بالا بردن رتبه سایت در گوگل بهتر است یا بینگ یا یاهو

توحید عزیززاده در آذر ۲۰, ۱۳۹۷
بالا بردن رتبه سایت در گوگل بهتر است یا بینگ یا یاهو

اگر قدری با دنیای اینترنت آشنا باشید خواهید دانست که موتور های جستجوی گوگل، یاهو و بینگ بدون اغراق برترین موتور های جستوجو در سراسر دنیا به حساب می آیند.

این سایت ها همچنان با هم در حال رقابتند اما شاید اگر بگوییم گوگل چندین قدم از دو رقیب دیگر خود پیشی گرفته است اشتباه نکرده ایم. امروزه تقریبا می توان هدف هر کسب و کار اینترنتی را بالا بردن رتبه سایت در گوگل دانست. شاید علت این موضوع اعتماد بیشتری است که مردم به نتایج جستجوی گوگل دارند. در ادامه به برخی از ویژگی های هر کدام از این موتور های جستجو اشاره خواهیم کرد تا برای بهینه سازی سایتتان بتوانید یکی از این آن ها را به عنوان هدف انتخاب کنید.

وبسایتتان را برای تمام موتور های جستجو بهینه کنید

با تمام تعریف ها و تمجید هایی که از گوگل کردیم اما به یاد داشته باشید تنها بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای موفق شدن یک سایت کافی نیست و بهتر است سایت خود را برای تمام موتور های جستجو بهینه سازی نمایید. اگرچه در ایران اکثر کاربران اینترنتی از موتور جستجو گر گوگل برای یافتن موضوعاتی که به دنبال آن هستند استفاده می کنند اما اگر تمام تمرکز بهینه سازی خود را روی گوگل بگذارید ممکن است مقداری از مشتریان خود را که از یاهو و بینگ استفاده می کنند از دست بدهید.

تفاوت بین جستجوی گوگل و یاهو

اگرچه شاید در نگاه اول اینطور به نظر بیاید که این دو موتور جستجو نتایج مشابهی را نمایش می دهند ولی اگر بیشتر دقت کنیم متوجه خواهیم شد که گوگل نتایج دقیق تری را به نمایش می گذارد. برای این که در این باره به یقین برسید می توانید به راحتی یک کلمه مشخص را در هر دو موتور جستجو بررسی کنید.

همانطور که قطعا اطلاع دارید صفحه گوگل، صفحه ای ساده و در عین حال شیک است که برای هر کاربری در هر جای دنیا که سرعت اینترنت پایینی دارد به راحتی لود می شود. اما مووع لود سریع صفحات در کشور های توسعه یافته چندان مد نظر نیست. از طرفی در صفحه اول یاهو علاوه بر موتور جستجو گر آپشن ها و امکانات مختلفی به کاربران ارائه می شود که کیفیت بسیار بالایی دارد. حتی وقتی گوگل سرویس iGoogle را ارائه داد نتوانست در این زمینه با یاهو رقابت کند.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: نکات عالی برای بهینه سازی تصاویر سایت

تفاوت بین جستجوی گوگل و بینگ

یکی از مهم ترین تفاوت های بینگ و گوگل این است که گوگل تمرکز بیشتری بر تلفن همراه دارد و اخیرا اعلام کرده که به رتبه بندی سایت های مبتنی بر موبایل پیش از نسخه دسکتاپ می پردازد. این موضوع منحصر به فردی است که گوگل را از دیگر موتور های جستجو پیش می اندازد.

بینگ و یاهو محتوای پنهان و غیر پنهان را تشخیص نمی دهند، اما برای گوگل محتوای پنهان ارزشی ندارد و به اعتقاد برخی می تواند به رتبه سایت شما آسیب بزند. گوگل به محتواهای تازه و جدید اهمیت بسیار زیادی می دهد در حالی که بینگ به محتواهای قدیمی و معتبر علاقه بیشتری دارد.

بینگ ترجیح می دهد به مطابقت دقیق کلمات کلیدی در متاتگ و درون صفحه اهمیت بیشتری دهد. از طرف دیگر گوگل به محتواها و نکات مهم در سراسر عبارت ها توجه دارد.

گوگل تمرکز خود را روی رتبه بندی صفحات داخلی سایت ها مانند بخش بلاگ یا خدمات می گذارد. این درحالی است که بینگ بیشتر سعی دارد صفحات نخست سایت ها را رتبه بندی کند.

شباهت های سئوی گوگل، یاهو و بینگ

لینک ها: بک لینک هایی که کیفیت مطلوبی دارند از نظر گوگل، یاهو و بینگ ارزشمند است و تاثیر مثبتی در روند بالا بردن سایت در گوگل و دو موتور جستجو گر دیگر دارد. بنابراین داشتن بک لینک از سایت های معتبر را مد نظر قرار دهید که بتوانید در هر سه موتور جستجو گر از فواید آن استفاده کنید.

نتایج برای جستجوی محلی: شما باید سعی کنید، محتوای هر صفحه از وبسایت را با کلمات کلیدی مرتبط که با موقعیت جغرافیایی کسب و کارتان نیز مطابقت دارند بهینه سازی کنید. این موضوع باعث می شود در موتور های جستجوی یاد شده در جستجوی محلی نیز به موفقیت دست یابید.

جستجوی پولی: جستجوی پولی در گوگل، یاهو و بینگ به صورت یکسان کار می کند. اما شاید از نظر قیمت ها و… تفاوت داشته باشند.

چرا باید به بالا بردن رتبه سایت در گوگل بیشتر توجه کنید؟

گوگل یک موتور جستجوی بسیار هوشمند است که همیشه تلاش دارد برای کاربران خود بهترین نتایج را ارائه دهد.

گوگل برای این کار یکسری محدودیت هایی ایجاد می کند تا کاربران را به هر چه بهتر کردن مطالب و محتوای سایتشان تشویق کند. این سختیگیری ها گوگل را در طی این سال ها میان مردم بیش از پیش مشهور کرده است تا جایی که طبق آماری که اخیرا اعلام شده کاربران پرو پا قرص گوگل در سر اسر دنیا به بیش از یک میلیارد نفر رسیده اند و در ایران از ترافیک کلی گوگل ۳٫۱ درصد است و ۶۲٫۱۵ درصد از خدمات کلی گوگل به موتور جستجوی آن مربوط می شود.

حدودا ۹ میلیارد جستجو به صورت روزانه در گوگل انجام می شود که ۲۸۰ میلیون آن مربوط به کاربران ایرانی می باشد.

این در حالی است که در موتور های جستجوی ایرانی تنها ۲۰۰ هزار جستجو به صورت روزانه ثبت می شود. این آمار به وضوح نشان می دهد که حداقل ۲۸۰ میلیون جستجو به صورت روزانه توسط ایرانی ها انجام می شود.

همه این آمار و ارقام نشان می دهد که بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای کسب و کار های اینترنتی ضروری است، زیرا کمتر کاربری در ایران پیدا می شود که گوگل را نشناسد.

علاوه بر این سئو  سایت و بهینه سازی گوگل باعث می شود سایت شما یک سایت کاملا کاربر پسند و مخاطب محور از آب درآید.

ربات های خزنده گوگل تقریبا فاکتور های مشخصی برای درک محتوای صفحات سایت شما دارند و در صورتی که آن ها را رعایت کنید شانس زیادی برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج این موتور جستجو گر دارید. تنها کافی است این فاکتور ها را شناسایی کنید.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: آموزش ساخت بک لینک رایگان،قوی و موثر

کلماتی که توسط کاربران در گوگل سرچ می شوند اهمیت زیادی دارند و تجربه نشان می دهد هر شرکتی که توانسته بازدیدکنندگان زیادی را از طریق گوگل به خود جذب کند به موفقیت های زیادی رسیده است.

بازدید به دست آمده از روش های سئوی گوگل می تواند بهتر از هر تبلیغی و با کمترین هزینه ظاهر شود.

گوگل اخیرا الگوریتم های جدیدی ارائه داده که در آن سعی دارد رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز را کند و از آن برای رتبه بندی نتایج استفاده بهینه نماید.

هر بار کاربران عبارتی را در گوگل جستجو می کنند و یک یا چند تا از نتایج ارائه شده را انتخاب می نمایند این کلیک ها در گوگل ثبت گشته و گوگل از آن برای رتبه بندی سایت ها در دفعات بعدی سرچ استفاده خواهد کرد.

این بدان معناست که اگر یک سایت در رتبه پایینی در نتایج گوگل باشد و کاربران زیادی روی آن کلیک کنند در سرچ های بعدی جایگاه بهتری در گوگل خواهد داشت.

به علاوه این موضوع، گوگل تا جایی پیش رفته که حتی زمان حضور کاربران در سایت ها را نیز ارزیابی می کند و در رتبه بندی ها تاثیر می دهد.

همه این الگوریتم ها و تحلیل ها نشان می دهد گوگل با این سخت گیری ها سعی در آن دارد که هر سایتی بیشتر زحمت می کشد در رتبه های بهتری ظاهر شود و کاربر نیز بهترین نتیجه را در صفحه نتایج مشاهده کند.    

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “بالا بردن رتبه سایت در گوگل بهتر است یا بینگ یا یاهو”

 1. علی صمدیان گفت:

  سلام من این بخش جستجوی پولی رو متوجه نشدم لطفا یکم بیشتر بهم توضیح بدین تشکر

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام. ببینید شما یه مبلغی رو به سیستم ادروز گوگل پرداخت میکنید و برای مدت محدودی شما رو در اون کلمه کلیدی به عنوان تبلیغات نشون میده به کاربران
   که اصطلاحا بهش تبلیغ در گوگل هم گفته میشه
   به دنبال سرویس دهنده های این خدمات باشید بیشتر میتونید توضیحات بگیرید ازشون
   موفق باشین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام