بروزرسانی محتوای قدیمی در وردپرس

توحید عزیززاده در فروردین ۹, ۱۳۹۸
بروزرسانی محتوای قدیمی در وردپرس

محتوا اصلی ترین عنصری است که در فرایند موفقیت کسب و کار اینترنتی شما تاثیر گذار می باشد. محتوا مفهوم فوق العاده گسترده ای دارد و نمی توان آن را در قالب تعریفی ثابت گنجاند. عموما به هر مطلبی در قالب ویدیو، متن، تصویر، صوت و… می توان محتوا گفت! اما قصد ما در این مطلب پیگیری مفهوم و چیستی محتوا نیست بلکه تصمیم داریم به یکی از مهم ترین مقوله های پیرامون محتوا یعنی بروزرسانی آن بپردازیم.

یک اصل مهم در بازاریابی محتوا اینکه پس از انتشار مطلب، کار شما با آن تمام نشده! شما می بایست به صورت منظم به آن مطلب برگردید و آن را بروزرسانی کنید! در ادامه به صورت کامل به این مسئله که چرا می بایست مطالب را بروزرسانی کنید و وردپرس چه تاثیری در بروزرسانی مطالب دارد، اشاره خواهیم کرد.

چرا باید محتوای قدیمی را بروزرسانی کنیم؟

تولید محتوا همیشه می بایست با بروزرسانی محتوا همراه باشد. تکامل موتور های جستجو کم کم به سمتی می روند که اهمیت کمتری به کلمات کلیدی می دهند و بیشتر به دنبال مفهوم کلیدی هستند. به عبارتی شما می بایست به گوگل اثبات کنید که صفحه تان یک صفحه زنده، قابل پیگیری و کاربر پسند است تا بتوانید رتبه های بهتری در نتایج آن کسب کنید.

این نوع دیدگاه از جانب موتور های جستجو به ویژه گوگل باعث شده تا بروزرسانی محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شود. از طرفی اگر سایت های مختلف قصد فعالیت حرفه ای داشته باشند از آنجایی که می بایست به صورت مستمر برای بروزرسانی مطالب خود وقت بگذارند، مطالب بی کیفیت کمتری در دسترس کاربران قرار خواهد داشت و این دقیقا همان چیزی است که گوگل به دنبال آن می باشد.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: افزایش سرعت لود سایت های وردپرسی [مصاحبه]

فارق از همه این مطالب پویا بودن محتوا باعث می شود تا همیشه محتوایی بروز و مطابق با آخرین تغییرات حوزه مربوطه موجود باشد. این نه تنها برای گوگل و سایر موتور های جستجو خوب است بلکه برای صاحبان وب سایت ها نیز مناسب است چرا که همواره می توانند از یک مطلب هر چند قدیمی ورودی های قابل توجهی دریافت کنند.

بروزرسانی محتوای قدیمی سایت

بروزرسانی محتوای قدیمی سایت

آیا هر محتوایی را باید بروزرسانی کرد؟

قطعا اینطور نیست! بروزرسانی برای هر محتوایی آنطور که بیان شد شما را به نتایج برتر گوگل نمی رساند.

برای مثال گوگل در خصوص اخبار فوق العاده هوشمند است و می داند که کاربران دنبال آخرین اخبار موجود در خصوص چیزهایی که جستجو می کنند، هستند! برای همین در این خصوص کمتر به بروزرسانی مطالب اهمیت می دهد. برخی کسب و کار ها و صفحات هم هستند که ذاتا نیازی به بروزرسانی مطالب ندارند، چنین کسب و کار هایی هم بهتر است کمتر سراغ بروزرسانی مطالب بروند و بیشتر روی ارائه مطالب جدیدتر تمرکز کنند!

اما برخی دیگر از کسب و کار ها نیازمند بروزرسانی محتوا هستند و حتی گاهی توصیه می شود که کمتر سراغ تولید مطالب جدید بروند و بیشتر بر روی بروزرسانی تمرکز کنند. برای مثال همین مطلب که در حال مطالعه آن هستید، از آن دسته مطالبی است که نیازمند بروزرسانی محتوا است و برای اینکه همیشه کارآمد و مفید باشد می بایست مطابق الگورتیم های گوگل و قوانینی که گوگل هر از گاهی اعمال می کند، تغییر کند و اطلاعات جدید را برای کاربران منتشر نماید! این کار باعث می شود که در طولانی مدت رتبه و ارزش خودش را هم از دید موتور های جستجو و هم از دید کاربران حفظ نماید.

تولید محتوا یا بروزرسانی محتوا

اگر بخواهیم یک پاسخ کوتاه در این خصوص بیان کنیم، باید بگوییم که تولید محتوا همیشه چالش هایی را برای تان به ارمغان می آورد و هزینه های زیادی هم روی دست تان می گذارد اما بروزرسانی محتوا تمرکز شما را افزایش می دهد و با کاهش هزینه بازدهی بیشتری برای تان به ارمغان می آورد.

به عبارتی زمانی که بدون برنامه و بی هدف مطالبی جدید یا صفحاتی جدید را در سایت تان ایجاد می کنید، در واقع در حال هزینه سازی و کاهش سرعت توسعه خودتان هستید. با ایجاد هر صفحه شما می بایست برای رتبه گرفتن آن زمان زیادی بگذارید که مستلزم صرف هزینه و انرژی زیادی می باشد. اما از آن طرف اگر روی صفحات موجودتان تمرکز کنید و مرتبا به بهبود و بروزرسانی آن ها بپردازید، نه تنها با صرف زمان، انرژی و هزینه کمتر در جایگاه های مطلوب موتور جستجو ثابت خواهید شد، بلکه از هر صفحه موجودتان می توانید کسب درآمد قابل توجهی داشته باشید.

فراموش نکنید که تولید محتوا نه تنها به سئو داخلی نیاز دارد بلکه نیازمند هزینه های زیاد برای سئو خارجی نیز می باشد. توصیه می کنیم اگر کسب و کار خدماتی و یا فروشگاه های کوچک دارید، به جای افزودن بی برنامه صفحات و مطالب به بروزرسانی و افزایش کیفیت صفحات موجود بپردازید.

تولید محتوا جدید یا برورزرسانی محتواهای قدیمی؟

تولید محتوا جدید یا برورزرسانی محتواهای قدیمی؟

نکات بروزرسانی محتوا

بروزرسانی محتوا نیازمند پیگیری نکاتی است که باعث می شود محتوای شما بهتر و مناسب تر شود. اولین چیزی که باید در بروزرسانی محتوا به آن توجه کنید، این است که هر بار بروزرسانی باعث افزایش کیفیت و توسعه محتوای آموزشی موجود در صفحه شود. اگر فکر می کنید مطلب جدیدی برای افزودن به آن صفحه دارید، سراغ بروزرسانی بروید و در غیر اینصورت چنین کاری را نکنید.

در مرحله دوم می بایست به قوانین سئو توجه کنید. از آن جایی که الگوریتم های گوگل مرتبا در حال توسعه هستند، شما با تغییرات قوانین سئو می توانید تغییراتی در محتوای تان ایجاد کنید. در چنین شرایطی شاید مطلب جدیدی برای افزودن به محتوا نداشته باشید اما برخی قوانین را به آن بیافزایید.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: فشرده سازی تصاویر بدون افت کیفیت

نکته ای که باید در بروزرسانی محتوا به شدت آن توجه کنید این است که از بهم ریختن ساختار کلی صفحه خودداری کنید. زمانی که صرفا قصد دارید صفحه شما با همان کلمات کلیدی و موضوعات رتبه بندی شود، نباید به ساختار تیتر بندی شده مطلب، تگ ها و… دست بزنید و صرفا می بایست مطالبی را کم یا زیاد کنید. البته اگر بخواهید تم صفحه را تغییر بدهید مشکلی به وجود نمی آید اما از اعمال تغییرات اساسی در آن به شدت خودداری کنید.

بروزرسانی محتوا وردپرس

نه تنها سئو وردپرس ذاتا در میدان رقابت از رقباء جلوتر است بلکه پیگیری محتوا در وردپرس هم فوق العاده ساده تر، همراه با امکانات بیشتر و مفیدتر می باشد. کاربران وردپرس با استفاده از پلاگین هایی مانند یواست می توانند سئو محتوای خودشان را تضمین شده، نظارت کنند و محتوایی ایده آل برای کاربران و موتور های جستجو ارائه نمایند! از طرفی قابلیت های دیگر وردپرس به شما کمک می کند تا سادگی و کیفیت بالا را در بروز رسانی محتوا نیز تجربه کنید.

پیگیری بروز رسانی محتوا در وردپرس با چند نکته کوچک شما را نسبت به رقبا حسابی جلو می اندازد. در مرحله اول که می بایست بدانید بروزرسانی مطالب در وردپرس به سادگی تولید آن ها صورت می گیرند. شما با یک نوار ابزار کامل در کنار پلاگین هایی کارآمد می توانید به پیگیری بروزرسانی مطالب تان بپردازید. از طرفی وردپرس قابلیت تنظیم تاریخ مطلب را به صورت دستی برای کاربران مهیا کرده است. شما با استفاده از این قابلیت می توانید مطالب تان را برای گوگل ایده آل تر و مناسب تر نمایش دهید.

کافی است پس از بروزرسانی مطالب تاریخ تولید محتوا را به زمانی نزدیک به تاریخ کنونی تغییر دهید تا نه تنها محتوای تان کامل تر بشود بلکه از جانب گوگل یک محتوای تازه تر که به خوبی رتبه گرفته شناخته شود. این کار کمک می کند تا محتوای شما از دید گوگل ارزشمندتر شود و رتبه های برتری دریافت کنید.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

4 دیدگاه در “بروزرسانی محتوای قدیمی در وردپرس”

 1. هومن گفت:

  با سلام.
  آیا بعد از اضافه کردن محتوای جدید به صفحه ای که قبلا ایندکس شده دوباره باید اون صفحه رو ایندکس کرد؟من می خوام صفحه ای رو که محتوای جدید بهش اضافه کنم توی وب مستر ،های لایت کنم هنوز صفحه با محتوای قدیمی رو بهم نشون می ده(بعد از ۱۰ روز)

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام ایندکس دوباره محتوا بسته به اعتبار سایت شما و میزان بروز بودن سایتتان دارد برای همین پیشنهاد میکنیم
   از کنسول جدید یک بار درخواست ایندکس رو بدین تا اولویت ایندکس اون صفحه بیاد بالاتر

 2. احسان گفت:

  مقاله ی مفیدی بود ما سعی میکنیم در رزو حداقل ۱۰ مطلب در سایت قرار بدیم.
  من ی سوالی از شما داشتم
  شما لینک دادن به موضوعات سایت رو پیشنهاد میکنید یا خیر؟
  مثلا من در اطلاعات فیلم وقتی موضوع فیلم رو مینویسیم کمدی اکشن به نظرتون لینک دادن به این موضوعات تاثیر داره یانه؟
  پیشاپیش تشکر از پاسخ!

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام بله لینک سازی داخلی یکی از بهترین روش های لینک سازی و مشخص کردن اهمیت صفحات مهمتون به گوگل هست و به سئو سایتتون هم تاثیر بالایی میگذارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام