در سئو محتوا به چه مواردی توجه کنیم

توحید عزیززاده در آذر ۲۲, ۱۳۹۷
در سئو محتوا به چه مواردی توجه کنیم

به هنگام تولید محتوا در مورد یک موضوع، باید مواردی موردتوجه قرار گیرد تا بتواند نظر متقاضیان جدید را به خود جلب کند.

کیفیت محتوا تولیدشده و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع موردبحث جزء ملزومات اساسی سئو وردپرس است، اما رعایت نکاتی دیگر نیز الزامی و مورد تأکید است، در این مقاله سعی شده تا آنچه برای سئو وردپرس حیاتی است را به‌اختصار بازگو نماییم.

کسانی که در حوزه سئو وردپرس فعالیت دارند این جمله معروف را همیشه شنیده‌اند:

محتوا پادشاه است، اما معنای این جمله زمانی محقق می‌شود که محتوای تولیدشده دارای کیفیت بالا و به‌دور از کپی باشد.

محتوای باکیفیت بالا برای سئو وردپرس دارای فرمولی مشخص و کاربردی زیر است:

شما برای تولید یک محتوای خوب باید عناصر سئوداخلی، نوشتار عالی و تحقق کلمه کلید را دریک سئو وردپرس به‌صورت اجمالی و گاها مختصر اعمال نمایید تا محتوایی باکیفیت درخور معرفی یک وب‌سایت کسب وکارایجاد کنید.

منظور از کلمه کلیدی چیست و باید به چه صورت رعایت گردد

در همین ابتدا سئوکپی رایتینگ را در سئو وردپرس تعریف می‌کنیم: سئوکپی رایتینگ به معنی ایجاد یک محتوای درخور موضوع موردنظر وب‌سایت با درنظرگرفتن رعایت اصول کلمات کلیدی منحصر، به محتوا است.

زمانی که یک سئو کار در سئو وردپرس شروع به تولید محتوا می‌کند اولین نکته به هنگام رعایت استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع وب‌سایت است.

شما با رعایت کلمات کلیدی، می‌توانید شانس وب‌سایت خود را برای معرفی به گوگل بالابرده و یا حتی در صفحه اول جستجو گوگل قرار گیرید. اما نکته منفی این امر این است که اگر سئو وردپرس به‌درستی و با مفهومی منسجم کلمات کلیدی را به کار نبرد می‌تواند نتیجه عکس برای معرفی وب‌سایت به همراه داشته باشد.

یکی از نکات مهم به هنگام رعایت کلمه کلیدی در سئو وردپرس برخورداری محتوای مرتبط با چگالی مدنظر و معمول است، چراکه اگر چگالی کلمات از حد میانگین پایین‌تر باشد به معرفی وب‌سایت کمک چشمگیری نخواهد نمود.

نکته جالب‌توجه در سئو وردپرس ارتباط محتوا ایجادشده با کلمه کلیدی است به این مفهوم که اگر کلمات کلیدی انتخابی شما با متن، مطابقت نداشته باشد و یا به هنگام جستجو، خود سئو کار مفهوم کلمه کلیدی را ندانسته به کار بندد مطمعنا معرفی کسب‌وکار را با مشکل مواجه می‌کند.

سئو کارها می‌دانند که دست‌آخر درسئو وردپرس محتوای آنان ارزیابی‌شده و رتبه‌بندی می‌شود اما تنها توجه به سئو نمی‌تواند تمامی نیازهای یک سایت فعال را برطرف نماید بلکه به هنگام نگارش محتوا باید یک ایده جامع داشته باشیم تا کاربر با یک نگاه کلی و اجمالی به آنچه هدف ما است دست یابد.

استراتژی و خلاقیت در سئو وردپرس

یک سئوکار خوب استراتژی هدفمندی برای تولید محتوا درسئو وردپرس خواهد داشت درواقع جزء الزامات  این حرفه به‌حساب می‌آید، البته تأثیر آن زمانی پررنگ می‌شود که تولید محتوا با چاشنی خلاقیت همراه شود و محتوایی جذاب و متناسب با نیاز مخاطب تولید گردد.

اتکا به اعتبار محتوا درسئو وردپرس، تأثیر مستقیم برجذب کاربر

زمانی که یک سئو کار در وب‌سایت شما تنها با دست‌کاری کردن محتوای سایت‌های دیگر تولید محتوا می‌کند مطمعنا آن وب‌سایت بعد از مدت کوتاهی کاربران خود را از دست می‌دهد.

یک وب‌سایت برای اینکه ترافیک بالایی داشته باشد باید و حتماً محتوایی قابل اعتبار اتکا داشته باشد چراکه تنها محتوای قابل‌اتکا سبب می‌شود که اعتماد کاربر جذب‌شده و این‌یک نکته کلیدی به هنگام تولید محتوا برای شرکت‌هایی است که خرید آنلاین محصولات خود رادارند.

به‌عنوان‌مثال شما یک کاربر هستید و از یک سایت لباس خریداری می‌کنید اگر آنچه به دست شما می‌رسد کاملاً با آنچه در سایت شما سفارش داده‌اید متفاوت باشد نه‌تنها آن وب‌سایت شمارا ازدست‌داده بلکه تمامی وابستگان به شمارا نیز ازدست‌داده است.

با رشد تکنولوژی تاکتیک‌های قبلی تولید محتوا ملغی گشته و وب‌سایت‌ها برای تولید محتوا از روش‌های به‌روز ازجمله shady marketing استفاده می‌کنند.

پس ایجاد اعتماد یک نکته کلیدی درسئو وردپرس به‌حساب می‌آید که سئو کاران عزیز ملزم به رعایت آن هستند.

مخاطبان خود را شناسایی کنید

یک سئو کار آنچه می‌نویسد برای شناساندن کسب‌وکار وب‌سایت به مخاطبان است، پس اگر هدف خود را منعطف بر شناخت مخاطبان قرار ندهد درنتیجه ثمرات زحمت خود را نخواهد دید.

نوشتن محتوا درسئو وردپرس برای دو گروه انجام می‌شود:

مخاطبان عام:

تولید محتوا درسئو وردپرس، دوسویه است چراکه تمامی مخاطبان شما از اطلاعات اختصاصی حوزه فعالیت شما باخبر نیستند و همچنین علاقه‌ای هم نشان نمی‌دهند، درنتیجه به هنگام تولید محتوا بهتر است کلیت موضوع و یا گاهی جزئیات موضوع اشاره شود تا مخاطبان پیگیر وب‌سایت و اطلاعات به‌روز شده شما باشند.

مخاطبان تخصصی

گاهی یک سئو کار درسئو وردپرس تولید محتوا انجام می‌دهد تا حیطه فعالیت خود را به افراد متخصص حوزه کسب‌وکار معرفی نماید. در این هنگام صاحب وب‌سایت الزاماً باید از سروکارهایی کمک بخواهد که در حوزه کسب‌وکار وب‌سایت تبحر داشته باشند.

و اما درنهایت تولید محتوا درسئو وردپرس به‌گونه‌ای اجمالی باید نیاز تمامی مخاطبان چه عام و چه خاص را برطرف نماید. رعایت اعتدال در هنگام تولید محتوا می‌تواند بهترین طرح برای تولید محتوا در یک وب‌سایت فعال و به‌روز شده باشد.

Micro_Engagementرا دست‌کم نگیریم

گاها دیده‌شده است که صاحبان یک وب‌سایت تنها به تولید نوشته‌های طولانی و دارای اطلاعات کاملاً مفصل در مورد حوزه فعالیت خود تکیه می‌کنند اما این ناشیانه‌ترین راه‌حل برای جلب‌توجه مخاطبان است، چراکه مخاطبان همواره به دنبال اطلاعات در حد امکان باکیفیت زیاد و کمیت کم هستند یک سئو کار درسئو وردپرس می‌تواند از عوامل مهمی برای شناختن علایق مخاطبان خود استفاده نماید:

 • آزمون یا نظرسنجی
 • Gifهای مرتبط و خنده‌آور
 • اینفوگرافیک های قوی و متناسب با محتوا یا کلمه کلیدی مدنظر وب‌سایت
 • ویدئوهای آموزنده و جذاب
 • عکس‌های باکیفیت و متناسب با محتوا
 • متن‌های بولد شده
 • داستان‌های خلاقانه و مرتبط با محتوای تولیدشده
 • نکات مفید، کوتاه و کاربردی

آنچه مهم تلقی می‌گردد پس از استفاده از این امکانات، این است که بعد از مدتی شما کاملاً سلیقه و علایق مخاطبان خود را متوجه می‌شوید و شاهد خواهید بود که ترافیک وب‌سایت موردنظر افزایش خواهد بود.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: آموزش سئو تکنیکال با چک لیست کامل

رصد کردن رقبا

نکته حائز اهمیت در مورد سئووردپرس این است که شما پی‌درپی از رقبا و نحوه فعالیت آنان مطلع باشید و نقاط ضعف و قوت رقبای خود را بشناسید تا به هنگام تولید محتوا از تمامی آنان به نفع خود استفاده کنید.

نوع جمع‌بندی محتوا درسئو وردپرس

یکی از اصول سئو این است که متخصصان پایان محتوای تولیدشده را برای وب‌سایت جامع و کامل و در حد امکان خلاصه انگارند چراکه اگر محتوا پراکنده و بدون جمع‌بندی مناسب باشد مخاطب دچار سردرگمی می‌شود و نرخ پرش افزایش می‌یابد.

درواقع کاهش نرخ پرش می‌تواند نقطه امنی درسئووردپرس به‌حساب آید زیرا نشان می‌دهد که هم اطمینان مخاطب را جلب کرده و رشد ترافیکی قابل قبولی برای وب‌سایت ایجاد نموده است.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “در سئو محتوا به چه مواردی توجه کنیم”

 1. حمیرا گفت:

  سلام ممنون این بحث انتخاب مخاطب واسه من جالب بود تشکر

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام.سپاس از ارسال دیدگاه با ارزشتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام