تأثیر هاست در سئو وردپرس

توحید عزیززاده در آذر ۱۳, ۱۳۹۷
تأثیر هاست در سئو وردپرس

بهتر است در ابتدا به‌صورت اجمالی معنی‌هاست و سئو را برای کاربران کمی توضیح دهیم

سئو (Seo): به معنای بهینه‌ سازی موتور جست‌وجو است، مخفف عبارت انگلیسی Search Engine Optimization است.

سئوکاران با استفاده از امکاناتی که در اختیاردارند کسب‌وکار رهبران مدیریتی و یا فعالیت‌های کوچک را به دیگران معرفی نموده و میزان کاربران همسو با حوزه فعالیت کسب‌وکار موردنظر را افزایش می‌دهند.

سئو وردپرس به عوامل متعددی بستگی دارد که می‌توان به ترفندهای گوناگونی آنان را بر روی سایت اعمال نمود تا گوگل، سایت موردنظر را در رتبه‌بندی در رده صفحات نخست جای دهد.

نکته حائز اهمیت در مورد سئو توجه به مسائل مهمی ازجمله کلمات کلیدی مرتبط با موضوع کسب‌وکار، استفاده از لینک‌های خراب، عکس و ویدئوهای مرتبط با موضوعی است که به خاطر آن سایت را راه‌اندازی نموده‌ایم.

همه‌ساله گوگل قوانین جدیدی را برای بهبود وضعیت سایت‌ها و ایجاد رقابت بین آن‌ها وضع می‌کند. سئوکاران نیز مانند دیگر حرفه‌ها همیشه باید به‌روز بوده و از امکانات در حد توان بهره‌مند شوند.

هاست(Host): هاست در زبان انگلیسی یعنی میزبان، میزبان یا یک محیط مجازی و کاربردی برای یک سرور محیا می‌شود.

گنجایش میزبانی یک سرور از ۱تا ۱۰۰ وب‌سایت است که میزان میزبانی هر هاست به میزان قدرت پردازنده آن بستگی دارد.

تمامی امکانات جانبی که در اختیار مدیریت قرار می‌گیرد اعم از بارگذاری تصاویر، ویدئو و فایل‌های اسکرپتی قابلیتی است که می‌توان توسط‌هاست بر روی یک سایت پیاده نمود.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: تأثیر سرعت بارگذاری سایت در سئو

انتخاب‌هاست مرحله‌ای بعد از طراحی سایت است که محتوای تولیدشده درسئو وردپرس بر روی آن بارگذاری می‌شود. درواقع این‌هاست است که به مدیریت اجازه می‌دهد هر آنچه در مورد سایت خود مدنظر دارد را بر روی سایت پیاده‌سازی نماید.

اگرچه هاست تاثیرمتقابل درسئووردپرس سایت شما ندارد اما می‌توان گفت که در پارامترهای متفاوتی تأثیرگذار بوده و سئو وردپرس سایت شمارا کاهش می‌دهد.

در ادامه به توضیح پارامترهای تأثیرگذارهاست بر سئو می‌پردازیم

موقعیت مکانی

شما هرکجا زندگی می‌کنید و سروری که خریداری می‌کنید در کدام نقطه از جهان است؟ این جزء مهم‌ترین سؤالاتی است که باید به هنگام خریدهاست توجه کنید چراکه اگر شما بهترین سئوکار را داشته باشید و بتواند تولید محتوا درخور فعالیت کسب‌وکار شمارا درسئو وردپرس انجام دهد اگر هاستی خریداری کنید که خارج از کشور پشتیبانی می‌شود سرعت سایت شمارا برای لود کردن مطالب پایین می‌آورد و همین امر سبب می‌شود کلیک خور سایت کاهش‌یافته و تأثیر مستقیم بر رتبه‌بندی سایت در گوگل بگذارد.

اگر ایران هستید و کاربران شما ایرانی، از هاست هایی پشتیبانی بخواهید که در ایران هستند.

آپ تایم

زمانی که‌هاست موردنظر خود را خریداری می‌کنید بهتر است به این نکته توجه خاصی داشته باشید که حتماً آپ تایم خدمات درخور نیاز سایت شمارا ارائه دهد. چراکه شما برای این، یک سایت را راه‌اندازی می‌کنید که کسب‌وکار خود را همه ساعته و با ارزان‌ترین روش به کاربران معرفی نمایید.

اگر یک سرور نتواند خدمات آپ تایم را به‌خوبی پشتیبانی کند درنتیجه میزان بازدیدکنندگان از سایت شما کاهش‌یافته و از گردونه رقابت در گوگل به‌مرورزمان حذف می‌شوید.

آپ تایم به‌صورت ماهانه محاسبه می‌شود و به‌عنوان‌مثال نشان می‌دهد که در یک ماه ۳۰روزه  که ۷۲۰ساعت است هاست شما چند ساعت در دسترس خواهد بود. گاهی ممکن است به دلایل سخت‌افزاری‌هاست از دسترس خارج شود که این امر سبب می‌شود تعدادی از بازدیدکنندگان کاهش یابد اما فقط تعدادی که اگر تکرار آن همیشگی نباشد نمی‌توان آن را به‌عنوان ایراد در نظر گرفت.

آپ تایم تاثیرمستقیم بر سئو وردپرس سایت شما خواهد گذاشت چراکه با پشتیبانی نکردن ۲۴ساعته سایت شما سبب می‌شود نرخ فرار هم در هنگام بازدید شما افزایش یابد.

طبق قوانینی که در سال ۲۰۱۸ توسط گوگل وضع‌شده است درصورتی‌که نرخ فرار در یک سایت افزایش یابد گوگل آن را رده‌های پایین‌تر و یا از صفحه اول حذف خواهد نمود.

امنیت

درواقع می‌توان این گزینه را به‌عنوان همه‌چیز یک سایت و کسب‌وکار اینترنتی در نظر گرفت چراکه اگر نتوانید امنیت سایت خود را برقرار کنید درنتیجه تمامی هزینه‌های شما از بین می‌رود.

سرعت

یکی از اصلی‌ترین پارامترها سرعت است، و سرعت به عوامل زیادی ازجمله برنامه‌نویسی سایت، طراحی و عوامل دیگر بستگی دارد. هرچه سرعت‌هاست یا میزبان بیشتر باشد درنتیجه سرعت سایت برای نمایش تولید محتوای ایجادشده درسئو وردپرس بیشتر خواهد بود.

البته بدیهی است که این امر تنها به علت داشتن امکانات مناسب مانند RAM یا CPU قوی نیست بلکه چندین عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند مانند تعداد سایت‌هایی که هر سرور پشتیبانی می‌کند، پهنای باندهاست و همچنین سرعت‌بالای آن می‌تواند درسئووردپرس تأثیرگذار باشد.

یک مثال ساده برای تفهیم این امکان به شما کمک می‌کند تا در انتخاب‌هاست دقت کنید:

شما سروری را انتخاب می‌کنید که ۲۰ سایت را مدیریت می‌کند اما تمامی سایت‌ها سبک هستند و تنها حدود چند ۱۰ ترافیک بازدید دارند مطمعنا شما شانس بالایی دارید که سئو وردپرس تولیدی شما بدون هیچ دردسری در اختیار کاربر قرار گیرد.

اما زمانی را مقایسه کنید که‌هاست شما مدیریت ۳سایت پرترافیک را بر عهده دارد و شما سایت ۴ آن‌هاست هستید بدون شک برای سئو وردپرس شما مشکل جدی پیش خواهد آمد و محتوای تولید شما برای بالا آمدن زمان زیادی را از کاربر می‌گیرد همین امر سبب می‌شود نرخ فرار سایت افزایش‌یافته و متعاقباً نرخ کلیک کاهش یابد و گوگل شمارا کم‌کم از صحنه کسب‌وکار اینترنتی حذف می‌کند.

IPهاست یا سرور:

بهتر است به هنگام خریدهاست به این نکته توجه داشته باشید که شما یک‌هاست اشتراکی خریداری کرده‌اید یا اختصاصی.

هاست اختصاصی بدین معنی است که شما با یک یا چند سایت مرتبط با حوزه فعالیت خود شریک هستید اما هاست اشتراکی بدین مفهوم است که شما هم‌زمان با چندین شرکت با یک مدیریت مشترک شریک هستید.

امنیت‌هاست های اشتراکی پایین بوده و ممکن است سبب شود که گوگل شمارا در لیست سیاه خود قرار دهد.

در مرحله اول می‌توان گفت نداشتن‌هاست اختصاصی آن‌قدرها هم به ضرر یک سایت تمام نمی‌شود اما زمانی که گوگل وارد کار شود و شمارا در لیست سیاه قرار دهد اولاً تمامی هزینه‌های شما هدر می‌رود ثانیاً تأثیر مستقیم بر سئو و شهرت کسب‌وکار شما خواهد گذاشت.

در واقع شما زمانی که به فکر راه‌اندازی یک سایت برای کسب‌وکار نوپا و یا قدرتمند خود هستید بهتر است اطلاعاتی دقیق در مورد عوامل مؤثر در بهینه‌سازی سایت و همچنین امکانات مناسب برای معرفی کسب‌وکار خود داشته باشید.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “تأثیر هاست در سئو وردپرس”

 1. الوان وب گفت:

  من یه مدت از سی دی ان آروان کلود استفاده کردم اصلا راضی نیستم ازشون خیلی زود زود قطع میشد
  cdn خوبی رو میتونید معرفی کنید بهم؟ تشکر

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام. میتونید از سرویس دهنده بین المللی کلاوفلایر استفاده کنید لینکش رو پایین میزارم این سرویس دهنده یکی از بهترین ها در حوزه cdn هستش
   https://www.cloudflare.com
   موفق باشین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام