وب سایت با کیفیت بالا در چشم گوگل چطوری مشخص میشه؟

توحید عزیززاده در دی ۲۳, ۱۳۹۷
وب سایت با کیفیت بالا در چشم گوگل چطوری مشخص میشه؟

چگونه یک وب سایت با کیفیت بالا ایجاد کنیم؟

برای موفقیت بلند مدت در حوزه کسب و کار های آنلاین شما باید یک وب سایت با کیفیت بالا داشته باشید.

این که آیا شما در حال استفاده از یک وبلاگ خبری، وب سایت ارائه دهنده خدمات سئو یا فروشگاه اینترنتی هستید، باید متفاوت از ((و بهتر)) از هزاران وبسایت دیگر در همان حوزه باشد.

وب سایت با کیفیت بالا با توجه به خوانندگان وفادار و همچنین با توجه به اعتماد موتور جستجو، که در مقایسه با بازدیدکننده بیشتر ارگانیک است، در طول زمان رشد خواهد کرد.

مهندسان گوگل برای سال ها تلاش می کنند که الگوریتم های خود را به اندازه کافی هوشمندانه شناسایی و رتبه بندی وب سایت هایی با کیفیت خوب کنند.

این یک کار ساده نیست، با توجه به اینکه همه چیز باید توسط یک برنامه کامپیوتری و نه یک انسان تعیین شود.

چگونه یک وب سایت با کیفیت بالا ایجاد کنیم؟

چگونه یک وب سایت با کیفیت بالا ایجاد کنیم؟

با این حال با معرفی “الگوریتم پاندا” چند سال پیش، به نظر می رسد که آنها در مسیر درست هستند.

تغییرات الگوریتم «پاندا» کار خوبی را در تعیین اینکه کدام وب سایت بهتر از بقیه است و باید در نتایج جستجو بالاتر از بقیه قرار گیرد.

من بیشتر وقت خود را در نظریه پاندا صرف نمی کنم، اگر می خواهید بیشتر بدانید، می توانید در اینجا بیشتر بخوانید.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: سئو کار حرفه ای کیست؟

آنچه که من در زیر توضیح خواهم داد این است که گوگل به عنوان یک وب سایت با کیفیت بالا و چه بسا مهمترین اقدامات عملی شماست تا بتوانید مالکیت سایت خود را با استانداردهای Google مطابقت دهید.

فراموش نکنید که اگر یک وبسایت با کیفیت بالا توسط گوگل در نظر گرفته شود، تو دیگر موتورهای جستجو نیز با کیفیت انتخاب می شود چون استانداردهای گوگل است که از بینگ یا یاهو سخت تر است.

وب سایت با کیفیت بالا چیست؟

در طول سالها کل صنعت موتورهای جستجو در مورد نیاز به تولید محتوا با کیفیت بالا صحبت می کند و کارشناسان برتر با نقل قولی هوشمندانه “محتوا پادشاه” است، به این معنی که محتوا عامل موفقیت هر وب سایت است.

در حالی که اگه این درست است، آیا این بدان معنی است که وب سایت با محتوای خوب نیز یک وب سایت با کیفیت بالا است؟

پاسخ نه است.

محتوای خوب کافی نیست

این یکی از مهم ترین عوامل است که از سایت های با کیفیت بالا جدا می شود، اما محتوای خوب تنها نمی تواند پازل را از آنچه گوگل به عنوان یک وب سایت با کیفیت بالا در نظر گرفته است، کامل کند.

وب سایت با کیفیت بالا دارای ویژگی های زیر است:
محتوا منحصر به فرد – محتوای منحصر به فرد تو سایت شما هم باید با بقیه محتواهاتون متفاوت باشه و هم با رقیب هاتون تو نتایج
تخصص – محتوا توسط کارشناسان بر اساس تحقیق و یا تجربه باید تولید شود. اگر برای مثال موضوع مربوط به سلامت باشد، توصیه می شود توسط متقاضیان واجد شرایط ارائه شود که می توانند حرفه ای برای موضوع خاص مشاوره دهند.
محتوا بی طرف – محتوا جزئیات است و هر دو طرف یک داستان را توصیف می کند و یک محصول، ایده یا خدمات را تبلیغ نکنند.
قابلیت دسترسی – وب سایت با کیفیت بالا دارای نسخه برای کاربران غیر PC نیز می باشد. مهم است که کاربران تلفن همراه و تبلت بتوانند بدون هیچ مشکلی در استفاده از این وبسایت دسترسی پیدا کنند.
قابلیت استفاده – آیا کاربر می تواند به وب سایت به راحتی حرکت کند؟ کاربر دوستانه است؟
توجه به جزئیات: محتوای آسان برای خواندن با تصاویر (در صورت امکان) و بدون اشتباهات املایی و اشتباهات دستور زبان. آیا محتوایی که در سایت منتشر می شود برای تبلیغات هست یا هدف نهایی پاسخ به سوالات کاربران هست.
بهینه سازی بیش از حد – بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو دارای مزایای بسیاری است، اما مهم نیست که آن را بیش از حد انجام دهید یک وب سایت با کیفیت خوب نیز نیاز به محتوای غیر بهینه ای دارد.

وب سایت با کیفیت بالا چیست؟

وب سایت با کیفیت بالا چیست؟

این نظر من است و اگرچه بعضی از مردم ممکن است مخالف آن باشد که بیش از حد بهینه سازی می تواند گاهی اوقات تولید نتایج متضاد کند.

دلیل این است که الگوریتم ها گاهی اوقات می تواند بهینه سازی را به عنوان یک تلاش برای بازی کردن با سیستم تفسیر کنند و ممکن است اقدامات لازم را برای جلوگیری از این اتفاق انجام دهند.

تعادل بین محتوا و تبلیغات – این چیزی نیست که یک وب سایت نباید تبلیغات داشته باشد، اما این نباید کاربران را از یافتن اطلاعاتی که نیاز دارند، منحرف سازد.
سرعت – وب سایت با کیفیت بالا بارها سریع تر از دیگر وب سایت های رقیب هست. وب سایت سریع رتبه بالاتر و ایجاد تبدیل بیشتر، فروش بیشتر و خوانندگان وفادار بیشتر در بر خواهد داشت.
اجتماعی – رسانه های اجتماعی زندگی ما، شیوه ارتباطی ما را تغییر دادند، و همچنین نحوه ارزیابی کیفیت را تغییر دادیم.
انتظار می رود که یک محصول خوب بررسی ها و نظرات خوبی در فیس بوک و تویت ها داشته باشد. کاربران قبل از تصمیم گیری برای خرید یا نه، ممکن است این عوامل اجتماعی را بررسی کنند.

تعامل با کاربر و تعامل – آیا کاربران مدت زمان کافی در سایت شما صرف می کنند و قبل از ترک آنها بیش از یک صفحه را می خوانند؟ آیا با افزودن نظرات، پیشنهادات، ورود به گفتگوها و غیره با محتوا ارتباط برقرار می کنند؟
چگونه می توان با رقابت مقایسه کرد – هنگامی که کلمه کلیدی خاصی را  در نظر می گیرید، وب سایت شما بهتر از رقبای شماست؟ اگر قضاوت با عدالتی داشته باشید، آیا شایستگی یکی از رتبه های بالا هستید؟

چگونه وب سایت با کیفیت بالا داشته باشیم؟

با توجه به ویژگی های بالا وب سایت با کیفیت بالا، چگونه این را در عمل ترجمه می کنید؟ امروزه برای افزایش کیفیت و اعتماد Google وب سایتتان چه کاری می توانید انجام دهید؟

  • سایت خود را از لحاظ کیفیت محتوا بررسی کنید – اطمینان حاصل کنید که محتوای منحصر به فرد در همه صفحات وجود دارد.
  • (من از سایت copyscape برای بررسی تمام مطالب قبل از انتشار برای اطمینان از اینکه آن منحصر به فرد است استفاده کنید).

صفحات موجود خود را بررسی کنید و اگر محتوای تکراری پیدا کردید یا آن را ویرایش کنید یا آن را حذف کنید. اگر صفحاتی با محتوای مشابه داشته باشید، آنها را به یکپارچه می کنند و صفحات را با ریدایرکت ۳۰۱ تغییر مسیر کنید.

وب سایت شما باید برای هر دو نسخه موبایل و برنامه های بومی بهینه شود تجربه خواننده مهم است که روی هر پلتفرمی بتونه بهترین و مناسب ترین حالت از محتوا رو مشاهده کند.
مرتب کردن مطالب خود را تمام مقالات / صفحات را برای اشتباهات املایی و گرامر بررسی کنید. استفاده درست از برچسب های قالب بندی یعنی H1، H2 و bold در صفحه میتونید اضافه کنید.
استفاده از پاراگراف های کوچک برای خواندن آسان تر و اضافه کردن تصاویر، تصاویر یا infographics برای ایجاد محتوای جذاب، جالب تر کمک میکند.

پیدا کردن آنچه خوانندگان شما می خواهند از ابزار Google Keyword استفاده کنید تا اطلاعاتی را که کاربران در حوزه شما دنبالش می گردند و جستجو میکنند تا با محتوای مورد نظر خود در اون کلمات بهینه کار کنید و در دید آن کاربران قرار بگیرید.
شما می توانید محتوا را در اطراف کلمات کلیدی که آنها را درک می کنید بنویسید اما سعی کنید پست های خود را نیز به صورت اجتماعی ایجاد کنید. اجتناب از استفاده از عناوین بهینه در تمام طول زمان، اما حفظ تعادل بین محتوای بهینه شده و غیر بهینه سازی شده جهت ایجاد روند طبیعی از دیدگاه موتورهای جستجو.

مقدار آگهی ها را در بالا و کنار سایتتان کم کنید گوگل برای اینگونه سایت ها مجازاتی در نظر دارد که تبلیغات بیش از حد در سایت آنها قرار دارد. این نیز برای تجربه کاربر خوب نیست. اگر محتوایی خوب داشته باشید، آگهی هایی که در زیر و در انتهای مقالات شما نیز وجود دارد، می تواند خوب عمل کند.

چگونه وب سایت با کیفیت بالا داشته باشیم؟

چگونه وب سایت با کیفیت بالا داشته باشیم؟

وب سایت خود را سریع بارگیری کنید – وب سایت خود را با ابزار بررسی سرعت صفحه چک کنید و مطمئن شوید که بارگیری آن تا حد امکان برای کاربر سریع است.

من می دانم که این کار ساده ای نیست که انجام شود اما بسیار مهم است.

در ارتقاء رسانه های اجتماعی خود کار کنید. آیا شما یک صفحه فیس بوک، حساب توییتری، صفحه Pinterest و Google+ دارید؟ اگر نه، فرصت های زیادی را از دست می دهید.

نرخ خروج کاربر (bounce rate) خود را بررسی کنید. یکی از اقداماتی که باید روی آن نظارت انجام دهید میزان جست و جو درصد افرادی است که وب سایت خود را بدون مشاهده صفحات دیگر ترک کرده اند.

شما باید برای پایین آمدن میزان آن نرخ تلاش کنید تجزیه و تحلیل خود را بررسی کنید و مشخص کنید کدام صفحات سایت شما دارای میزان خروج بالا هستند و آنها را بهبود دهید.

اگر چه به صورت رسمی اعلام نشده که نرخ خروج پایین یک عامل رتبه بندی نیست ولی میتونه تو ایجاد سایت هایی با کیفیت بهتر کمک کند.

رقابت خود را بررسی کنید – زمانی که کسی شکایت خود را به گوگل در مورد یک وب سایت که در رتبه بالاتر از سایت شما قرار دارد ارسال میکند، گاهی اوقات پاسخ می دهند: میگویند که سایت خود را از لحاظ کیفیت با رقیبانتان بررسی کنید.
به عبارت دیگر، آنچه آنها به ما می گویند برو و رقبای خود را بررسی کن و سعی کنید مطالب و وب سایت های خود را بهتر از انها کنید!

هیچ چیز اشتباه نیست، در واقع این چیزی است که باید قبل از ایجاد محتوای خود انجام دهید.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: سئو به چه معناست؟!

آنچه را که من انجام می دهم قبل از نوشتن یک مقاله، جستجوی گوگل برای کلید واژه ای است که می خواهم مقالۀ من در آن رتبه بندی قرار بگیرد و نگاهی دقیق تر به وب سایت های صفحه اول داشته باشم.

من چیزهایی مانند طول محتوا، اعتبار وب سایت، محبوبیت نویسنده را بررسی می کنم و سعی می کنم مطالبم را بهتر و قابل استفاده تر کنم.

یکی از اشتباهات انجام شده توسط وب سایت های بزرگ (فکر می کنم روزنامه ها) نظارت بر نظرات آنها نیست. در نتیجه شما یک تن از نظرات اسپم را در زیر مقالات خود ببینید که یک تجربه کاربری خوب محسوب نمی شود.

به عنوان یک قاعده کلی، شما باید از نظر آپدیت های نرم افزاری خود به روز باشید و برای نظارت و حذف هرزنامه ها یا نظرات نامناسب، به روز باشید.

من مطمئن هستم که ویژگی های بسیاری وجود دارد که وب سایت های خوب را از بقیه تشخیص می دهند اما دستورالعمل های بالا حداقل برای تولید وب سایت هایی هستند که می توانند توسط گوگل مورد اعتماد قرار گیرند و به عنوان کیفیت بالا مورد توجه قرار گیرند.

شما چه چیزی را در نظر دارید که میتوان باهاش یک وب سایت با کیفیت بالایی را ایجاد کرد؟

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

پاسخ به “وب سایت با کیفیت بالا در چشم گوگل چطوری مشخص میشه؟”

  1. توحید عزیززاده گفت:

    منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام