آموزش کار با ابزارهای مشاهده و آنالیز بک لینک

توحید عزیززاده در آذر ۲۲, ۱۳۹۷
آموزش کار با ابزارهای مشاهده و آنالیز بک لینک

از مهمترین مباحث آموزش سئو که تاثیر بسزایی روی پیشرفت وب سایت شما دارد، روش های آنالیز بک لینک و آموزش کار با ابزارهای مشاهده بک لینک های سایت است.

پیش گرفتن استراتژی مناسبی برای ایجاد لینک ها تاثیر شگفت انگیزی روی سئو وردپرس شما خواهد داشت. بک لینک ها در رتبه بندی یک وب سایت بر اساس الگوریتم های موتورهای جستجو حائز اهمیت هستند، زیرا موتورهای جستجو برای تعیین رتبه یک وبسایت، این لینک ها را بررسی و اندازه گیری می نمایند.

به همین دلیل، توجه به استاندارد بودن لینک‌ها مهم تلقی شده و در صورتی که نظارت و برنامه درستی در تولید لینک‌ها نداشته باشید، ممکن است رتبه سایت خود را نه تنها بهبود نبخشید، بلکه آسیب جدی به اعتبار و رتبه آن وارد کنید. به همین دلیل در سئو وردپرس، بک لینک ها عامل مهم و تعیین کننده ای هستند.

در این زمینه، ابزارهای مفید و پیشرفته‌ای وجود دارد که به کمک آن‌ها میتوانید کار تجزیه و تحلیل بک لینک ها و مشاهده آن ها را انجام دهید و نظارت و مدیریت صحیحی روی آن‌ها داشته باشید.

به این ترتیب می‌توانید اطمینان حاصل کنید که استاندردهای ساخت لینک رعایت شده و همه چیز در مسیر درست پیش می‌رود و موجب ارتقای رتبه وب سایت شما می‌شود.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: محتوای سئو شده چیست؟

در ادامه ۶ ابزار مفید و پیشرفته در زمینه مشاهده و مدیریت بک لینک های سایت را معرفی می‌کنیم و در مورد امکانات هرکدام توضیحاتی را ارائه می‌کنیم. با ما همراه باشید.

Mejestic SEO

سرویس Majestic SEO به دلیل ساماندهی و نظارت کامل لینک‌های وب سایت، مورد توجه بازاریابان آنلاین است. با استفاده از این ابزار می‌توانید تاریخچه بک لینک های وب سایت خود را بررسی کنید، تمامی بک لینک های وبسایت خود را یکجا مشاهده کنید و همچنین لینک هایی را که برای هر دامنه، زیردامنه و آدرس های URL را به طور جداگانه در اختیار داشته باشید.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم Majestic SEO، امکان مقایسه بک لینک های ۵ دامنه مختلف است که مطمئنا کاربردی و مفید خواهد بود.

ارائه نمودارهای زمانی برای دامنه‌های ارجاعی و همچنین لینک‌های خارجی، به همراه امکان تجزیه و تحلیل‌های تمام بک لینک‌های سایتتان، Majestic SEO را به ابزاری مفید و قابل اعتماد تبدیل کرده است.

استفاده از این ابزار را برای مدیرت سئو وردپرس توصیه می‌کنیم.

Linkody

سرویس Linkody امکان نظارت و مدیریت مستمر و ۲۴ ساعته بک لینک‌ها را با ارايه سرویس‌های حرفه‌ای مدیریتی فراهم کرده است تا کاربران از کاهش و افزایش لینک‌های خود اطلاع حاصل کنند.

علاوه بر این، با استفاده از معیارهای متعدد، کار تجزیه و تحلیل پروفایل لینک وبسایت را تسهیل می‌کند.

با کمک بخش تجزیه و تحلیل Linkody می‌توانید بک‌لینک های مفید و مضر وب سایت خود را شناسایی کنید و نسبت به غیر فعال کردن لینک های غیر مفید اقدام نمایید که مطمئنا تاثیر بزرگی روی روند پیشرفت و ارتقای رتبه سایت خواهد داشت.

می دانید که علاوه بر لزوم مدیریت و استانداردسازی بک لینک‌های وب سایت خود، بررسی و نظارت بر بک لینک های سایت های مشابه و رقیب نیز مهم و حیاتی است.

Linkody این امکان را برایتان فراهم می‌کند که نمایی از استراتژی‌های لینک سازی رقیبان خود را مشاهده کنید تا اشراف کاملی بر شرایط حاکم بر کسب و کار خود داشته باشید.

با استفاده از ابزار اصلی سئوی Linkody نیز می‌توانید ۵ دامنه مختلف را با هم مقایسه و تحلیل نمایید.

Ahrefs

ابزار Ahrefs یکی دیگر از ابزارهایی است که در زمینه بک لینک های سایت به کمک شما می آید. با استفاده از بزرگترین و کامل ترین لیست بک لینک های زنده، قادر خواهید بود تمام بک لینک‌های سایت خود را مشاهده کنید، به علاوه، ابزارهایی نیز برای بررسی روند پیشرفت و استراتژی رقبایتان در دسترس خواهید داشت.

ربات های سرویس Ahrefs در هر ۲۴ ساعت تعداد ۴ میلیارد صفحه وب را بررسی می‌کنند و با به روز کردن فهرست در هر ۱۵ دقیقه، به شما اطمینان می‌دتهند تا چیزی را از دست ندهید.

استفاده از Ahrefs ‌به دلیل دارا بودن رابط کاربری ساده و حرفه‌ای، راحت است و فیلترهایی نیز برای بررسی دقیق تر گزارشات و اطلاعات جمع آوری شده دارد.

Kerboo

ابزار Kerboo ‌یکی از ابزارهایی است که گزارش‌های بسیار دقیقی از عملکرد وبسایت شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

Kerboo ‌برای این منظور از منابع مختلف دیتا بهره می‌گیرد تا دقت خود را افزایش دهد. امکان حذف بک لینک های مضر از طریق ساخت فایل disavow ‌نیز فراهم شده است تا بتوانید از گوگل بخواهید چنین لینک‌هایی را در تعیین رتبه وب سایتتان در نظر نگیرد.

با استفاده از ابزار Kerboo، قادر خواهید بود نقااط ضعف و قوت خود را در بخش پروفایل لینک شناسایی کرده و تصمیمات راهبردی بهتری برای ارتقای رتبه وب سایت خود بگیرید.

Monitor Backlinks

با استفاده از Monitor Backlinks نیز می‌توانید هم بر بک لینک‌های مفید و مضر سایت خود نظارت داشته باشید و هم بک لینک های رقبایتان را بررسی کنید.

این سرویس امکان یافتن سایت‌های معتبر و با کیفیت به منظور ایجاد بک لینک را فراهم می‌کند. در صورتی که لینک و یا آگهی شما از سایت پاک شود، Monitor Backlink ‌شما را مطلع خواهد کرد.

همچنین علاوه بر شناسایی بک لینک‌های مضر، امکان disavow کردنشان را فراهم کرده است که از جریمه شدن امتیاز سئو وردپرس جلوگیری میکند. در بخش داشبورد این سرویس که طراحی ساده و گویایی نیز دارد، به اطلاعاتی نظیر ترافیک سایت، وضعیت رتبه بندی کلمات کلیدی و تغییرات بک لینک ها دسترسی خواهید داشت.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: سئو کار حرفه ای کیست؟

این اطلاعات اهمیت زیادی دارند و در نظر گرفتن آن ها در سئو وردپرس تاثیر بسزایی دارند.

 

نتیجه گیری

توجه به بک لینک ها، یکی از کارهایی است که با استفاده از آن می‌توانید سئو وردپرس خود را بهبود ببخشید.

داشتن بک لینک های استاندارد و جدید، با رعایت پارامترهایی که مورد توجه الگوریتم های موتورهای جستجوست، کلید پیشرفت و در دسترس تر بودن وبسایت شماست. با استفاده از ابزارها و سرویس هایی که در بالا معرفی شد، می‌توانید مدیریت مناسبی روی مقوله بک لینک ها داشته باشید تا مطمئن باشید چیزی را از قلم نینداخته اید و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.

بررسی بک لینک ها و روند کاری رقبا نیز یکی دیگر از راه‌های دستیابی به برنامه منظم تر و هدفمند تر است که در این ابزارها به آن توجه شده است.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “آموزش کار با ابزارهای مشاهده و آنالیز بک لینک”

 1. علیرضا گفت:

  سلام جایی هست که بشه این ابزار ها نسخه پرمیومش رو خرید؟

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام. شما باید یه کارت اعتباری یا حساب پی پل برای پرداخت و خرید حساب کاربری حرفه ای این سایت ها داشته باشین.
   که از سایت های داخلی مثل https:// payment24.ir میتونید کمک بگیرید.
   موفق باشین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام