دیدگاه ها
یکی دیگر از مواردی که در برنامه نویسی استرپ باید به یاد داشته باشید، استفاده از گرید به عنوان ستون بندی محتوا می باشد. شما می توانید با استفاده از Grid محتوای خود را دسته بندی کنید. این تگ را می توان یکی از مهمترین ویژگی های استرپ دانست که برای تولید قالب های امروزی ریسپانسیو مورد استفاده می باشند. تا این قسمت شما را با برخی از تگ ها و ویژگی های بوت استرپ آشنا کردیم و قصد داریم در ادامه به شما در مورد ویژگی های استرپ و کارایی آن با شما صحبت کنیم.

امکانات استرپ چیست؟

دیدگاه ها
از مهمترین امکاناتی که در بوت استرپ فراهم شده است، می توان به توانایی ساخت برنامه های تحت وب و وب سایت های ریسپانسیو اشاره نمود. وب سایت ریسپانسیو چیست؟ به وب سایتی که با تمامی مرورگرها همگام شده باشد و نسخه های موبایل، تبلت و ویندوزی آن با یکدیگر متفاوت باشند را ریسپانسیو می گوییم. چرا باید وب سایت ریسپانسیو استفاده کنیم؟ به این دلیل که امروزه برخلاف گذشته که بیشتر از 50 درصد از کاربران اینترنت مختص دسکتاپ بود، امروزه بسیاری از کاربران از موبایل و تبلت و سایر وسیله ها برای مرور سایت ها استفاده می کنند و از این روی در بهینه سازی و سئو سایت، طراحی ریسپانسیو می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. از دیگر امکانات استرپ می توان همگامی و همراهی این فریم ورک با مرورگرهای قدیمی اشاره نمود. پس اگر می خواهید برنامه نویسی وب را به گونه ای انجام دهید که بر روی بیشتر مرورگرها اجرا شود و مشکلی نداشته باشد، باید به بوت استرپ مسلط باشید.

استرپ به زبان ساده

دیدگاه ها
شاید هنوز هم به خوبی با بوت استرپ آشنا نشده باشید و به همین دلیل قصد داریم بیشتر در مورد این فریم ورک به شما توضیح دهیم. در واقع زمانی که طراحی یک وب سایت شروع می شود، معمولا یک خلاء میان پوسته ظاهری و کدهای وب سایت ایجاد می شود که در طراحی قالب ها می تواند مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کند. بوت استرپ در واقع برای پر کردن این خلاء وارد بازار شده است. استرپ به شما کمک می کند تا علاوه بر اینکه یک وب سایت حرفه ای طراحی می کنید که از لحاظ ظاهری بسیار حرفه ای و ریسپانسیو است، بتوانید یک طراحی سایت اصولی از لحاظ کد نویسی نیز داشته باشید. این عملکرد چگونه انجام می شود؟ به دلیل کامل بودن کدهای استرپ و استفاده از تمامی زبان های برنامه نویسی، زبان های متا و هایپر کدها می توانید به راحتی از پس طراحی سایت حرفه ای به صورت کاملا حرفه ای برآیید. به طور کلی می توان گفت که استرپ یکی از حرفه ای ترین فریم ورک های برنامه نویسی به شمار می رود.

مشکل استفاده از استرپ

دیدگاه ها
بوت استرپ امروزه به یکی از اصلی ترین روش های طراحی سایت تبدیل شده است و بسیاری از توسعه دهندگان وب استفاده از استرپ را به عنوان مزیتی غیر قابل توصیف عنوان می کنند. این فریم ورک که یک برنامه خطی را دنبال می کند، شاید به این دلیل که تنوع زیادی در طراحی صفر تا صد ندارد دچار مشکلاتی شده است. توسعه دهندگان اصلی استرپ قول داده اند این مشکل را در نسخه شماره جدید حل کنند ولی اگر این وعده عملی نشود، در آینده ای نه چندان دور شاهد بسیاری از وب سایت های با ظاهر یکسان، حاشیه های یکسان و با رنگ های مشابه خواهیم بود و توسعه دهندگانی که دیگر خلاقیتی در طراحی وب اپلیکیشن ها ندارند. از این روی توصیه می شود که برای طراحی صفر تا صد یک وب سایت به سراغ بوت استرپ نروید و از خلاقیت در کار با بوت استرپ استفاده کنید.

آخرین نسخه معرفی شده استرپ

دیدگاه ها
آخرین نسخه معرفی شده استرپ آخرین نسخه ای که از استرپ امروزه در بازار عرضه شده است و بسیاری از توسعه دهندگان از آن استفاده می کنند، استرپ نسخه چهار می باشد. این نسخه که پس از معرفی 3 در بازار عرضه شده، استرپ نسخه 4 عنوان گرفته است و به این دلیل که می توانید ستون بندی صفحات را بهبود بخشید و همچنین طراحی وب سایت خود را دگرگون کنید، به طور کلی می توان گفت که دغدغه اصلی توسعه دهندگان این نسخه از استرپ تنها به این فکر کرده اند که چگونه می توانند فضای سایت را بهبود بخشند و توسعه دهندگان دیگر بتوانند سایت های متنوعی با استفاده از استرپ را طراحی کنند. به طور کلی می توان گفت که استرپ در نسخه جدید به یکی از برترین فریم ورک ها برای توسعه وب سایت های ریسپانسیو تبدیل شده است.

چرا باید از استرپ استفاده کنیم؟

دیدگاه ها
اکنون که با استرپ آشنا شده ایم می توانید دلایل استفاده از استرپ را بیشتر بدانیم. استرپ یکی از برترین فریم ورک ها برای CSS، جاوا اسکریپت و تمامی زبان های برنامه نویسی است که برای طراحی وب اپلیکیشن ها و وب سایت ها استفاده می شود و می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای کسانی باشد که می خواهند وارد بازار کار طراحی سایت شوند. امروزه بازار کار طراحی سایت بسیار گسترده شده است و شما می توانید با یادگیری بوت استرپ به راحتی وارد بازار کار شوید. به یاد داشته باشید که خلاقیت می تواند تاثیر بسیار زیادی در یادگیری و استفاده بهتر از بوت استرپ داشته باشد. این فریم ورک امروزه به یکی از محبوب ترین های بازار تبدیل شده است و بسیاری از برنامه نویسان از این فریم ورک جدید استقبال کرده اند. برای دانلود استرپ می توانید به وب سایت گیت هاب مراجعه نمایید. به یاد داشته باشید که پروژه استرپ یک پروژه متن باز است و از این روی می توانید به راحتی این زبان برنامه نویسی را توسعه داده و یا خصوصی سازی کرده و برای پروژه های خاص خود از آن استفاده نمایید.

کلام آخر

دیدگاه ها
بوت استرپ را می توان یکی از مهمترین ابزاری دانست که برای ساخت سایت های ریسپانسیو مورد استفاده است. در صورتی که می خواهید از این فریم ورک استفاده کنید می توانید استرپ را از وب سایت گیت هاب دانلود کرده و استفاده نمایید. https://getbootstrap.com/docs/4.3/getting-started/download/ به طور کلی می توان گفت که استرپ یکی از برترین ابزاری است که برای ساخت وب اپلیکیشن و یا سایت های ریسپانسیو مورد استفاده بوده و در این مقاله شما را به طور کامل با بوت استرپ و ویژگی های آن آشنا کردیم. به طور کلی می توان گفت که استرپ یکی از بهترین ابزار برنامه نویسی به شمار می رود.
مشاوره در واتس اپ