چه عواملی در سال ۲۰۱۸ برسئو تأثیر دارند

توحید عزیززاده در آذر ۲۲, ۱۳۹۷
چه عواملی در سال ۲۰۱۸ برسئو تأثیر دارند

آنچه واضح است تغییرات و به‌روز شدن همیشگی، عواملی است که بر روی سئو وردپرس تاثیرگذارهستند. در این میان مدیران سایت‌ها و سئوکاران بااطلاع از این عوامل می‌توانند بر ترافیک سایت خود افزوده و بازدید را از سایت  افزایش دهند، تحقق این امکان سبب می‌شود تا اعتبار سایت و کسب‌وکار شما بیشتر و همچنین مشتریان بیشتری را به سمت کسب‌وکار خود، جلب نمایید.

معرفی مهم‌ترین عامل بر سئو

گوگل Rankbrain را به‌عنوان مهم‌ترین عامل، در سال ۲۰۱۸ برای سئو وردپرس معرفی نمود.

معرفی الگوریتم رنک برین Rankbrain 

یک ماشین تنظیم‌شده از طرف گوگل است که می‌تواند سایت هارا بر طبق دستورات منعقدشده دسته‌بندی نماید.

هدف گوگل از معرفی آن، توجه به علایق کاربران و میزان رضایت کاربران از سایت است که درواقع اصل فعالیت یک شرکت هم باید بر این مبنا پی‌ریزی شود.

Rankbrain با توجه به ۲عامل به سایت شما نمره می‌دهد و تراز آن را مشخص می‌کند:

۱-میزان زمانی که کاربران درسایت شما می‌مانند یعنی نرخ فرار(CTR)

۲-تعداد کاربرانی که از سایت شما دیدن می‌کنند یعنی نرخ کلیک

نرخ خروجی کاربران و چگونگی توجه به آن در سئو وردپرس:

نرخ خروج بدین معنی است که زمانی که کاربر یک کلمه کلیدی مانند کار با چوب را جست‌وجو می‌کند بر روی نام یک شرکت تولیدی که در رتبه نخست جای یا صفحه اول گوگل جای دارد کلیک می‌کند، در این صورت اگر بتواند تمامی نیازهای کاربر را در همین یک مقاله یا مقاله‌های مرتبط که با تگ‌های پی‌درپی و داخلی بر روی متن ایجادشده است رفع نماید درنتیجه مدت‌زمانی که کاربر در این سایت می‌ماند را افزایش می‌دهد و گوگل رتبه او را نیز متعاقباً در صفحات خود به‌مرور افزایش می‌دهد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: آموزش ساخت بک لینک رایگان،قوی و موثر

برای افزایش نرخ کلیک می‌توانید از روش Data hilighter استفاده کنید.(استفاده از کاراکترانی مانند:عدد،ستاره و..)

لذا اگر یک وب‌سایت با روش‌های خاصی بتواند بدون رعایت این موارد خود را به گوگل معرفی کرده و در رتبه نخست جای گیرد درنتیجه چون نمی‌تواند تمام نیاز کاربر را رعایت کند نرخ فرار افزایش‌یافته و گوگل رتبه آن را کم می‌کند.با بالا رفتن نرخ فرار نرخ کلیک بر روی یک سایت نیز کاهش می‌یابد، درنتیجه یک سئو کار زمانی کار تولید محتوای خود را درسئو وردپرس به‌خوبی انجام می‌دهد که تولید محتوا برای رضایت‌مندی کاربر انجام شود.

زمان طلایی برای ماندگاری دریک وب‌سایت چه قدر است؟

سئو کاران این را به‌خوبی می‌دانند که بهترین زمان مناسب برای ماندگاری کاربران در یک سایت، ۳دقیقه و ده ثانیه است. البته ماندگاری کاربران رابطه مستقیمی باکیفیت محتوایی دارد که توسط سئوکار درسئو وردپرس انجام‌شده است.

جالب است بدانید که تمامی وب‌سایت‌هایی که در رتبه‌های ۱تا۱۰ گوگل، قرار دارند از همین شیوه استفاده نموده‌اند.

هرچه یک سئو کار به هنگام تولید محتوا از المان‌های خلاقیت، ایجاد اعتبار و خلاصه و مفید نویسی استفاده کند، درنتیجه کاربران مدت‌زمان بیشتری را در سایت  می‌گذرانند و همین امر سبب می‌شود که مدت‌زمان طلایی برای یک وب‌سایت تحقق یابد.

محتوای عمیق همراه با تعداد کلمات کلیدی هوشمندانه

شرایطی را در نظر بگیرید که یک سئوکاردر سئو وردپرس تولید محتوا انجام داده است، اگر محتوای تولیدی صرفاً به تکرار کلمه کلیدی منحصر شود درست است گوگل به شما رتبه خوبی می‌دهد اما کاربر پس از مدتی متوجه می‌شود که محتوای تولیدشده هیچ عمقی ندارد و نیازهای او را برطرف نمی‌کند درنتیجه حتی اگر در صفحه نخست هم باشید بعد از ۳یا۴بار کاربر دیگر بر روی سایت شما کلیک نخواهد کرد و نرخ کلیک کاهش می‌یابد به همین سبب گوگل شمارا از گردونه رقابت حذف می‌کند.

تنها راه این است که سئو کار به هنگام تولید محتوا درسئو وردپرس علاوه بر رعایت تعداد کلمات کلیدی به فحوای محتوای تولیدشده هم دقت و هم توجه کافی را داشته باشد.

کلمات کلیدی که یک سئوکار به هنگام تولید محتوا درسئو وردپرس به کار می‌برد می‌تواند نقش مهمی در رتبه‌بندی سایت شما داشته اما در سال ۲۰۱۸ این امکان کمی کمرنگ شده است و جزء ویژگی‌های چشمگیر در تولید محتوا به‌حساب نمی‌آید. آنچه مهم تلقی می‌گردد داشتن کلمات کلیدی مهم و تأثیرگذار است.

چالش Google Mobile First نمایه را دست‌کم نگیرید

این چالش بدین معناست که نسخه قابل معتبر برای گوگل نسخه‌ای از وب‌سایت شما است که بر روی گوشی باز می‌شود نه آنچه بر روی PC جستجو می‌کنید.

درواقع این همگام‌سازی بدین منظور است که طی تحقیقات گوگل بیش از نیمی از مخاطبان و کاربران گوگل از تلفن همراه برای جست‌وجو استفاده می‌کنند، درنتیجه تمام سایت‌هایی که نسخه موبایلی خود را راه‌اندازی نکرده‌اند به‌مرور فراموش خواهند شد.

و اما چگونه سایت خود را با این چالش همگام‌سازی کنیم:

در سال ۲۰۱۸ گوگل سراچه را معرفی نمود که می‌تواند مناسب بودن وب‌سایت‌ها را برای موبایل موردبررسی قرار دهد. این‌یک هشدار است چراکه کاربران نیز می‌توانند با این امکان سایت شمارا محک بزنند و در صورت نداشتن نسخه موبایلی و انتشار این ضعف کلیک خور سایت شما کاهش یابد هرچقدر که تولید محتوا توسط سئوکار قوی باشد.

https://search.google.com/test/mobile-friendly

در سایت خود جایی برای ویدئو بازکنید

Cisco اذعان نموده است که تا سال ۲۰۲۱ حدود ۸۰درصد ترافیک بازدید سایت‌ها مخصوص به ویدئوهای موجود در آن سایت است. البته این نکته را هم فراموش نکنید که به هنگام تولید محتوا برای ویدئو خود حجم آنان نباید بیش از ۱۰ دقیقه باشد چراکه بیشتر کاربران گوگل با موبایل جست‌وجوی خود را انجام می‌دهند.

لینک‌ها را جدی بگیرید

زمانی که یک سئوکار درسئو وردپرس شروع به تولید محتوا می‌کند باید این امر را جدی بگیرد که اگر توجه ویژه‌ای به تولید محتوا و لینک نداشته باشد تمام موارد یادشده نمی‌تواند به‌تنهایی به معرفی سایت به گوگل کمک شایانی داشته باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: از ایمیل مارکتینگ چه می دانید؟

محتوای مناسب با موضوع سایت و هم‌چین داشتن محتواهای مرتبط با موضوع موردنظر در یک وب‌سایت سبب می‌شود سئو کار بتواند تگ‌های داخلی زیادی انجام دهد و همین امر میزان ماندگاری کاربر را افزایش داده و نمره سایت به طرز چشم‌گیری بالا می‌رود.

تگ‌های داخلی و یا تگ‌های خارجی هرکدام می‌تواند به طبع خود در معرفی و شناخت هرچه بیشتر سایت شما کمک‌کننده باشد.

سئو و عکس‌های شگفت‌انگیز

یک سئوکار می‌داند که در کنار تولید محتوای عالی درسئو وردپرس باید توجه ویژه و خاصی نیز به‌عکس های منتخب و مرتبط با متن داشته باشد چراکه استفاده از ویژگی‌های بصری می‌تواند در ماندگاری کاربران در صفحات تأثیر بسزایی داشته باشد.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “چه عواملی در سال ۲۰۱۸ برسئو تأثیر دارند”

 1. ساعد گفت:

  سلام یعنی ما سایتمون که نسخه موبایلش تو یه آدرس دیگه باز میشه واسه کاربر الان با الگوریتم mobile fist index تو تضاد هستش؟

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام. بله اگه تو اون آدرس محتوای متفاوتی از آدرس اصلی سایتتون قرار بدین مشخصا ضرر خواهید کرد
   مثلا برای یه محصول یه باکس محتوا در دسکتاپ می آورد و اگه تو موبایل اینو حذف کنید گوگل توسط این الگوریتم ارزش اون باکس محتوایی رو در نظر نمیگیرد.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام