۱۲تصورات غلط اما رایج درسئو وردپرس

توحید عزیززاده در آذر ۱۰, ۱۳۹۷
۱۲تصورات غلط اما رایج درسئو وردپرس

سئو وردپرس و تولید محتوا می‌تواند یک نکته مهم و طلایی به هنگام راه‌اندازی و معرفی سایت کسب وکارشما باشد، اما اینکه تنها و فقط تولید محتوا با استفاده از تکرار کلمات کلیدی می‌تواند به رتبه‌بندی شما در گوگل کمک کند یک غلط رایج است.

درواقع رهبران کسب‌وکار با تولید محتوای مناسب به شهرت خود، افزوده و متعاقباً فروش و جذب مشتری بیشتری خواهند داشت. پس بهتر است علاوه بر یادگیری سئو وردپرس، به‌گونه‌ای کامل، اشتباهات و تصورات غلط و رایج درسئو وردپرس را هم بدانیم.

تصور غلط۱: تکرار کلمه کلیدی بدون توجه به محتوا

سروکارها گاهی به هنگام تولید محتوا، تنها بر روی تکرار کلمات کلیدی تکیه می‌کنند درصورتی‌که اگر محتوای تولیدشده دارای استانداردهای لازمه نباشد نرخ فرار درسایت شما افزایش‌یافته و درنتیجه نرخ کلیک نیز کاهش می‌یابد و سایت و کسب و کار شما هیچ‌گاه به موفقیت نخواهد رسید.

درنتیجه تولید محتوا مطلوب و مناسب همواره باید یک گام از تکرار کلمات کلیدی درسئو وردپرس، جلوتر باشد و کلمات کلیدی تنها به‌منزله شتاب‌دهنده مقاله تولید را همراهی کنند.

تصور غلط۲: تمامی کلمات کلیدی مهم هستند

سروکار باید بداند که به هنگام تولید محتوا درسئو وردپرس این نکته حائزاهیمت است که تمامی کلمات کلیدی نمی‌توانند نقش همراه کننده داشته باشند بلکه انتخاب نامناسب در کلمات کلیدی، می‌تواند تاثیرمنفی در فحوای تولید محتوا و اثرگذاری آن داشته باشد.

بهتر است برای دست‌یابی به کلمات کلیدی مناسب درسئو وردپرس از قسمت Adword گوگل استفاده کنید یا محتوای تولیدی رقبای موفق خود را رسد نمایید، تا متوجه شوید آنان با بهره‌گیری از چه کلمات کلیدی به رتبه‌بندی مناسبی رسیده‌اند.

تصور غلط۳: تصویرتاثیری بر سئو وردپرس ندارد

گاهی در برخی از سایت‌ها مشاهده می‌شود که تصاویری بی‌کیفیت و نامتناسب با محتوای تولیدی برکنار متن‌ها قرار می‌گیرد درصورتی‌که استفاده از ویژگی‌های بصری مناسب می‌تواند کلیک خور سایت را افزایش دهد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: نکات عالی برای بهینه سازی تصاویر سایت

تصور غلط۴: معجزه یک‌شبه اتفاق می‌افتد

گاهی برخی رهبران کسب‌وکارها منتظرمی مانند که اگر سایت مورد فعالیت آن‌ها به رتبه نخست گوگل دست‌یافت باید مشتری، متقاضی و کاربر را یک‌شبه به سمت کسب‌وکار خود روانه انگارند، درصورتی‌که شما نباید کسب و کارنو پای خود را با کسب‌وکار شرکت‌های بزرگ و سراچه‌های پربازدید مقایسه نمایید چراکه آن‌ها نیز در همان روزهای اولیه دل‌خوش به ترافیک چند ده‌نفره بوده‌اند و به‌مرورزمان توانسته‌اند با رعایت نکات کلیدی درسئووردپرس مخاطبان خود را ماندگار و همیشگی کنند. پس صبر کنید یا به‌اصطلاح اجازه دهید سایت شما خاک بخورد.

تصور غلط۵: تولید محتوا در سطح بین‌الملل

گاهی اوقات به سئوکاران گفته می‌شود که محتوای تولیدی توسط سئو وردپرس باید همه‌جانبه و برای تمامی سلایق باشد درصورتی‌که این باوری غلط در مورد تولید محتوا است.

شما برای معرفی کسب‌وکار خود بهتر است تولید محتوا را برای یک قشر خاص و دریک منطقه کوچک شروع کنید چراکه کسب مشتری ۸۰هزارنفری دریک منطقه ۹۰هزارنفری بهتراز کسب مشتری ۸۰هزارنفری در کل دنیا است.

تصور غلط۶: پول برای تبلیغات نمی‌دهیم

زمانی که سئوکار مطابق موضوع کسب‌وکار شما می‌تواند یک متن جذاب و همه‌پسند تولید نماید اما بازهم سایت شما کلیک خور ندارد باید کمی سرکیسه را شل کرده و برای تبلیغات هزینه نمایید.

گاهی برخی مشتریان با تبلیغات اندک شما، با کسب‌وکار و فحوای فعالیت شما آشنا می‌شنوند و رقبا، شمارا جدی می‌گیرند که همین عملکرد سبب شهرت روزافزون شما می‌شود.

می‌تواند این تبلیغات به‌صورت تبادل باشد و یا با هزینه‌ای اندک ۱۰دلار در فیس‌بوک خود را معرفی کنید.

تصور غلط۷: من باید به گوگل معرفی شوم

یک تصور غلط دیگر در مورد سئو وردپرس این است که سئوکارها و رهبران کسب‌وکار فکر می‌کنند اگر گوگل آنان را شناسایی کند دیگر مشتری به‌خودی‌خود سرازیر می‌شود درصورتی‌که تنها معرفی به گوگل کلید طلایی برای کسب درآمد و شهرت نیست.

بهتر است بدانید: زمانی که شما شروع به راه‌اندازی سایت خود می‌کنید گوگل خود دست‌به‌کار شده و با توجه به محتوای تولیدشده، شمارا رسد کرده و رتبه‌بندی می‌نماید.

تصور غلط۸: ویدئو تبلیغاتی پرهزینه و کم طرفدار است

بهتراست بدانید که در سال ۲۰۱۸ گوگل با همکاری Cisco این برنامه تکمیلی را برای سئو و رتبه‌بندی در نظر گرفته است که ویدئو بیش از ۸۰درصد ترافیک یک سایت را بالا می‌برد درنتیجه از تولید ویدئوهای متناسب با موضوع فعالیت خود غافل نشوید.

تصور غلط۹: مقالات ابتدایی نیاز به بازیابی ندارند

این جزء پرتاثیرترین کارهایی است که هیچ‌گاه موردتوجه سئوکارهای قرار نمی‌گیرد چراکه ازنظر آنان به‌روزرسانی مقالات قبلی، وقت‌گیر است اما اگر سایت شما حتی ۱۰بازدیدکننده فعال داشته باشد درنتیجه با به‌روزرسانی مقاله متوجه می‌شود که شما به پیگیری آنان توجه کرده و اطلاعات را بازسازی می‌کنید، درنتیجه به شما اعتماد می‌کنند و به‌مرور کلیک خور سایت افزایش می‌یابد.

تصور غلط۱۰: تگ‌های داخلی موثرنیستند

برخی از سئوکاران به هنگام تولید محتوا درسئو وردپرس معتقد هستند که استفاده از تگ‌های داخلی و خارجی تنها زمان‌بر است و هیچ کمکی به جذب مخاطب و رتبه‌بندی ندارد درصورتی‌که اگر شما دریک مقاله از تگ‌های داخلی استفاده کنید میزان زمانی که کاربر درسایت ماندگار است افزایش می‌یابد و طبق قوانین جدید گوگل درنتیجه جایگاه سایت در گوگل افزایش می‌یابد.

تصور غلط۱۱: لینک‌های مرده را رها کنید

یک میانبر برای جذب مشتری و شناسایی سایت و کسب‌وکار شما این است که از سئوکار بخواهید لینک‌های مرده را در گوگل شناسایی کند و لینک سایت شمارا جایگزین نماید.

گوگل به کمک ویکی‌پدیا این امر را محقق نموده است و برکنار هر لینک مرده کلمه Dead link را درج می‌کند که سئوکار با شناسایی آن می‌تواند لینک موردنظر را اصلاح و لینک سایت خود را جایگزین نماید.

تصور غلط۱۲: محتوا تولید شود بدون درنظرگرفتن صحت آن

سئوکار شروع به تولید محتوا درسئو وردپرس می‌نماید اما با کپی کاری و دانلود مقاله‌هایی از سایت‌های دیگر بدون درنظرگرفتن صحت و صداقت آن را بازیابی می‌کند این امر سبب می‌شود که اعتماد کاربر به سایت از دست برود.

یا به‌عنوان‌مثال درسایت شما فروش لباس به‌صورت آنلاین انجام می‌شود، اگر تصاویر و عکس‌های ایجادشده در سایت شما بالباس‌هایی که برای کاربران خود می‌فرستید مطابقت نداشته باشد درنتیجه از اعتماد مشتری‌های شما کاسته می‌شود و این امر به‌اصطلاح به‌صورت ویروسی پخش‌شده و سبب می‌شود مشتریان شما رفته‌رفته کاهش یابند.

در پایان بهتر است بگوییم که یک سئوکار باید بداند علاوه بر رعایت نکات مقرر در سال ۲۰۱۸ بهتر است از نکات ذکرشده در این مقاله نیز غافل نشود.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

2 دیدگاه در “۱۲تصورات غلط اما رایج درسئو وردپرس”

 1. علی گفت:

  خوب این روش هایی که گفتین همش خیلی خوب هست ولی واسه اونایی که واقعا پولی واسه خرج کردن برای استارتاپشون داشته باشن ما یه استارتاپ بالا آوردیم همینطوری مونده از هیچ جا هم بهمون کمکی نمیشه همه زحمت هامون رو هواست!!

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام. بله موافقم با نظرتون ولی خوب شما هم میتونید با یادگیری علم سئو از طریق موتورهای جستجو واسه سایتتون بازدید جذب کنید
   در نظر داشته باشید که موفقیت با قانون تکامل اتفاق می افتد و یه شبه نمیتونید نتیجه فوق العاده ای رو ایجاد کنید.
   موفق باشین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام