چرا اتوریتی سایت من تغییر کرده است؟

توحید عزیززاده در آبان ۱۰, ۱۳۹۷
چرا اتوریتی سایت من تغییر کرده است؟

هر وب سایتی که در اینترنت ایجاد می شود پس از مدتی که از عمر آن گذشت از طرف وب سایت موز دو اعتبار به آن تعلق می گیرد. یک اعتبار دامنه یا همان دامین اتوریتی و دیگری اعتبار صفحه سایت یا پیچ اتورتیتی می باشد.

این دو اعتبار در مجموع به موتور های جست و جو کمک می کنند تا رتبه بندی بهتر و دقیق تری داشته باشند.

نتیجه این رتبه بندی همواره عددی بین صفر تا صد می باشد و هر چه عدد هر یک از اعتبار های پیچ اتوریتی یا دامین اتوریتی بالا باشد شانس آن وب سایت برای به دست آوردن رتبه مطلوب تر بیشتر خواهد بود.

در این مقاله سعی داریم تا در رابطه با این مسئله که پیج اتوریتی و دامین اتوریتی چیست و چه تاثیری بر روی وب سایت ها خواهند گذاشت بیشتر توضیح دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

پیج اتوریتی و دامین اتوریتی چگونه امتیازدهی می شوند؟

با توجه به الگوریتم های خاص و پیچیده ای که وب سایت موز آنها را پیاده سازی می کند مقیاس سنجشی بین ۰ تا ۱۰۰ به وجود می آید که برای پیج اتوریتی و دامین اتوریتی مورد استفاده قرار میگیرند و هر وب سایت امتیازی در بازه ۰ تا ۱۰۰ را کسب خواهد نمود. هر چه یک وب سایت به رده های بالاتر این مقیاس صعود کند کار سخت تری در پیش خواهد داشت. به این ترتیب رشد یافتن از امتیاز ۳۰ به ۴۰ بسیار راحت تر از ۸۰ به ۹۰ خواهد بود.

تفاوت پیچ اتوریتی و دامین اتوریتی در چیست؟

برای اینکه یک وب سایت دامین اتوریتی بالایی به دست آورد فاکتور های مختلفی مورد ارزیابی و بررسی قرار میگیرند از جمله این فاکتور ها می توان به تعداد دامنه هایی که به دامنه وب سایت شما لینک داده اند و همچنین کل تعداد لینک ها اشاره کرد که امتیاز DA وب سایت شما را مشخص می کنند.

در محاسبه پیچ اتوریتی نیز همان فاکتور های دامین اتوریتی مورد بررسی قرار میگیرند اما برای هر صفحه به صورت جداگانه بررسی و محاسبه می شود. بیش از ۴۰ فاکتور مختلف برای بررسی پیچ اتوریتی و دامین اتوریتی بررسی می شوند که تنها تعدادی از آنها به صورت عمومی منتشر شده اند. نکته ای که در سنجش پیج اتوریتی و دامین اتوریتی وجود دارد این است که میزان و کیفیت محتوای وب سایت جز شاخص های تعیین کننده آنها نمی باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: بالا بردن رتبه سایت در سرچ گوگل در کمترین زمان

پیچ اتوریتی و دامین اتوریتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مطمئنا وب سایت هایی که تعداد بالایی بک لینک باکیفیت از وب سایت های معتبر دارند پیج اتوریتی و دامین اتوریتی بالایی خواهند داشت مانند ویکی پدیا و گوگل، اما وب سایت هایی که تعداد بکلینک کم یا ضعیف تری دارند از پیج اتوریتی و دامین اتوریتی ضعیف تری برخوردار می باشد. مطمئنا سایر وب سایت هایی که به تازگی راه اندازی شده اند پیج اتوریتی و دامین اتوریتی آنها ۰ یا ۱ می باشد.

همواره به این نکته توجه داشته باشید که دامین اتوریتی و پیچ اتوریتی دو فاکتور اصلی در تعیین نتایج سرچ های موتور های جست و جو به شمار می روند، به همین منظور در صورتی که قصد دارید تا در سرچ های گوگل رتبه بالاتری را کسب نمایید حتما پیج اتوریتی و دامین اتوریتی وب سایت رقبای خود را نیز مورد بررسی قرار دهید و سعی کنید تا با انجام اعمال مرتبط نسبت به افزایش این دو فاکتور برای وب سایت خود اقدام نمایید تا بتوانید راحت تر رتبه های بالاتر را در گوگل به دست آورید.

 

اینکه بخواهید به طور مستقیم نسبت به افزایش دامین اتوریتی و پیچ اتوریتی وب سایت خود اقدام نمایید امری بسیار سخت و دشوار خواهد بود زیرا امتیاز نهایی این دو پارامتر از ترکیب چند ده اطلاعات مختلف به دست آمده و محاسبه می شود و به صورتی نخواهد بود که شما با تاثیر گذاری مستقیم بر روی یک پارامتر بتوانید دامین اتوریتی و پیج اتوریتی سایت خود را افزایش دهید.

بهترین کار برای اینکه بتوانید بر روی دامین اتوریتی و پیج اتوریتی وب سایت خود را بهبود ببخشید سئو سایت خود می باشد. سئو وب سایت امری تخصصی بوده و با توجه به موضوع فعالیتی شما و همچنین سیستم مدیریت محتوای شما ممکن است استراتژی سئو شما نیز تغییر کند. به عنوان مثال استراتژی یک سایت وردپرسی بر مبنای سئو وردپرس چیده می شود و ممکن است با سئو سایتی دیگر متفاوت باشد. با انجام سئو سایت شما میتوانید بهترین نتیجه را از نظر به دست آوردن دامین اتوریتی و پیج اتوریتی و همچنین کسب رتبه های برتر سرچ های گوگل به دست آورید.

چرا اتوریتی سایت من تغییر کرده است؟

با توجه به اینکه دامین اتوریتی و پیج اتوریتی توسط فاکتور های مختلفی تعیین می شوند یافتن دلیل اینکه چرا پیشرفتی در تعیین میزان اتوریتی وب سایت شما رخ نداده است می تواند چالش بزرگی به شمار آید. به طور عمومی میتوان کاهش یا افزایش اتوریتی وب سایت ها را با یکی از دلایل زیر توجیه نمود:

 • لینک های داخلی ثبت شده شما هنوز در گوگل ایندکس نشده است.
 • در صورتی که سایت شما از اعتبار دامنه و صفحه بالایی برخوردار است رشد لینک شما با سرعت بیشتری طی خواهد شد به همین دلیل مقیاس سنجش کمی متغیر شده است.
 • از منابع ضعیف و بعضا اسپم لینک دریافت کرده اید.
 • خزیدن ربات ها در سایت شما کمتر از گذشته شده است

همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید دو شاخص پیچ اتوریتی و دامین اتوریتی شاخص های قطعی نیستند و به فاکتور های مثبت و منفی بسیاری وابسته می باشند حتی در صورتی که از سئو مناسبی برخوردار باشید ممکن است بر روی این دو اعتبار تاثیری نداشته باشند به همین دلیل در ادامه با ذکر یک مثال چرایی این موضوع را توضیح می دهیم.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: سئو محلی چیست؟

فرض کنیم ژاپن در سال ۲۰۱۶ بهترین و با کیفیت هوا را داشته و حتی هوای آن در ۲۰۱۷ بهتر از گذشته نیز شده است اما آیا این گذشته می تواند دلیل بر خوب بودن هوای این کشور در ۲۰۱۸ باشد؟ آیا تضمین خاصی در این رابطه وجود دارد؟ مطمئنا در صورتی که کشور هایی که در رتبه های ۲ تا ۱۰ رنکینگ کیفیت هوا هستند بهبود هوای خود را در دستور کار قرار دهند آیا این امکان وجود دارد که ژاپن به رتبه دهم و حتی یازدهم سقوط کند؟ باتوجه به اینکه سنجش کیفیت هوای هر کشور به فاکتور های مختلفی بستگی دارد همه چیز امکان پذیر خواهد بود.

مطمئنا پیج اتوریتی و دامین اتوریتی نیز از همین رویه پیروی می کنند نمیتوان روند یکسانی را برای آنها در نظر گرفت. ممکن است در هر به روز رسانی این دو اعتبار، اعتبار دامنه یا صفحه یک سایت با وجود به دست آوردن لینک های مناسب و معبر کم و سایتی دیگر بیش از اندازه حد تصور زیاد شود.

به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان اینترنتی تنها راه افزایش پیج اتوریتی و دامین اتوریتی و همچنین بهبود جایگاه وب سایت در سرچ های مختلف را تمرکز بر روی سئو به خصوص سئو وردپرس به عنوان پر طرفدار ترین سیستم مدیریت محتوای جهان می دانند. شما با راهنمایی گرفتن از تیم مجربی مانند سریر نوین می توانید این امید را داشته باشید تا علاوه بر رشد روز افزون دامین اتوریتی و پیج اتوریتی، رتبه سایت شما در سرچ های مختلف نیز افزایش یافته و به درامد مناسبی از این طریق برسید.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “چرا اتوریتی سایت من تغییر کرده است؟”

 1. ساحل عباسی گفت:

  سلام من میخوام Da سایتم رو بالا ببرم چطوری میتونم این کار رو انجام بدم؟
  در ضمن سایتم تو حوزه خرید بافتنی هستش
  و بالا بردن این آتوریتی رو سئو سایتم تاثیر میزاره؟

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام جهت افزایش اعتبار سایت یا همان آتوریتی باید به عملیات آف پیج سایتتان بیشتر توجه کنید برای مثال از سایت های مرتبط حوزه خود لینک بگیرید البته به صورت ریپورتاژ آگهی
   موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام