۹ نکته طلایی که برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل لازم است بدانید

توحید عزیززاده در آذر ۲۱, ۱۳۹۷
۹ نکته طلایی که برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل لازم است بدانید

برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل، معیار ها و فاکتور های زیادی وجود دارند، تا جایی که تعدادشان به بیش از ۲۰۰ معیار نیز می رسد. شاید با شنیدن نام سئو سایت و بهینه سازی گمان کنید، با چیز سخت و پیچیده ای سر و کار دارید اما آنچه ما در این مقاله قصد داریم درباره آن با شما صحبت کنیم، ۹ نکته طلایی است که با آگاهی از آن ها می توانید پروژه بالا بردن رتبه سایت در گوگل را هرچه سریعتر پیش ببرید و نتیجه مطلوبی کسب کنید. با ما در ادامه همراه باشید.

نکته اول: دیده شدن

دیده شدن، نخستین نکته ای است که برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل، باید مورد توجه قرار بگیرد. برای این که سایت شما در نتایج جست و جوی گوگل ظاهر شود و بالا بیاید، اول باید توسط ربات های گوگل و حتی دیگر موتور های جست و جو گر دیده شود. برای این کار شما باید صفحات مختلفی با اهداف متعدد داشته باشید، تا موتور های جست و جو آن ها را ببینند. به زبان ساده تر، تولید محتوای سایت، و ایجاد یک سایت داینامیک اولین و مهم ترین نکته کلیدی است که دانستن آن برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل الزامی است. به زبان دیگر، تولید محتوا ارزشمند مساوی با دیده شدن توسط ربات های گوگل و سایر موتور های جست و جو است.

نکته دوم: لذت بردن کاربر

اصل مهم دیگری که شما برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل به دانستن آن احتیاج خواهید داشت. لذت بردن مخاطب از سایت شما است. این به معنای آن است که سایت شما باید کاربر پسند طراحی شده باشد و مطالبی روی آن قرار بگیرد که دقیقا مطابق نیاز و جست و جوی کاربران باشد. گوگل این امر را با میزان زمانی که مخاطب در سایت شما می گذراند می فهمد. بنابراین شما باید بتوانید مخاطب را هر چه بیشتر در سایت خود نگه دارید.

برخی معتقدند که گوگل بیش از هرچیز، به UX یا لذت مخاطبان برای رتبه بندی سایت ها دقت می کند. پس باید سعی کنید، مخاطبان پس از ورود به وبسایت شما علاوه بر محتوایی که می خوانند به لینک ها و مطالب دیگرتان نیز دقت کنند و برای خواندن آن ها نیز وقت صرف کنند.

نکته سوم: سرعت

 اگرچه امروزه در سراسر دنیا، سرعت اینترنت بسیار بالاست، ولی سرعت بارگذاری سایت شما نیز باید بالا باشد تا مورد توجه گوگل قرار بگیرد. سرعت بارگذاری سایت شما باید مانند ورق خوردن یک مجله باشد، این موضوع می تواند در بالا بردن سایت شما در گوگل بسیار موثر واقع شود.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: تأثیر سرعت بارگذاری سایت در سئو

اگر سرعت لود صفحات شما پایین باشد، کاربرانی که برای خواندن مطالب به سایتتان می آیند آزرده خاطر می شوند، پس علاوه بر این که گوگل شما را به رده های بالا راه نمی دهد مخاطبان نیز دفعات کمتری به سایت شما خواهند آمد.  باید سعی کنید با بهره گیری از دانشهای روز مربوط به طراحی سایت، همیشه سرعت لود صفحات سایتتان را بالا نگه دارید تا به هدف نهایی که بالا بردن رتبه سایت در گوگل است دست پیدا کنید.

نکته چهارم: بروزرسانی و انتشار منظم محتواها

یکی دیگر از نکاتی که اهمیت زیادی در رتبه بندی های گوگل دارد، بروز رسانی منظم است. باید سعی کنید، بروز رسانی های سایتتان منظم و روی برنامه باشد. حتی سعی کنید مقالاتی که می خواهید روی سایت بارگذاری کنید را زود تر آماده و برای چند روز یا یک هفته روی تایم های مشخص زمانبندی کنید. این کار باعث می شود شما در نتایج گوگل، رتبه بالاتری کسب کنید.

گوگل بروز رسانی مطالب را خیلی مهم می داند و به آن اهمیت زیادی می دهد. پس این را در نظر داشته باشید که بروز رسانی صفحات سایت شما هرچقدر با برنامه تر و منظم تر باشد بیشتر مورد توجه گوگل قرار می گیرید.

نکته پنجم: استفاده از لینک های داخلی

پنجمین نکته ای که در این مقاله قصد داریم به آن اشاره کنیم، لینک گذاری داخلی است. استفاده از لینک های داخلی و ارتباط دادن مقالات به یکدیگر یکی از نکاتی است که بسیار مورد توجه گوگل قرار می گیرد. خیلی ها ممکن است این امر را نادیده بگیرند، در حالی که گوگل اهمیت زیادی به آن می دهد.

باید توجه داشت علت این که گوگل اهمیت زیادی به لینک های داخلی می دهد این است که این لینک ها، در واقع مخاطبان را به سمت مطالبی که نمی دانند هدایت می کنند، حال اگر این لینک گذاری داخلی به شکلی انجام شود که مخاطبان را گمراه کند، نتنها برایتان فایده ای نخواهد داشت بلکه باعث می شود رنکتان پایین بیاید.

نکته ششم: لینک سازی خارجی

ششمین نکته ای که برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل اهمیت زیادی دارد، لینک سازی خارجی است. این موضوع بسیار برای گوگل مهم است که شما از چه سایت هایی با چه کیفیتی و تحت عنوان چه کلیدواژه هایی لینک دریافت کرده اید. روش های زیادی وجود دارند که برای گرفتن لینک های خارجی به کار می روند.

علاوه بر تعداد لینک های خارجی، کیفیت آن را نیز مورد دقت قرار دهید، چرا که لینک گرفتن از سایت هایی که کیفیت ندارند یا با سایت شما نامرتبط اند می تواند سبب آسیب رسانی به رتبه شما در نتایج گوگل شود.

نکته هفتم: خوانا بودن محتوای سایت

چند سالی است که گوگل برای خوانا بودن محتواها و مقالات سایت اهمیت زیادی قائل می شود. این مورد باعث شده تا الگوریتم های متعددی برای ارزیابی کیفیت محتوا ها استفاده شود. مثلا در سال های اخیر، گوگل تمرکز زیادی بر روی الگوریتم های Readability خود داشته است و سعی داشته سایت ها را با آن ارزیابی کند. این الگوریتم مربوز به خوانایی مطلب درون هر صفحه سایت است. خوانایی مطالب شما باعث بالا بردن رتبه سایت در گوگل خواهد شد.

نکته هشتم: نرخ خروج کاربر

هشتمین نکته موثر که می خواهیم برایتان شرح دهیم، نرخ خروج کاربر از وبسایت است. این نکته نیز مانند تمام نکاتی که تاکنون گفتیم از اهمیت بالایی برخوردار است و مورد توجه گوگل قرار می گیرد. درباره نرخ خروج کاربران از سایت به طور خلاصه می توان گفت باید بتوانید کاری کنید که کاربران بعد از این که به سایتتان وارد شدند، پیش از خروج کاری مانند کلیک بر روی یک لینک انجام دهند. این کار باعث می شود نرخ خروج کاربر سایتتان پایین بیاید در نتیجه رتبه تان بالاتر می رود.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: ۱۰ راه حل برای کاهش نرخ خروج کاربر Bounce Rate

نکته نهم: شبکه های اجتماعی

از عوامل تاثیر گذار دیگر در بالا بردن رتبه سایت در گوگل، شبکه های اجتماعی هستند. این بدان معنی است که هر اتفاقی در شبکه های اجتماعی برای مطالب شما بیفتد، توسط گوگل دیده می شود و تاثیر زیادی خواهد داشت، شاید میزان اشتراک گذاری مطالب شما را، بتوان مهم ترین این معیار ها دانست.

 

آنچه که برایتان گفتیم، ۹ نکته طلایی بود که در بالا بردن رتبه سایت در گوگل اهمیت زیادی دارند. در نظر داشته باشید که آنچه ما گفتیم تمام نکات نبود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نکات سئو می توانید به دیگر مقالات سایت مراجعه نمایید.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “۹ نکته طلایی که برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل لازم است بدانید”

 1. سید مهدی علیپور گفت:

  سلام من بخش ux رو متوجه نشدم دقیقا چه کاری باید بکنیم تا کاربر بیشتر از سایت خوشش بیاید؟

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام. ببینید منظور از ux ایجاد تجربه کاربری لذت بخش از سایت شما هست
   تصور کنید وارد سایتی میشید که منو رو در سایدبار جای داده فوتر نداره و موارد همچنینی شما بر حسب عادت وارد سایتی که میشین منو رو تو بالای قسمت هدر سایت میخواهید ببینید و اگه اونجا نباشه پس جاش اشتباه هست و این تجربه رو برای شما سخت تر میکند.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام