۶ استراتژی مهم سئو برای وردپرس در سال ۲۰۱۹

توحید عزیززاده در فروردین ۶, ۱۳۹۸
۶ استراتژی مهم سئو برای وردپرس در سال ۲۰۱۹

وردپرس را می توانیم به نوعی رهبر پلتفرم های مدیریت محتوا معرفی کنیم. در آخرین بررسی که صورت گرفته، ۲۹ درصد از کل وب سایت های موجود در پلتفرم وردپرس شکل گرفته اند. از طرفی نزدیک ترین رقیب به وردپرس پلتفرم جوملا است که تنها ۳ درصد از کل وب سایت های موجود را پشتیبانی می کند!

فارغ از اینکه وردپرس فوق العاده کاربر پسند است، قابلیت های بی نظیر آن برای سئو باعث شده تا اینقدر محبوب و پر استفاده باشد. این پلتفرم ذاتا تمام اصولی که موتور های جستجو به دنبال آن هستند را ارائه می کند. با این وجود اگر به راهکار های دیگری هم در کنار آن توجه کنید، می توانید نتایج بسیار بهتری در خصوص سئو وردپرس خودتان دریافت نمایید. در این مقاله به معرفی ۶ راه کار ایده آل  جهت بهبود وضعیت سئو سایت وردپرسی تان اشاره خواهیم کرد.

۱- ساختار پرمالینک (پیوندهای یکتا) خود را در حالت استاتیک تنظیم کنید

به طور پیش فرض ساختار پرمالینک یا همان URL در وردپرس برای موتور های جستجو و همینطور کاربران مناسب نیست. با تغییر دادن حالت پیش فرض آن به حالت استاتیک یک قدم مثبت برای بهبود وضعیت سئو سایت تان جهت افزایش رضایت موتور های جستجو و حتی کاربران برداشته اید.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: افزایش سرعت لود سایت های وردپرسی [مصاحبه]

برای بهینه سازی این بخش کافی است از مسیری که در زیر قرار داده شده اقدام کنید، تا بتوانید تنظیمات پرمالینک را به صورت استاتیک در بیاورید تا در ادامه تمام پست های شما به صورت خودکار به این نحو آدرس گذاری شوند.

تنظیم پیوندهای یکتا در وردپرس

تنظیم پیوندهای یکتا در وردپرس

Settings –> Permalink Settings

در صورتی که تمایل داشته باشید برای برخی صفحات می توانید آدرس های سفارشی و ویژه در نظر بگیرید. برای این کار هم می توانید در حین نوشتن محتوا وارد قسمت تنظیمات پرمالینک در صفحه تولید محتوا شوید و با قرار دادن کلمات کلیدی خود در قسمت “Slug” یک آدرس بهینه شده برای کلمات کلیدی تان تحویل بگیرید.

۲- از کلمات کلیدی خود در دو بخش مهم استفاده کنید؛ عنوان و تگ هدر

شما می بایست از کلمات کلیدی خودتان در تمام محتوای خود استفاده کنید. فقط این مسئله را به یاد داشته باشید در یک محتوای خوب در یک پاراگراف به صورت عمومی از چندبار از یک کلمه کلیدی استفاده نمی شود بلکه از کلمات مرتبط و عبارات نزدیک به آن مفهوم استفاده می گردد.

عنوان صفحه در تگ h1

عنوان صفحه در تگ h1

به عبارتی قطعا شما یک کلمه کلیدی را دارید که روی آن در محتوا تمرکز می کنید، پس به جای اینکه چگالی آن را به صورت نا متعارف بالا ببرید در بخش های درست از آن استفاده نمایید. برای مثال تگ هدر یکی از بهترین موقعیت ها برای استفاده از کلمه کلیدی می باشد. ترجیحا سعی کنید نزدیک به ابتدای این تگ از کلمه کلیدی استفاده نمایید.

با مطالعه تگ های H2، H3 و… گوگل و همینطور کاربران متوجه می شوند که محتوای شما راجع به چه چیزی است. وردپرس با یک کلیک اجازه استفاده از این تگ ها را به شما می دهد پس به بهترین صورت از آن ها برای معرفی محتوا به گوگل و کاربران استفاده کنید.

به طور کلی تگ هدر یا همان تگ H1 مهم ترین تگی هست که در صفحه شما استفاده می شود. شما می بایست تنها یک تگ هدر در صفحه داشته باشید.

۳- نقشه XML سایت تان را باگذاری کنید

استفاده از نقشه سایت فوق العاده ضروری است. این مسئله را احتمالا به عنوان پایه های سئو داخلی سایت بتوانیم معرفی کنیم چرا که گوگل با استفاده از نقشه سایت می تواند سایت شما را آنالیز کند و به آن رتبه بدهد. با استفاده از یک نقشه سایت استاندارد و درست مطمعن شوید که محتوا های سایت تان به سرعت قابل دسترسی هستند.

خوشبختانه پلاگین های متعددی هستند که به خیلی سریع یک نقشه سایت XML برای سایت های وردپرسی ایجاد می کنند. Google XML Sitemap و XML Sitemap دو مورد از بهترین پلاگین های نام برده هستند که می توانید از آن ها با خیال راحت جهت بهبود سئو وردپرس تان استفاده کنید. دو پلاگین نام برده هر بار که محتوای جدیدی را بارگذاری می کنید به صورت خودکار تغییرات ضروری را در نقشه سایت ایجاد می کنند تا گوگل به سرعت مطلب را بررسی و ایندکس کند.

۴- حتما از گوگل سرچ کنسول استفاده کنید

اگر هنوز گوگل سرچ کنسول سایت تان را راه ننداخته اید، احتمال اینکه نتوانید خطا های وب سایت تان را بررسی و رفع کنید بسیار زیاد است. این ابزار نه تنها آمار دقیقی از سایت تان به شما می دهد بلکه تمام خطا های موجود را به شما جهت رفع خطا گزارش می کند. افزوده بر تمام این ها شما توانایی اعمال تغییرات دستی را بر روی سایت تان از طریق این ابزار خواهید داشت.

شما از طریق این کنسول می توانید تمام لینک های ورودی و خروجی سایت تان را هم مدیریت کنید.

۵- روی طول محتوای خود برای کلمات کلیدی تان تمرکز کنید

در طی چند سال گذشته تحقیقات گسترده زیادی در مورد طول ایده آل برای محتوا های گوناگون انجام شده است. تمام این تحقیقات نشان میدهند که بهترین محتوا، مطالبی با بیشتر از ۲۰۰۰ کلمه هستند.

البته مثال نقص برای این نتیجه زیاد است چرا که تعداد زیادی مطلب با تعداد کلمه کم وجود دارند که نتایج برتر گوگل را تصاحب کرده اند! پس توصیه می کنیم به جای تمرکز بر طول محتوا بر روی کیفیت محتوا تمرکز کنید. سعی کنید خیلی سریع و کامل جواب کاربر را ارائه کنید. رند فیشکین از MOZ سه نکته طلایی برای ارزیابی طول بهینه محتوا ارائه نموده است:

  • سعی کنید برای کلمات کلیدی مورد نظر تان تحقیق کافی و کامل را انجام دهید. محتوا هایی که در آن خصوص رتبه های برتر را دارند را بررسی کنید و ببینید که از چند کلمه تشکیل شده اند.
  • از خودتان بپرسید آیا می توانم مطلب بهتری برای این موضوع منتشر کنم؟ اگر بتوانید این کار را با کلمات کمتری انجام بدهید، دنبال تولید محتوا برای آن موضوع بروید! البته اگر فکر می کنید که یک پست طولانی تر یک پاسخ کامل تر برای آن موضوع دارد، پس سراغ تولید محتوای طولانی تر بروید.
  • محتوای تان را با اهداف خوانندگانش هماهنگ کنید. اگر آن ها سوالی دارند که دنبال جواب کوتاه و سریع برای آن هستند، پس باید در یک پست ۵۰۰ کلمه ای کوتاه پاسخ آن ها را بدهید. اگر پاسخ پیچیده و طولانی نیاز است، پس یک محتوای چند هزار کلمه گزینه بهتری است.

۶- تصمیم بگیرید که آیا از www در آدرس تان استفاده کنید و یا خیر!

این یک نکته فوق العاده مهم است که تاثیر زیادی بر روی سئو شما می گذارد. گوگل تمام صاحبان وب سایت را ترغیب می کند که خودشان تصمیم بگیرند آدرس سایت شان دارای www باشد و یا خیر. البته استفاده کردن و یا نکردن از آن هیچ تفاوتی در قوانین سئو شما ایجاد نمی کند.

شما می توانید از طریق بخش مدیریت وردپرس تنظیمات استفاده کردن و یا نکردن از www را اعمال کنید. کافی است از طریق داشبور وردپرس، اقدام کنید تا آدرس هایی که برای مطالبتان تولید می شود، مطابق با آدرسی باشد که انتخاب کرده اید.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: چگونه قالب وردپرس را ویرایش کنیم

البته فراموش نکنید که می بایست دامنه اولیه خودتان را در گوگل سرچ کنسول هم مشخص کنید. مسیر اعمال این تنظیمات در گوگل سرچ کنسول فوق العاده راحت است. کافی است وارد آن شوید، روی آیکون تنظیمات کلیک کنید و نهایتا روی دامنه مورد نظرتان کلیک کنید و آن را تایید نمایید.

نتیجه گیری

پس از اینکه نکات مورد بحث را جهت بهبود وضعیت سئو فنی تان اعمال کردید خیالتان بابت عملکرد بدون نقص سایت تان از نظر سئو راحت باشد و تمرکز تان را برای تولید محتوایی غنی و با کیفیت بگذارید تا لینک هایی با ارزش دریافت کنید.

تمام استراتژی های سئو که در سال گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند، همچنان در سال ۲۰۱۹ عملیاتی هستند و با استفاده از آن ها می توانید به رتبه های مطلوب در موتور های جستجو برسید.

تنها تغییر اساسی که باید در این سال حواستان به آن باشد، این است که مطمعن شوید سایت شما به https منتقل شده است. اگر قبلا این کار را نکرده اید، به شدت توصیه می کنم همین حالا آن را انجام دهید.

image_pdfاگر از مقاله خوشتان آمد PDF آن را هم دریافت کنیدimage_printاگر مقاله برای شما مفید بود میتوانید پرینت بگیرید

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

پاسخ به “۶ استراتژی مهم سئو برای وردپرس در سال ۲۰۱۹”

  1. سهراب گفت:

    سلام ممنون واقعا زحمت کشیدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در تلگرام