چرا با بالا بردن رتبه سایت در گوگل فروشتان چند برابر می شود؟

توحید عزیززاده در آذر ۲۰, ۱۳۹۷
چرا با بالا بردن رتبه سایت در گوگل فروشتان چند برابر می شود؟

موتور جست و جو گر گوگل در حال حاضر پر کاربر ترین موتور جست و جوگر در سراسر دنیا به حساب می آید. این تعداد بالای کاربر شاید به دلیل دقت بالایی باشد که گوگل برای رتبه بندی نتایج جست و جو می کند. می توان گفت بخش اعظمی از این دقت، مربوط به بحث سئو و بهینه سازی سایت است. با توجه به این تفاسیر یکی از مهم ترین نتایج بالا بردن رتبه سایت در گوگل، افزایش میزان بازدید سایت است. این موضوع برای هر نوع سایتی اعم از فروشگاهی، خبری، مجله ای و… صدق می کند.

تقریبا ۸۰ درصد از ورودی های هر سایت مربوط به موتور جست و جوگر گوگل است که این آمار به تنهایی می تواند اهمیت بالای حضور در رتبه های برتر نتایج گوگل را نشان دهد.

این مورد درباره سایت های فروشگاهی نیز صدق می کند. در سایت های فروشگاهی هر کاربری که برای بازدید به سایت می آید امکان دارد تبدیل به یک مشتری بالفعل شود. فرض کنید در یک پاساژ مغازه ای دارید، وقتی یک مشتری برای خرید به داخل پاساژ می آید قطعا ابتدا به مغازه هایی می رود که بیشتر در چشم هستند و اجناسشان بیشتر به چشم می آید. درباره نتایج جست و جوی گوگل و سایت های فروشگاهی نیز همین موضوع صدق می کند.

گوگل مانند یک پاساژ فروشگاهی است که هر کس در آن، در قالب سایت محصول خود را ارائه می دهد، پس هر چه بتوانید در این بازار رقابتی که به یک پاساژ شباهت دارد بالاتر و پیشتر از بقیه خودتان را نشان دهید قطعا بازدید کنندگانتان بیشتر از بقیه خواهد بود و به تبع فروشتان نیز بیشتر خواهد شد. در ادامه این مقاله به گفتن نکاتی خواهیم پرداخت که به سئوی سایت فروشگاهی و در نتیجه بالا بردن سایت در گوگل کمک فراوانی خواهند کرد.

سئو سایت فروشگاهی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

سئو کردن سایت های فروشگاهی کار چندان ساده ای نیست و برای انجام موفقیت آمیز آن شما نیازمند استراتژی های مناسب خواهید بود. از طرفی پیاده کردن این استراتژی ها نیز زمان بر و ضروری است اما یقین داشته باشید که نتیجه کار ارزش این زحمت ها را خواهد داشت.

استراتژی های سئو برای سایت های فروشگاهی

همانطور که گفتیم برای این که بتوانیم سایت فروشگاهی خود را به خوبی سئو کنیم باید یک برنامه ریزی هدفمند، بلندمدت و صحیح را برای آن انجام دهید. در زیر چهار مورد از استراتژی های مربوط به سئو را نام می بریم:

 • استراتژی محتوا و کلمات کلیدی
 • استراتژی لینک سازی
 • استراتژی سوشیال مدیا

محتوا و کلمات کلیدی در سئو سایت فروشگاهی

منظور از تولید محتوا این است که شما با توجه به موضوع سایت و نوع محصولتان در بخش بلاگ سایت به صورت روزانه یا هفتگی مطالبی درج کنید. این کار باعث می شوند مخاطبان زیادی به سایت جذب شوند و این جذب منجر به فروش بیشتر محصولاتتان خواهد شد. برای این که بتوانید در تولید محتوای سایت با موفقیت گام بردارید باید سعی کنید درباره مخاطبین احتمالی خود اطلاعات کاملی به دست بیاورید، مثلا جنسیت، بازه سنی، علایق و … را بشناسید و بیابید که چه مطالبی می تواند آنها را به طرف سایت شما بکشاند و برای خرید قانع کند.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: تأثیر هاست در سئو وردپرس

تقریبا بخش اعظم مطالبی که در یک سایت فروشگاهی باید تولید شود به محصولات آن مربوط است، این مطالب باید شامل توضیحات توضحیاتی درباره محصول، نحوه استفاده، فواید، مشکلات، کشور سازنده، کارخانه سازنده و… باشند. شما باید برای این که یک محصول را بفروشید، در خصوص آن تا حد امکان باید تحقیقات کنید و مطالب زیادی جمع آوری نمایید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب با مطلب و محصول، می تواند باعث افزایش چشمگیر بازدید مقالات شود. برای این منظور می توانید نخستین چیزی که دربار محصولتان به ذهن می آید در گوگل سرچ کنید، سپس ببینید رقبایتان درباره آن محصول از چه تیتر ها و کلیدواژه هایی استفاده کردند. با الهام گرفتن از عناوین آن ها و آنالیز تعداد بازدید هایشان می توانید بهترین مقاله درباره محصولتان را بنویسید.

لینک سازی در سئو سایت فروشگاهی

لینک های خارجی، هم از نظر سئو سایت هم از نظر بالا بردن اعتبار سایت، ارزش زیادی دارند. اگر سایت های مهم و منبع به سایت شما لینک بدهند سایتتان توسط گوگل و کاربران معتبر شناخته می شود و در نتایج جست و جو بالاتر نشان داده خواهید شد و بازدید بیشتری خواهید گرفت. لینک سازی خارجی یکی از بهترین راه های بالا بردن سایت در گوگل می باشد. اما اگر در انتخاب سایت هایی که می خواهید به شما لینک بدهند اشتباه کنید، این می تواند دقیقا برعکس و به ضرر شما باشد. پس باید در خصوص انتخاب لینک های خارجی نهایت دقت را داشته باشید.

دانستن این نکته نیز ضروری است که گوگل لینک سازی هایی که از نوع زیر باشند را جریمه می کند:

بک لینک از سایت خارجی

گوگل معتقد است که وقتی سایت شما فارسی است، بک لینک گرفتن از سایت چینی کار مشکوکی به حساب می آید و فیک به نظر می رسد. پس گوگل به این امر مشکوک شده و شما را جریمه می کند. پس  بهتر است فقط و فقط از سایت های فارسی بک لینک بگیرید.

بک لینک از صفحاتی که در آنها لینک های زیادی وجود دارد:

به صفحه هایی که در آن ها به ده ها سایت لینک داده می شود، مزرعه لینک می گویند. گوگل نسبت به مزرعه های لینک حسس است و اکثر این لینک ها را اسپم شناسایی می کند.  

بک لینک از سایت های اسپم:

سایت های اسپم، بک لینک های زیادی درست می کنند، این سایت ها که لینک های خروجی بالایی دارند توسط گوگل اسپم می شوند. مراقب باشید که از اینگونه سایت ها بک لینک نگیرید.

بک لینک از سایت هایی که آتوریتی پایین دارند: سعی کنید از سایت هایی بک لینک بگیرید که آتوریتی بالایی دارند و به موضوع کاری شما مرتبط هستند.

بک لینک گرفتن فقط و فقط از یک کلمه خاص: لینک سازی نباید طوری باشد که گوگل را به خود مشکوک کنید، این مورد زمانی اتفاق می افتد که شما از یک کلمه خاص برای انتشار مقاله خود در شبکه های اجتماعی یا بک لینک گرفتن از سایت های مختلف استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: آموزش ساخت بک لینک رایگان،قوی و موثر

بک لینک فقط برای یک سری صفحات مهم: اگر بر فرض مثال شما صد صفحه ایندکس شده داشته باشید و فقط به یکی از آن ها ده ها لینک بدهید، گوگل به این رفتار شما مشکوک خواهد شد و شما را به اتهام بک لینک سازی فیک جریمه خواهد کرد.

سوشیال مدیا و سئو سایت فروشگاهی

گوگل به عنوان پر کاربر ترین شبکه جست و جوی اینترنتی، الگوریتمی شگفت انگیز برای رتبه بندی برخی صفحات دارد و آن معیار، میزان به اشتراک گذاشته شدن یک مطلب در شبکه های اجتماعی است. گوگل نتیجه می گیرد مطلبی که در شبکه های اجتماعی بیشتر اشتراک گذاری شده است جذاب تر بوده و کاربران علاقه بیشتری به آن دارند.

پس باید با مدیریت شبکه های اجتماعی و قرار دادن دکمه آن ها در سایت برای اشتراک گذاری آسان مطلب، به بالا بردن رتبه سایت در گوگل کمک کرد و فروش سایت را بالا برد. یکی از بهترین روش ها جهت افزایش بازدید کنندگان یک سایت شبکه های اجتماعی هستند.  

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “چرا با بالا بردن رتبه سایت در گوگل فروشتان چند برابر می شود؟”

 1. حلمیه اسدی گفت:

  ما تجربه گرفتن لینک از سایت های اسپم رو داشتیم به شدت توصیه میکنم به دوستان که اصلا سمتش نرن چون پشیمون میشن
  کلا سایتمون از نتایج حذف شد و کلا خاطرات بدی دارم ازش
  ممنون از مقاله خوبتون

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام. بله اگر از لینک سازی با اصول استفاده نشه متاسفانه ضرر دار خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام