بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

جایگاه بک لینک در سئو

دیدگاه ها
بک لینک یکی از موضوعات پرطرفدار در دنیای سئو است که امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بسیاری از افراد علاقه مند به یادگیری آن هستند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره بک لینک و لینک سازی در وب سایت صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا اگر شما نیز به تازگی یک وب سایت را راه اندازی کرده اید و قصد بهبود سئوی آن را دارید بتوانید به راحتی با استفاده از لینک سازی این کار را انجام دهید و رتبه سئوی وب سایت خود را بهبود ببخشید.

تعریف واحدی از بک لینک

دیدگاه ها
لینک سازی که با نام دریافت بک لینک از وب سایت های دیگر نیز شناخته می شود عملیاتی است که در آن سعی می شود تا شما بتوانید لینک سایت خود را در سایر وب سایت ها قرار دهید، اگر کمی وبگردی کنید حتما می توانید وب سایت هایی را بیابید که با کلیک بر روی یک تصویر و یا یک عبارت یا یک لینک در یک وب سایت وارد وب سایت دیگری می شوید، در چنین شرایطی می توان گفت که سایتی که شما با کلیک بر روی عبارت مورد نظر وارد آن می شوید و در واقع سایت مقصد است یک بک لینک از وب سایتی که شما برای بازدید در ابتدا به آن مراجعه کرده بودید دریافت کرده است. لینک سازی و بک لینک در وب سایت ها و سئوی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که هر چه شما از وب سایت های مختلفی لینک سازی کرده باشید شانس خود را برای بیشتر شدن مشتریان و کاربران خود افزایش می دهید، دلیل این موضوع این است که با این کار تعداد زیادی از کاربرانی که به وب سایت های مختلف مراجعه می کنند به طرق مختلف وارد وب سایت شما نیز می شوند و در صورتی که شما بتوانید محتوای مناسبی را برای آن ها تهیه کنید می توانید باعث جذب آن ها شوید.

چگونه یک بک لینک خوب داشته باشیم؟

دیدگاه ها
داشتن یک لینک خوب در سایت دیگر نیازمند این است که شما سعی کنید تنها از وب سایت های معتبر اقدام به لینک سازی کنید، وب سایت های معتبر علاوه بر این که تعداد زیادی مراجعه کننده و کاربر دارند نزد کاربران خود از اعتماد زیادی نیز برخوردار هستند که به همین علت معمولا شما می توانید به راحتی وب سایت خود را در این سایت ها تبلیغ کنید و کاربران زیادی را به وب سایت خود جذب کنید. دقت داشته باشید که امروزه وب سایت های زیادی هستند که به راحتی به شما اجازه لینک سازی می دهند و شما می توانید بک لینک های مد نظر خود را از آن ها دریافت کنید اما نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که این وب سایت ها مزیت آن چنانی برای شما ندارند و تمامی افراد و وب سایت های رقیب شما نیز می توانند به راحتی در این وب سایت ها اقدام به لینک سازی کنند، بنابراین اولویت شما باید این باشد که بتوانید از وب سایت های معتبر و وب سایت هایی که به سختی اجازه لینک سازی را به شما می دهند اقدام به لینک سازی کنید.

نکاتی مهم برای لینک سازی

دیدگاه ها
برای لینک سازی در یک وب سایت دیگر باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید، نکته اول این است که سعی کنید از لینک سازی درون محتوایی استفاده کنید، به این ترتیب شما می توانید یک محتوای مناسب را ایجاد کرده و لینک های وب سایت خود را درون آن قرار دهید تا کاربران با مطالعه مطلب شما علاقه مند شوند که بر روی لینک وب سایت شما نیز کلیک کنند. مقالاتی که طولانی هستند و از لحاظ محتوایی نیز از ارزش زیادی برخوردار می باشند می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند و دریافت لینک از آن ها می تواند برای وب سایت و کسب و کار شما بسیار ارزشمند باشد بنابراین شما بهتر است که اولویت خود برای لینک سازی را بر روی این مقالات قرار دهید. بهتر است برای لینک سازی سعی کنید که از خود ویراستار وب سایت بخواهید که لینک شما را در محتوا قرار دهد، این کار می تواند برای شما مفیدتر باشد. نکته آخر برای لینک سازی در وب سایت های مختلف نیز این است که سعی کنید حتما از وب سایت هایی اقدام به ساخت لینک کنید که در شبکه های اجتماعی مختلف فعالیت داشته باشند.

از نظر گوگل کدام بک لینک ها بد هستند؟

دیدگاه ها
همانطور که می دانید گوگل امروزه اصلی ترین موتور جستجو در کل دنیا است به همین دلیل تقریبا تمامی سایت ها قوانین سئو را از روی این موتور جستجو در وب سایت های خود پیاده سازی می کنند، بنابراین این نکته بسیار مهم است که بدانید از نظر این موتور جست و جو استفاده کردن از کدام بک لینک ها می تواند برای وب سایت شما مخرب باشد و مزیتی را برای شما نداشته باشد. اولین مورد زمانی است که شما از یک وب سایت غیر مرتبط با وب سایت خود اقدام به لینک سازی کرده باشید، این موضوع از نظر گوگل برای شما مشکل ساز است، در صورتی که محتوایی که شما برای لینک سازی استفاده کرده اید ضعیف باشد این لینک سازی نیز از نظر گوگل یک لینک سازی ضعیف است که نمی تواند برای وب سایت شما مفید واقع شود. اگر شما اقدام به تبادل لینک در وب سایت خود کنید این موضوع نیز می تواند تبعاتی را از طرف موتور جستجو جوی گوگل برای شما داشته باشد. وب سایت هایی که از طرف موتور جستجوی گوگل جریمه شده اند نمی توانند گزینه مناسبی برای لینک سازی باشند. دریافت بک لینک از شبکه های وبلاگی نیز از نظر گوگل برای وب سایت شما مشکل ساز است و بهتر است در این شبکه ها لینک سازی نکنید.

لینک سازی را کم ولی با کیفیت انجام دهید

دیدگاه ها
در روزهای نخستی که آژانس های سئو سایت شکل گرفتند معمولا مهم ترین عامل در وب سایت ها لینک سازی به تعداد بالا بود و هر چه این تعداد بیشتر بود رتبه وب سایت نیز در لیست جست و جوی موتورهای جست و جو بالاتر می رفت، اما امروزه استراتژی هایی که موتورهای جست و جو و علی الخصوص موتور جستجو گوگل در پیش گرفته است بیشتر بر این پایه است که وب سایت هایی که در آن ها اقدام به لینک سازی می کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. این کیفیت شامل چند مورد بسیار مهم است، اول این که وب سایت مورد نظر از محبوبیت بالایی برخوردار باشد و کاربران اعتماد کافی را به آن داشته باشند، دوما محتوای تولید شده توسط این وب سایت نیز از کیفیت بالایی برخوردار باشد و یک سری موارد دیگر که می توانید با کمی جست و جو این موارد را متوجه شوید. بنابراین بهتر است به جای ساخت لینک به تعداد زیاد سعی کنید که این تعداد را کاهش دهید و تنها در وب سایت های معتبر اقدام به  ساخت لینک کنید.

لینک سازی داخلی یا خارجی؟

دیدگاه ها
اگر اطلاعاتی درباره لینک سازی یا لینک بیلدینگ داشته باشید حتما می دانید که یک نوع دسته بندی از بک لینک ها لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی است که با یکدیگر تفاوت هایی دارند، ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که بهتر است اقدام به لینک سازی داخلی کنیم یا لینک سازی خارجی؟ برای پاسخ این سوال شما در ابتدا باید تفاوت میان لینک سازی داخلی و خارجی را بدانید، منظور از لینک سازی داخلی این است که شما در صفحات مختلف وب سایت خودتان لینک هایی را به بخش های دیگر وب سایت قرار دهید و منظور از لینک سازی خارجی نیز این است که اقدام به دریافت بک لینک از وب سایت های دیگر کنید، به صورت کلی هر دو این لینک سازی ها برای یک وب سایت مورد نیاز هستند که شما برای بهبود سئو وب سایت خود باید هر دو آن ها را در وب سایتتان پیاده سازی کنید و از مزایای آن ها بهره مند شوید.

آشنایی با روش های لینک سازی فالو و نوفالو

دیدگاه ها
یکی دیگر از دسته بندی های معروفی که برای بک لینک و لینک سازی وجود دارد دسته بندی آن ها به دو نوع بک لینک فالو و نوفالو می باشد، بک لینک فالو تمامی بک لینک ها و لینک سازی هایی هستند که در فایل HTML آن ها از ویژگی نوفالو استفاده نشده است، به صورت کلی دسته گسترده ای از لینک سازی ها را این نوع لینک سازی تشکیل می دهد. با استفاده کردن از ویژگی نوفالو ربات های گوگل دیگر ارزشی برای صفحه های هدف قائل نخواهند بود.

ارزش لینک سازی در گوگل چگونه تعیین می شود؟

دیدگاه ها
به صورت کلی موتور جستجوی گوگل شاخص های مختلفی را برای لینک سازی و بک لینک در نظر می گیرد که هر چه این شاخص ها پررنگ تر باشند وب سایت شما از سئوی بهتری برخوردار خواهد بود. یکی از مهم ترین این شاخص ها برای تعیین ارزش یک بک لینک در وب سایت شما اعتبار دامنه سایتی است که از آن بک لینک خود را دریافت کرده اید، هر چه دامنه این سایت از اعتبار بیشتری برخوردار باشد قاعدتا بک لینک دریافتی وب سایت شما نیز ارزش بیشتری خواهد داشت و سئوی وب سایت شما بهتر خواهد شد. نکته بسیار مهم این است که اعتبار صفحه ای که شما از آن صفحه اقدام به دریافت بک لینک برای وب سایت خود کرده اید نیز به تنهایی تاثیر زیادی بر روی سئوی وب سایت و ارزش بک لینک خواهد گذاشت که حتما به این نکته نیز باید توجه داشته باشید. یکی دیگر از مواردی که بر روی ارزش گذاری گوگل بر روی لینک ها تاثیر گذار است تعداد لینک های خروجی می باشد، هر چه تعداد لینک های خروجی وب سایتی که شما از آن اقدام به دریافت بک لینک کرده اید بیشتر باشد ارزشی که موتور جستجوی گوگل به کل این صفحه اختصاص می دهد بین این لینک ها تقسیم می شود و در نتیجه ارزش وبسایت شما کاهش پیدا می کند بنابراین اگر قصد دارید ارزش لینک سازی وب سایت شما بیشتر باشد بهتر است از وب سایت هایی اقدام به دریافت بک لینک کنید که خروجی کمتری دارند. ارتباط موضوعی وب سایتی که از آن بک لینک دریافت کرده اید نیز عامل بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

محل مناسبی برای لینک سازی در نظر بگیرید

دیدگاه ها
بعد از آن که شما موفق شدید که یک وب سایت مناسب را برای دریافت بک لینک و لینک سازی پیدا کنید گام بعدی این است که سعی کنید محل مناسبی را در این وب سایت برای لینک سازی انتخاب کنید، این محل از اهمیت زیادی برخوردار است، در صورتی که لینک های شما درون محتوای صفحه قرار بگیرند می توانند تاثیر گذاری بیشتری بر روی کاربران داشته باشند و باعث جذب آن ها به وب سایت شما شوند. البته توجه داشته باشید که این کار می تواند برای شما هزینه بر باشد ولی مطمئن باشید که این هزینه ارزشش را خواهد داشت و شما می توانید به راحتی کاربران زیادی را در مدت زمانی کوتاه به وب سایت خود جذب کنید.

دریافت بک لینک

دیدگاه ها
امروزه روش های زیادی برای دریافت بک لینک و لینک سازی وجود دارند که شما می توانید از هر یک از این روش ها برای دریافت بک لینک از وب سایت های دیگر استفاده کنید. بسیاری از وب سایت ها در بخش تبلیغات خود این امکان را برای شما فراهم کرده اند که بتوانید از آن ها اقدام به دریافت بک لینک کنید. البته شما برای انتخاب این وب سایت باید نکاتی که ما در این مطلب برای شما بیان کردیم را نیز در نظر بگیرید و بهترین وب سایت را برای لینک سازی انتخاب کنید.  

جمع بندی و توصیه پایانی

دیدگاه ها
به صورت کلی امروزه لینک سازی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که باعث می شود تا بسیاری از افرادی که در زمینه سئو فعالیت دارند تلاش داشته باشند حتما به این موضوع مسلط شوند. نکته بسیار مهم این است که حتما سعی کنید از این امکان برای سئوی سایت خود استفاده کنید، سئوی سایت بدون استفاده از امکانات لینک سازی و بک لینک عملا کار بیهوده ای است. اگر یک وب سایت فروشگاهی و یا یک وب سایت محتوایی در اختیار دارید مطمئن باشید که استفاده از لینک سازی در یک وب سایت معتبر می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد و باعث شود که وب سایت شما کاربران زیادی را جذب کند و در نتیجه کسب و کار شما نیز گسترش پیدا خواهد کرد.
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتس اپ