چرا باید وردپرس را سئو کنیم؟

توحید عزیززاده در آبان ۸, ۱۳۹۷
چرا باید وردپرس را سئو کنیم؟

در دنیای اینترنت هر وب سایتی که شروع به فعالیت می کند برای آنکه به موفقیت برسد مسیر طولانی را در پیش خواهد داشت که شامل رعایت کردن نکات و مسائل بسیاری است که موجب می شود تا یک سایت در کلمات مختلفی که توسط کاربران در موتور های جستجو سرچ می شوند رتبه گرفته و در صدر لیست قرار گیرند به مجموعه کار هایی که کمک میکند تا یک سایت قدرت گرفته و در سرچ های مختلف در بالاترین بخش لیست معرفی شده توسط موتور های جستجو قرار گیرند سئو گفته میشود برای اینکه مدیران وب سایت های وردپرسی بیشتر با سئو وردپرس آشنا شوند در این مقاله در رابطه با این سوال که سئو چیست بیشتر توضیح دهیم.

به زبانی دیگر می توان سئو را نوعی از بازاریابی دانست که در دنیای اینترنت انجام میشود و تمرکز آن بر روی رشد و ارتقا همه جانبه یک وب سایت می باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر وردپرس به عنوان یکی از پر طرفدار ترین سیستم های مدیریت محتوا شناخته می شود و سایت های بسیاری به کمک این سیستم مدیریت محتوا ساخته میشوند سئو وردپرس نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا دارای اهمیت بیشتری می باشد و بسیاری از مدیران سعی می کنند تا با فراگیری اصول سئو وردپرس وب سایت خود را بیش از پیش تقویت نموده و رتبه های بهتری را نزد موتور های جستجو به خصوص گوگل کسب نمایند تا از این طریق میزان بازدید سایت خود را افزایش داده و کسب درامد بالاتری را تجربه نمایند.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: افزایش سرعت لود سایت های وردپرسی [مصاحبه]

به طور کلی می توان سئو وردپرس را ترکیبی از خلاقیت و تکنیک دانست که در صورتی که فرد انجام دهنده آن ( که میتواند مدیر وب سایت وردپرسی و یا یک سئوکار باشد) تکنیک های لازمه را به درستی انجام دهد موجب افزایش رتبه و همچنین ترافیک وب سایت وردپرسی خواهد شد. سئو وردپرس بخش های مختلفی دارد که بخشی از آن به ظاهر سایت شما، بخشی دیگر به کد نویسی آن، بخشی به محتوایی که تولید میکنید و بخشی دیگر به رابط کاربری ساده ای که برای سایت وردپرسی خود در نظر میگیرید باز میگردد.

یه دفترچه که روش نوشته شده سئو وردپرس با یه بک گرند زرد رنگ

در کنار موارد گفته شده عوامل بیرونی مانند لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شوند در کنار تبلیغاتی که انجام می دهید نیز می تواند بر روی سئو وردپرس شما تاثیر گذار باشد. تا به اینجا به بخشی از پرسش شما در رابطه با اینکه سئو چیست پاسخ داده شده است در ادامه این مقاله بیشتر در رابطه با اینکه سئو چیست توضیح خواهیم داد پس تا انتها با ما همراه باشید.

یکی از نکاتی که بسیاری از افراد آنرا به اشتباه برداشت می کنند آن است که سئو وردپرس را بهتر دیده شده سایت برای موتور های جستجو می دانند، این در حالی است که هدف از سئو کردن یک سایت آن است که وسایت مذکور برای کاربران بهتر و در دسترس تر قرار گیرد نه موتور های جستجویی که همیشه می توانند به سایت دسترسی داشته باشند.

چرا به سئو وردپرس نیازمندیم؟

همه ما میدانیم که بخش اعظمی از بازدید وب سایت ها از طریق سرچ در موتور های جستجو معروف مانند گوگل، بینگ و یاهو اتفاق می افتد. سایت های وردپرسی برای آنکه بتوانند در اینترنت دیده شوند و کاربران را به سایت خود جذب نمایند لازم دارند تا در موتور های جستجو رتبه مناسبی داشته باشند. با توجه به اینکه تبلیغات در سایت های پربازدید هزینه بسیار زیادی داشته و مدت زمان بازدهی آن بسیار محدود می باشد در نتیجه بهترین، پر بازده ترین و نامحدود ترین روشی که می توان بر روی آن سرمایه گذاری کرد سئو وردپرس می باشد.

چرا بدون سئو بازدید مناسبی نداریم؟

درست است که موتور های جستجو هر سال و حتی هر ماه سعی در بهبود وضعیت شناسایی خود دارند و تلاش می کنند تا با هوشمند تر شدن به بهبود وضعیت نتایج سرچ ها کمک کنند اما این دلیل نمی شود که ما همه مسئولیت ها را به گردن آنها واگذار کنیم بلکه می بایست ما نیز با انجام دادن کارهای مختلفی به این موتور های جستجو کمک کنیم تا سایت ما را بهتر و سریع تر شناسایی نموده و در رتبه های بالای جستجو های خود قرار دهند. روش های بسیاری وجود دارد که می توان با استفاده از آنها به ربات های جستجو کننده ای که وظیفه گرداوری اطلاعات وب سایت ها را برای بهبود موتور های جستجو دارند کمک کنیم که در مقالات آتی حتما به توضیح مفصل هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

در این بخش توضیحات گسترده ای در رابطه با اینکه سئو چیست و چرا به آن نیاز داریم ارائه شد در ادامه  در رابطه با چگونگی ارتباط برقرار کردن موتور های جستجو با کاربران بیشتر خواهیم گفت.

تکنیک هایی که برای سئو وردپرس مورد استفاده قرار میگیرند در سطح حرفه ای کمی پیچیدگی دارند اما در سطح پایه و عمومی آنرا همه مدیران وب سایت ها می توانند فراگرفته و با رعایت هر چه بیشتر آنها نسبت به بهبود وضعیت وب سایت خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید که وب سایتی که مقداری از اصول سئو وردپرس را رعایت کرده باشد شانس بسیار بیشتری نسبت به وب سایتی که هیچ یک از این اصول را رعایت نکرده است داشته و حتی می توان با رعایت نمودن سطوح پایه سئو در وب سایت های وردپرسی شاهد کسب رتبه های مطلوب برای این وب سایت ها باشیم.

 

یک موتور جستجو به چه صورت با کاربران ارتباط برقرار می کند؟

یکی از ویژگی هایی که موتور های جستجو به خصوص گوگل از آن بهره مند می باشند آن است که میتوانند با توجه به درخواست هایی که کاربران دارند نسبت به شناخت نیاز آنها اقدام کنند. کاربرانی که از موتور های جستجو برای رسیدن به خواسته های خود استفاده میکنند به طریق این کار را انجام میدهند:

  • کاربران می خواهند کاری را انجام دهند: بلیط خریدارای کنند ، آهنگ گوش کنند یا سفارشی را ثبت نمایند.
  • کاربران به دنبال یافتن اطلاعاتی از وب سایت های اینترنتی هستند: به دنبال مقالات آموزش سئو بگردند یا بهترین نقاط تفریحی تهران را بشناسند.
  • کاربران می خواهند به جایی بروند: منظور از “جا” در این بخش جایی در اینترنت است به عنوان مثال به سایت فیسبوک یا توئیتر سر بزنند.
مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: بروزرسانی محتوای قدیمی در وردپرس

در صورتی که کاربر به دنبال هر یک از سه مورد بالا در اینترنت باشد گوگل نسبت به کاوش اطلاعات در بین تمامی اطلاعاتی که در گذشته جمع آوری کرده است مشغول می شود، این کار در چند هزارم ثانیه انجام میشود و لیستی از وب سایتهایی که اطلاعاتی پیرامون درخواست کاربر دارند به وی نشان داده میشود و کاربر می تواند از میان آنها وارد وب سایت مورد نظر خود شود. برای اینکه بتوانید شانس بیشتری برای جذب کاربران از موتور های جستجو داشته باشید نیازمند اطلاعاتی در رابطه با سئو خواهید بود که در مقالات بعدی به خوبی به آنان خواهیم پرداخت.

بهترین جایگاه در نتایج جستجو کدام است؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده می باشد و مطمئنا کسب رتبه یک در جستجو ها می تواند بهترین نتیجه برای سئو وردپرس شما باشد ولی این بدان معنا نیست که سایر رتبه ها ورودی از موتور های جستجو ندارند اما بررسی های به عمل آمده حاکی از آن است که بیش از ۸۰ درصد ورودی هایی که از سرچ ها به دست می آیند تنها به ورود به لینک اول جستجوها بسنده میکنند. مطمئنا رسیدن به رتبه یک در سرچ های مورد نظرتان کار آسانی نخواهد بود اما با دنبال کردن مقالات آموزش سئو وردپرس ما در سریر نوین خواهید آموخت که چگونه می توانید وب سایت خود را سئو کرده و به بهترین نتیجه دست یابید.

در این مقاله سعی کردیم تا نحو ساده ای در رابطه با اینکه سئو چیست و چگونه میتواند بر روی موفقیت یک وب سایت و مالک آن تاثیر گذار باشد صحبت کنیم تا همه کاربران حتی کسانی که با سئو آشنایی ندارند بتوانند مفهوم آنکه سئو چیست و به چه کاری می آید را درک کنند امیدواریم با همراهی ما در آینده بتوانیم با آموزش های دقیق و کاربردی سئو به شما کمک نماییم تا وب سایتی حرفه ای و پر بازدید را مدیریت نمایید.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

پاسخ به “چرا باید وردپرس را سئو کنیم؟”

  1. مهران گفت:

    سلام وقتتون بخیر من یه سایت دارم فکر کنم وردپرس باشه چون به یه شرکت داده بودم بنویسه تو حوزه لوازم خانگی فروشگاه داریم میتونین کمکمون کنید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام