نکات طلایی در سئو سایت سال ۹۷

توحید عزیززاده در آذر ۲۲, ۱۳۹۷
نکات طلایی در سئو سایت سال ۹۷

دنیای وب بسیار گسترده است، درنتیجه یک سئوکار برای به‌روز بودن مهارت خود، باید اطلاعات خود را بازیابی و به‌روزرسانی کند. آنچه مسلم است، باگذشت زمان و همه‌ساله ابزارها و شیوه‌های گوناگون و جدیدی در حیطه سئو وردپرس و رتبه‌بندی سایت‌ها، معرفی می‌گردد و برای افزایش ترافیک وب‌سایت و معرفی به گوگل، سئو کارها بهتراست با آن‌ها آشنایی لازم را داشته باشند.

گوگل و طریقه رتبه‌بندی جدید در سال ۹۷

گوگل در سال ۹۷ برای رتبه‌بندی و معرفی سایت‌ها، الگوریتم و قوانین جدید را وضع نمود.

Rankbrainیکی از سیستم‌های رتبه‌بندی مهم در گوگل به شمار می‌رود و میزان رضایت کاربران از سایت را می‌سنجد. Rankbrain این بهینه‌سازی را به ۲طریق متفاوت انجام می‌دهد:

CTR

CTR با تعداد کلیک کاربران روی سایت رابطه مستقیم دارد، بدین منظور که اگر سئو کار بتواند درسئو وردپرس بهترین و به‌روزترین مطالب را به کار ببرد، به سبب همین امر، تعداد کلیک و بازدیدکنندگان افزایش می‌یابد و سایت در جایگاه‌های نخست رتبه‌بندی گوگل قرار می‌گیرد.

سئوکاران باید به این نکته توجه کنند که اگر اعداد را در عناوین و نام‌گذاری صفحات خود استفاده کنند و همچنین تگ‌هایی که به کار می‌برند شامل اعداد نیز باشد موردتوجه ویژه کاربران قرار می‌گیرد و همین امر سبب می‌شود CTR بهبودیافته و ترافیک وب‌سایت افزایش یابد.

Bounce rate (نرخ فرار کاربران)

آنچه حائز اهمیت است به هنگام تولید محتوا، درسئو وردپرس، توجه به محتوایی است که کاربران را به خود جلب کند و نرخ فرار را کاهش دهد چراکه با افزایش نرخ فرار رتبه سایت شما در گوگل کاهش می‌یابد و سایت در ردیف‌های پایینی و یا صفحات ۲یا۳به بعد قرار می‌گیرد.

شناسایی این‌گونه سراچه‌ها توسط گوگل، به این صورت انجام می‌شود که اگر کاربر پس از ۳ثانیه سایت را ترک کند گوگل سایت را در لیست سایت‌های با نرخ فرار بالا نشان می‌دهد. درواقع نرخ فرار کم نشان از رضایت‌مندی کاربر از سایت و محتوای آن است.

توجه به Dwell Time

در مقابل کاهش رتبه سایت با نرخ فرار بالا هرچه مدت‌زمانی که کاربران در یک سایت می‌مانند بیشتر باشد گوگل به آن‌ها رتبه بالاتری می‌دهد.

آنچه برای سئوکار برای تولید محتوا درسئو وردپرس نکته کلیدی به‌حساب می‌آید توجه به ۲عمل زیراست:

سئو کار باید بداند که حتی‌الامکان از کلمات اضافی و پرهجو در تولید محتوا، استفاده نکند چراکه جملات کش‌دار می‌تواند مخاطب را خسته کرده و سبب شود تا سایت را هرچه زودتر ترک کند.

برای جلوگیری از خستگی کاربر بهتر است سئوکار درسئو وردپرس به هنگامی‌که یک موضوع را بررسی می‌کند زیر تیترهای متفاوتی، با جملات کوتاه یک پاراگرافی تشکیل دهد که مخاطب در مدت کم با تمامی موضوعات مرتبط با آن آشنا شود. سئوکار با این ترفند می‌تواند رضایت عموم کاربران را جلب نماید.

این ترفند بیشتر برای کاربرانی مورد اهمیت است که از تلفن همراه برای جست‌وجو در گوگل استفاده می‌کنند زیرا می‌خواهند در کمترین زمان بیشترین بهره‌وری از مطالب را داشته باشند.

به دنبال کلمات کلیدی جدید باشید در Raddit

Raddit را می‌توان یک تشکل بزرگ و جهانی تعریف کرد که به چندین طبقه تقسیم‌بندی می‌شود که به هرکدام از آن‌ها Sub raddit می‌گویند.

Sub Raddit یک تشکل است که برای یک موضوع خاص تحقیق نموده و تمامی فعالیت‌های آن گرد همان موضوع معین می‌چرخد. به‌عنوان‌مثال موضوع پرورش گیاهان کاشانه‌ای را در نظر بگیرید تمامی موارد ازجمله وب‌سایت، سئو، مطالب و عکس‌های مرتبط با موضوع آن در sub raddit وجود دارد.

اما چگونه آن را در گوگل پیدا کنیم:

سئوکارها برای بهبود سئو وردپرس خود کافی است در گوگل جمله لاتین Gars Generation را جست‌وجو کنند یک لیست جامع از تمامی متن‌ها در مورد موضوع موردبحث شما ظاهرمی شود که اعضای ردیت و یا سایت‌های دیگر آن را نوشته‌اند.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: معرفی ۲۴ ابزار رایگان برای سئو سایت

اعضای ردیت به علت جست‌وجوی بالایی که در مورد یک موضوع داشته‌اند تمامی نکات و ریزه‌کاری‌ها را بلد بوده و می‌توانند کلمات کلیدی جدید و نابی را در اختیار سئوکاران قرار دهند و همین نکته سبب می‌شود سئوکار درسئو وردپرس یک‌قدم از رقبای خود جلوتر باشد.

از بروز رسانی سایت و مطالب خود کمک بگیرید

عموماً هر سایت و یا وب سراچه که در حوزه فعالیت خود یک موضوع را به‌گونه‌ای جدی بررسی می‌کند همواره طرفدارانی دارد که تمامی مطالب را خوانده‌اند پس شما سئوکار محترم اگر از فن به‌روزرسانی استفاده کنید حتماً با تولید محتوا درسئو وردپرس، شاهد این خواهید بود که بازدید شما افزایش خواهد یافت.

مطالب جدید را در مطالب قدیمی بگنجانید چند عکس را تغییر دهید و کلمات کلیدی خود را تغییر دهید در این صورت مخاطب به شما اعتماد خواهد کرد و علاوه بر اعتماد سایت شما معرفی و پرترافیک خواهد شد.

Adwords کمک‌کننده کلیدی

همه سئوکارها می‌دانند که کلیه مشاغل و کسب‌وکارهایی که در قسمت Adwords گوگل به ثبت رسیده‌اند بر روی کلمات کلید خود بسیار کارکرده‌اند و همین امر می‌تواند کار شمارا درسئو وردپرس بیش‌ازپیش راحت نماید چراکه با جست‌وجوی یک کلمه کلیدی در این قسمت می‌توانید از کلمات کلیدی مؤثرتری در تولید محتوای خود کمک بگیرید، که همین امر سبب بالا رفتن ترافیک می‌شود.

پیدا کردن Dead link

با پیدا کردن لینک‌های خراب و جایگزین کردن آن‌ها با لینک موردنظر خود درسئو وردپرس می‌توانید به یک سئوکار موفق تبدیل شوید البته که این روش کاملاً زمان‌بر است اما نتیجه‌ای شگفت‌انگیز به همراه خواهد داشت.

ابتدا عبارت لاتین “Site:Wikipedia.org[keyword]+”dead link را در گوگل جست‌وجو نمایید، احتمالاً این پرسش برای شما پیش می‌آید که چرا باید در ویکی‌پدیا به دنبال آن باشیم:

ویکی‌پدیا، درصورتی‌که لینکی مرده باشد در کنار آن، با فونت کوچک می‌نویسد dead link که این عبارت دریافتن لینک‌های مرده می‌تواند کمک شایانی کند.

روی موضوع حیطه فعالیت خود جست‌وجو کنید و دکمه‌های Ctrl و f را هم‌زمان با یکدیگر بفشارید و عبارت dead link را جست‌وجو کنید.

به‌راحتی تمامی لینک‌های مرده نمایش داده می‌شود سپس لینک‌های را بازسازی نموده و لینک خود را جایگزین نمایید.

پیگیری کلمات کلیدی مدنظر رقیبان

شما می‌توانید با به‌کارگیری یکی از ابزارهای تحلیلگر موفق مانند Semrush سایت رقیبان را آنالیز نمایید در این صورت متوجه می‌شوید که از چه کلمات کلیدی استفاده نموده و علت قرارگیری آن‌ها را در رتبه نخست گوگل متوجه می‌شوید.

این کار درسئو وردپرس به سئوکار کمک می‌کند تا دایره کلمات کلیدی مهم و موثرخود را افزایش دهد و بابه کارگیری آنان بتواند رتبه سایت خود را بالا ببرد.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “نکات طلایی در سئو سایت سال ۹۷”

  1. علی گفت:

    میگم این ابزار سم راش که گفتین واقعا ارزش داره بخرم پنل حرفه ایش رو؟

    1. توحید عزیززاده گفت:

      سلام. بله اگر در نظر دارید به صورت حرفه ای در سئو فعالیت کنید باید به همچین ابزارهایی هم دسترسی داشته باشین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام