تاثیر لینک سازی داخلی در سئو وردپرس

توحید عزیززاده در اسفند ۱۳, ۱۳۹۷
تاثیر لینک سازی داخلی در سئو وردپرس

یکی از نکات خیلی مهم که باید در سئو داخلی حتما رعایت شود لینک سازی داخلی در بین صفحات سایتتان هست.

لینک سازی داخلی برای موتورهای جستجو یا کاربران

حتما موقع مطالعه مقالات در اینترنت متوجه متن های به رنگ آبی شده اید که با کلیک روی انها به صفحه ای دیگر هدایت می شوید.

تولید محتوا که یکی از ملزومات اصلی سئو محسوب می شود در اصل افزایش اعتبار و رتبه سایت شما را با عمل لینک سازی داخلی و تقویت صفحات هدفتان انجام می دهد.

لینک دادن در متن یک مقاله با کلمه کلیدی که میخواهید در آن رتبه کسب کنید بسیار توصیه می شود ولی با رعایت استاندارد ها…

این عمل سئو کلاه سفید هست یا سیاه؟ میشه گفت هردو اگر در حد اندازه در متن یک صفحه به مقالات و صفحات دیگر لینک دهید هم برای کاربر و هم برای موتورهای جستجو مفید خواهد بود

اما در صورتی که هدف شما از نوشتن مقاله لینک دادن باشه و سعی کنید در جاهای بی ربط و به دفعات بالا این عمل رو تکرار کنید مشخصا اشتباه هست و ضربه خواهید خورد.

در صفحه مقاله، کلمه کلیدی خود چند بار باید لینک بدهیم؟

طرز صحیح تعداد لینک سازی داخلی در صفحه

طرز صحیح تعداد لینک سازی داخلی در صفحه

به این تصویر دقت کنید هر صفحه ای از سایت شما دارای یک میزان اعتبار می باشد که این اعتبار رو نیز از طریق لینک هایی که از وب سایت های دیگر به صفحات شما داده شده است گرفته

زمانی که شما اقدام به ایجاد یک لینک در متن صفحه خود به صفحه ای دیگر از سایتتان میکنید در واقع شما از اعتبار خود به آن صفحه انتقال می دهید.

پس در نتیجه هرچقدر میزان لینک دهی شما در صفحاتتان کمتر باشد قدرت و اعتبار آنها ببشتر خواهد بود و میتواند تاثیر گذاری بالاتری براش شما در نتایج گوگل داشته باشد.

از هر کلمه کلیدی هدف و مرتبط در صفحه فقط یکبار اقدام به لینک دهی نمایید.

اشتباهات پر تکرار در لینک سازی داخلی در سئو

در برخی موارد و سایت ها میبینیم که عبارت رو در مقاله به صفحه ای دیگر از سایت خود به صورت تگ نوفالو no-follow استفاده کرده اند که میشه گفت اشتباه محض هست در سایت شما اصلا درست نیست که پیوندهای داخلیتان نوفالو باشد و در واقع اثر این لینک سازی داخلی رو با این کار از بین میبرید.

پس حتما بررسی کنید که آیا در کدهای صفحه لینکی که داده شده به صورت فالو هست یا نوفالو

تگ نوفالو لینک در کد صفحه

تگ نوفالو لینک در کد صفحه

به دفعات لینک دادن یک عبارت خاص در متن هم برای کاربرانتان و هم موتورهای جستجو آزاردهنده هست به جای آن میتوانید از مترادف های آن کلمه استفاده کنید و پیشنهاد میکنیم به یک صفحه از صفحه ای دیگر فقط یک بار لینک دهید تا قدرت و تاثیرگذاری بالاتری داشته باشد.

برخی از سایت ها هم هستند که موقع لینک دهی به صفحه ای سایتشان به جای استفاده از کلمه هدف آن صفحه از عبارت های مثل “اینجا کلیک کنید” که در گذشته امثالش رو خیلی دیدیم استفاده میکنند که این مورد باعث اتلاف شدن اعتبار آن لینک به صفحه مورد نظر می شود.

استفاده از افزونه های لینک سازی داخلی خودکار بی معنی که برای وردپرس هم چند تایی هست و استفاده از اونها فقط ایجاد لینک داخلی خشک و خالی هست و میشه گفت تاثیر آنچنانی رو افزایش اعتبار و محبوبیت سایت شما نخواهند داشت یادتان نرود هدف اصلی گوگل از هدایت یک کاربر به سمت شما رضایت آن هست.

یک سری ها هم هستند که افزونه ای اختصاصی برای سایتشان نوشتند و هر جا که متن کلمه کلیدی هدف آنها بود لینک کند که باز اشتباه هست.

در واقع هر نوع لینک سازی داخلی مصنوعی نمیتونه خیلی زیاد به شما کمک بکند.

سئو داخلی موفق با لینک سازی داخلی کاربردی

موقع نوشتن یک مقاله در یک پاراگراف متوجه میشین با پیشنهاد دادن یکی از مقالات مرتبطتان میتونید به کاربر بیشتر کمک کنید حتما بهش لینک بدین و این مورد اصلا محدودیت نداره البته باز در حد استاندارد.

تاثیر لینک های داخلی به مراتب بیشتر از خرید بک لینک و لینک های خارجی در سئو وردپرس هست

لینک های داخلی باید به گونه ای باشند که کاربر هنگام مطالعه آن پاراگراف در اول آن قانع شود و سپس بهش پیشنهاد کلیک روی آن لینک داده شود اینجا اگر کاربر کلیک کند کارتون رو به خوبی انجام دادین.

وقتی کاربر از صفحات دیگر سایت ما بازدید کند چندین مورد مثبت در سئو محاسبه می شود یکی نرخ خروج سایتتان کاهش پیدا میکند این به این مفهوم هست که کاربر وقتی از گوگل وارد سایت شما می شود و یک صفحه از سایت شما رو میبیند و خارج می شود در این جا نرخ خروج شما بالاست ولی زمانی این کاربر رو به خوبی با پیشنهادات لینک های داخلی و حتی خود محتوایی که بهش ارائه میدیم سعی میکنیم که مجابش کنیم از صفحات دیگر سایت ما هم بازدید کند و گوگل بر همه این موارد نظارت دارد و کیفیت سایت شما را محاسبه میکند.

حتی با استفاده از حالت های css میتونید یکم تفاوت در این لینک ها ایجاد کنید تا کاربر را بیشتر به کلیک روی آن ترغیب کنید.

لینک های داخلی در  منو و نتیجه خارق العاده آنها در سئو وردپرس

منو اولین بخشی هست که ربات موتورهای جستجو از طریق آن میتواند به بخش های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشد پس لینک داخلی که در این صفحه قرار داده بشود میتوند مهم باشد.

از طرفی این منو که هدر سایت ما قرار دارد در تمامی صفحات وجود دارد و دلیل اینکه صفحه اصلی اکثر سایت ها اعتبار بالایی دارند این هست که لینک صفحه اصلی در تمامی صفحات سایت وجود دارد.

عبارت صفحه اصلی – خانه را که در اکثر سایت ها هم دیده ایم به جای آن میتونیم سخت ترین کلمه کلیدی مد نظرتون رو بر روی صفحه اصلی کار کنید و به جای لینک کردن صفحه اصلی تو همه صفحات به این عبارت لینک بدین

و اون موقع هست که متوجه نتایج خارق العاده سئو همین تغییر کوچک تو منو سایتتون خواهید بود.

بعضی از سایت ها هستند که از تکنولوژی ایجکس برای سایت هاشون و بخصوص بخش منو استفاده میکنند که این تکنولوژي در حال حاضر قابلیت مشاهده این لینک ها توسط ربات موتورهای جستجو وجود ندارد

پس اگر از این تکنولوزی در منو خود استفاده میکنید میشه گفت کاملا یک امر اشتباه هست و به سئو سایتتان ضربه وارد میکند.

ساختار منو سایت دیجی کالا

ساختار منو سایت دیجی کالا

سایت دیجی کالا رو که حتما تا الان یه بار هم که شده دیده اید یک مورد خیلی مهم که صاحبین فروشگاه های اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی را میشه گفت گمراه کرده است بحث لینک های داخلی تو منو سایت دیجی کالا هستش.

و اکثر این وبمستران میان و خیل عظیمی از لینک ها رو در منو خود ایجاد میکنند و دلیلش هم گذاشتن لینک های در تعداد بالا در منو در سای دیجی کالا مطرح میکنن که کاملا اشتباه هست.

توسعه دهنده های این فروشگاه اینترنتی به خوبی توانسته اند از این تکنولوژی ایجکس استفاده کنند و منو خود را با آن هم بهینه برای کاربر و هم برای موتورهای جستجو طراحی کنند.

 جستجو لینک های منو در سورس کد صفحه اصلی دیجی کالا

جستجو لینک های منو در سورس کد صفحه اصلی دیجی کالا

با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه view page source در صفحه اصلی دیجی کالا به بخش پشت صحنه دیجی کالا وارد می شویم.

یکی از لینک های منو که در زیر منو قراردارد را را کپی کنید و با زدن ctrl+f جستجو کنید

میتونید مشاهده کنید که همچین لینکی در صفحه وجود ندارد پس یعنی به موتور جستجو نیز نمایش داده نمیشود ولی برای کاربر قابل مشاهده هست

شاید فکر کنید این کار اشتباه یا غلطی هست و یا سئو کلاه سیاه نام دارد ولی اینطور نیست

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: فشرده سازی تصاویر بدون افت کیفیت

دیجی کالا اگر انبوه لینک صفحات خودش را در منو قرار میداد درصد کمی از این اعتبارش به هر لینک اختصاصی پیدا میکرد و اینی که الان در هر کلمه تخصصی جستجو میکنید این سایت رو میبینید اتفاق نمی افتاد

صفحه اصلی (سخت ترین کلمه کلیدی) > لینک به دسته بندی ها (کلمات کلی تر و نبستا سخت و رقابتی) > محصولات و صفحات داخلی (کلمات اختصاصی هر محصول)

یعنی کالای دیجیتال یا مد و پوشاک در سورس جستجو کنید میتونید مشاهده کنید که لینک هاشون هست چون دسته بندی شاخص محسوب می شوند.

با داشتن استراتژی سئو داخلی اصولی میتونید در هر کلمه ی تخصصی یا پر رقابت رتبه داشته باشید.

نتیجه گیری

  • لینک های داخلی یک بخش مهم از سئو داخلی در وردپرس محسوب می شوند.
  • نقش لینک در صفحه انتقال اعتبار آن به صفحه دیگر می باشد.
  • هر چقدر میزان لینک های داخلی یک صفحه کمتر باشد تاثیر و قدرت آن کلمات بیشتر می شوند.
  • بین مقالات خود با لینک دادن فالو ارتباط معنایی ایجاد کنید تا هم کاربر و هم ربات های گوگل بهتر موضوع صفحه شما را درک کنند.
  • از منو سایت برای رتبه گرفتن در کلمات سخت استفاده کنید.
  • اشتباهاتی مانند نوفالو کردن لینک های داخلی کنار بگذارید.

سئو کلاه سفید بدون لینک سازی اصولی داخلی بی معناست…

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام