فاکتورهای سئو داخلی

توحید عزیززاده در آبان ۱۶, ۱۳۹۷
فاکتورهای سئو داخلی

سئو سایت شامل دو قسمت سئو خارجی یا اف پیج و سئو داخلی یا آن پیج می شود. امروزه برای سئو وبسایت ها، علی الخصوص سئو وبسایت های وردپرسی افزونه ها و ابزارهای زیادی آماده شده اند اما بدون داشتن دانش کافی، اقدام به سئو وبسایت با این ابزارها ثمری نخواهد داشت.

سئو خارجی وبسایت شامل؛ بک لینک گرفتن از وبسایت های مرتبط و قوی و فعالیت در شبکه های اجتماعی شده و سئو داخلی نیز شامل استفاده از انواع متا تگ ها، کد نویسی استاندارد صفحات وب، کنترل لینک های خروجی وبسایت، تولید محتوای مناسب و مطابق با الگوریتم های گوگل می شود که در این مقاله به طور مفصل نکات کلیدی و مهم سئو داخلی یا آن پیج را مطرح خواهیم کرد، پس اگر مدیریت و سئو وبسایتی را برعهده دارید یا ادمین وبسایتی وردپرسی هستید و روی سئو وردپرس حساسیت ویژه ای دارید در این مقاله با ما همراه باشید.

سئو داخلی یا آن پیج

سئو داخلی یعنی بهینه سازی محتوای وبسایت و استاندارد نمودن کد نویسی صفحات وب. در واقع محتوای وبسایت و نحوه کد نویسی وبسایت دو مورد مهم و مکمل یکدیگرند. وقتی که محتوای مفید با کلمات کلیدی مهم تولید شده باشد و در عین حال سایت مطابق با استاندردهای روز کد نویسی شده باشد و متا تگ های پیج و عناوین به خوبی به کر گرفته باشند، مطلب درج شده در وبسایت شانس بالاتری با سبقت گرفتن از رقیبان در موتورهای جست و جو دارد، همچنین وقتی کد نویسی وبسایت کاربر پسند، محتواهای تولید شده و سایر صفحات پیج به شکل بهتری در دسترس کاربر قرار خواهد گرفت و ارتبط او با وبسایت بهتر خواهد شد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: ۱۳ ویژگی یک بک لینک خوب برای سئو سایت

البته برای افزایش ترافیک ورودی وبسایت صرفا سئو داخلی (محتوای مناسب و متا تگ ها) کافی نیست، بلکه سئو خارجی (بک لینک طبیعی و قوی گرفتن + فعالیت در شبکه های اجتماعی و فروم ها) نیز لازمه کار است. هماطور که ذکر شد سئو داخلی وبسایت شامل مواردی می شود که به طور مختصر، ولی مفید آنان را مطرح می کنیم.

متا تگ صفحات و مطالب تولید شده

متا تگ یا عبارت توضیح دهنده و معرفی صفحه وب به موتورهای جست و جو، پر رنگ ترین نقش در سئو داخلی یا آن پیج را دارند. اگر در پی آن هستید که متا تگ صفحات وب شما بهترین بازدهی را برای سبقت گیری صفحات وبسایت کسب کند، باید کافیست توضیحات و معرفی که متاها درباره محتوای صفحات دارند، با حوزه فعالیت کلی وبسایت منسجم و هاهنگ باشد و مخاطبان با بررسی محتواها به خواسته خود دست یابند؛ یعنی با روش های اسپم و کلمات کلیدی غیرمرتبط کاربران را به صورت موقت جذب نکنید تا کاربر پس از بازدید کوتاهی از محتوای وبسایت برای همیشه از آن خداحافظی کند! البته برای اینکه متا تگ ها بتوانند کاربران را درگیر کنند و مخاطبان بیشتری از گوگل در هنگام سرچ جذب شود؛ باید با هوشمندی متاتگ های جذابو در عین حال مختصری برای محتواها و صفحات وب در نظر گرفته شوند.

انواع متا تگ ها

متا تگ عنوان : اولین و مهمترین تگ هر پیج، تایتل یا عنوان آن صفحه می باشد. در واقع هم در نتایج موتورهای جست و جو و هم در نظر کاربران، مهمترین فاکتور جذب تایتل پیج است. پس برای آن که ترافیک بیشتری را از گوگل جذب کنید، باید عناوین مفید و البته دارای کلمات کلیدی مهم را تولید کنید تا در سئو وبسایت خود گام های خوبی رو به جلو برداشته باشید.

یکی از نکات مهم برای عنوان یا تایتل صفحات مختصر و کوتاه بودن آن است؛ زیرا در غیر این صورت تایتل های طولانی را گوگل به صورت تکه شده به نمایش در خواهد آورد که همین امر نرخ کلیک خوری عنوان شما را در گوگل کاهش می دهد. اگر نیز برای سئو داخلی یا آن پیج بر روی کلمه خاصی هدف گذاری کرده اید، سعی کنید که در عناوین و محتواهای تولید شده از آن کلمه کلیدی و کلمه های مشابه هم خانواده آن بهره ببرید. برای سئو وردپرس نیز توجه به این نکته در محتواهای تولید شده امری ضروری است.

متا توصیحات

متا توضیحات برایکمک بیشتربه کاربران است تا محتوای خاص خود را آسوده تر در وبسایت بیابند و با آن ارتباط بگیرند. البته لازم به ذکر است که مستقیما متای توضیحات تاثیری در رتبه بندی نتایج موتورهای جست و جو ندارد ولی برای تشخیص اسپم، یا عدم اسپم بودن محتوای تولید شده، متای توضیحات توسط موتورهای جست و جو بررسی می شود و در هنگام نمایش نتایج، کاربران با خواندن متای توضیحات کوتاه با آن محتوا ارتباط گرفته و سپس تصمیم به ورود یا عدم ورود به وبسایت شما می گیرند.

صد البته داشتن عنوانی مختصر و مفید به علاوه متای توضیحات خوب نمی تواند تنها عامل موفقیت باشد؛ فرض کنید کاربران با دیدن عنوان و توضیحات مورد نظرشان بر روی نام و لینک محتوای وبسایت شما اقدام به کلیک در گوگل می کنند، ولی پس از ورود به وبسایت اگر که محتوای مفید و مورد هدفشان را نیابند ظرف تایم کوتاهی اقدام به ترک سایت می کنند که تایم ماندن کاربران با توجه به نرخ کلیک از نظر سئو وبسایت فاکتور بسیار مهمی است.

تگ های عنوان بندی در تولید محتوا

تمامی صفحات یک وبسایت و محتواهای تولید شده باید از تگ های عنوان بندی برخوردار باشند تا نقش عبارات و کارکترهای کلیدی و مهم تر برای موتورهای جست و جو پر رنگ تر جلوه کند و بتوایند بر روی آن کلمات مانور بیشتری در سئو وبسایت خود داشته باشید. تگ های عنوان بندی شامل H1-H6 می شوند و مهمترین و پر رنگ ترین عبارت قابل مانور درهر صفحه با تگ H1 درج می شود. البته توجه داشته باشید که بیش از یکبار در هر صفحه از تگ H1 استفاده کردن ممنوع است. در صفحات داخلی وبسایت که مانند تار عنکبوتی به یکدیگر متصل اند می توان که بالفرض در داخل تگ Article یک تگ H1 داشته  و یک تگ H1 صفحه عنوان درج نمود.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: انتخاب کلمات کلیدی برای سئو

استفاده از دو تگ H1 به منزله ی عدم انسجام و جدایی قسمت ها و صفحات متفرقه وبسایت از بکدیگر نخواهد بود که قسمت های مختلف مثلا بخش موضوعات، آرشیو و … شامل این موارد می شوند. کاربرد تگ های   H2,H3 نیز هرگز قابل انکار و چشم پوشی نیست. هم خانواده بودن عباراتی که با تگ های   H2,H3 درج شده اند با کلمه کلیدی اصلی مورد نظر بسیار مهم است تا بتوان از آن بهترین نتیجه را گرفت.

در مورد URL صفحات وب بدانید

هرچه URL کوتاه تر باشد برای موتورهای جست و جو نیز قابل فهم تر خواهد بود. مثلا در آدرس های زیر در آدرس سوم، ربات جست و جو گر باید سه فایل مختلف را بررسی کند و در صورتی که یکی از فایل ها گنگ باشد یا در دسترس نباشد به وبسایت پوئن منفی خواهد داد.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “فاکتورهای سئو داخلی”

 1. لیلا علیپور گفت:

  آدرس های سایتمون خوبه فارسی باشه یا انگلیسی ؟ واسه سئو کدومش خوبه
  مرسی منتظر پاسختون هستم

  1. توحید عزیززاده گفت:

   برای وب سایت های فارسی زبان استفاده از آدرس های به زبان فارسی مناسب تر می باشد چرا که درک گوگل از موضوع صفحه رو بیشتر میکند.
   و همینطور برای وب سایت های خارجی استفاده از لینک های به زبان خارجی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام