گرایش های رشته کامپیوتر، شرایط ورود و بازارکار - سریرنوین 🕊
سریرنوین » مقالات سئو » گرایش های رشته کامپیوتر، شرایط ورود و بازارکار

گرایش های رشته کامپیوتر، شرایط ورود و بازارکار

معرفی رشته کامپیوتر

رشته کامپیوتر یکی از کاربردی ترین رشته های دنیا است که روز به روز اهمیت و نقش آن در زندگی انسان بیشتر می شود.

انسان با استفاده از کامپیوتر توانسته محدودیت های فیزیکی و ذهنی خودش را پشت سر بگذارد و با ایجاد دستگاه های کامپیوتری سرعت رشد و پیشرفت در زمینه های مختلف را بسیار افزایش دهد. جمله معروفی در این باره وجود دارد که می گوید انسان باید بیاندیشد و کامپیوتر باید کار کند و این شعار امروزه تجلی یافته و انسان بیشتر امور خود را با استفاده از کامپیوتر انجام می دهد.

رشته کامپیوتر مانند دیگر نقاط دنیا به عنوان یکی از پرطرفدار ترین رشته های دانشگاهی شناخته می شود و سالانه افراد زیادی این رشته را برای تحصیل انتخاب می کنند.

خوشبختانه در کشور ما امکان ادامه تحصیل رشته کامپیوتر تا سطح دکترا وجود دارد و دانشجویان می توانند بدون دغدغه تحصیلات خود را تا مقاطع بالا ادامه دهند.

گرایش های رشته کامپیوتر

گرایش های رشته کامپیوتر

گرایش های رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش سخت افزار و نرم افزار است که دانشجو می تواند با توجه به علاقه نسبت به انتخاب هر کدام اقدام کند. رشته سخت افزار همان طور که نام آن نیز مشخص است مربوط به قسمت های فیزیکی کامپیوتر بوده که با چشم دیده و با دست لمس می شود.

سخت افزار کامپیوتر تشکیل شده از قطعات مختلفی مانند مادربرد، رم، هارد، سی پی یو و دیگر قسمت های مختلف است که دانشجو در طول مدت تحصیل علاوه بر آشنایی با این قسمت ها با فناوری و تکنولوژی ساخت آن ها نیز آشنا می شود.

گرایش دوم رشته کامپیوتر نرم افزار است که مربوط به برنامه های مختلفی است که روی کامپیوتر نصب می شود. دانشجو در طول مدت تحصیل رشته کارشناسی نرم افزار با انواع برنامه ها و نحوه کار کردن با آن ها آشنا می شود و علاوه بر آن اصول برنامه نویسی که یکی از مهم ترین مباحث رشته کامپیوتر محسوب می شود را آموزش می بینید.

در واقع گرایش کارشناسی نرم افزار کامپیوتر تمام مباحث کلی کامپیوتر را به صورت جامع در بر می گیرد و دانشجو می تواند در مقاطع بعدی به صورتی تخصصی تر ادامه تحصیل دهد.

گرایش های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته کامپیوتر

نرم افزار

 همان طور که نرم افزار یکی از گرایش های کارشناسی محسوب می شود دانشجو می تواند این گرایش را در مقطع کارشناسی ارشد نیز ادامه دهد. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو برنامه نویسی را به صورت پیشرفته یاد می گیرد و با پایگاه داده های پیشرفته، الگوریتم های پردازش موازی، سیستم عامل های متنوع و دیگر برنامه های کاربردی در حوزه نرم افزار آشنا می شود.

معماری کامپیوتر

 معماری کامپیوتر یکی از گرایش هایی است که تقریباً ادامه راه گرایش سخت افزار بوده و دانشجو در مقطع ارشد با معماری های مختلف کامپیوتر، ابر رایانه ها، شبکه های گسترده و طراحی سخت افزار سیستم های کامپیوتری پیشرفته آشنا می شوند.

هوش مصنوعی

گرایش هوش مصنوعی یکی از مهم ترین و جذاب ترین گرایش های رشته کامپیوتری است که امروزه اهمیت استفاده از آن در زمینه های مختلف بسیار بیشتر شده است. هوش مصنوعی قادر است در زمان هایی که نیاز به فکر کردن وجود دارد به جای انسان بهترین تصمیم را گرفته و روند سرعت کار را افزایش دهد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد گرایش هوش مصنوعی عناوین مهمی مانند شبکه های عصبی، هوش مصنوعی، پردازش تصویر، منطق فازی و دیگر عناوین مهم در زمینه هوش مصنوعی را فرا می گیرند.

الگوریتم و محاسبات

گرایش الگوریتم و محاسبات در سال های اخیر ایجاد شده و تقریباً رشته جدیدی در حوزه کامپیوتر محسوب می شود. می دانیم که یکی از کارهای مهم کامپیوتر الگوریتم و محاسبات مختلف است که بخاطر اهمیت زیاد این موضوع اقدام به راه اندازی یک گرایش ویژه این مبحث شده که دانشجو می تواند ریاضیات پیشرفته کامپیوتری و الگوریتم های پیشرفته محاسباتی را به خوبی فرا گیرد.

در حال حاضر رشته کامپیوتر در مقطع دکتری شامل چهار رشته نرم افزار و الگوریتم محاسبات، هوش مصنوعی و معماری سیستم های کامپیوتری می شود.

بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر

بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر

همان طور که در بالا نیز گفته شد بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر بسیار فراگیر بوده و امروزه در تمام قسمت های مختلف جامعه از امور کامپیوتری استفاده می شود به این منظور، نیاز به افراد تحصیل کرده در این رشته به شدت احساس می شود.

فارغ التحصیلان گرایش نرم افزار می توانند در اداره های مختلف برای قسمت پشتیبانی و خدمات کامپیوتری اداره استخدام شوند. حتی بانک ها نیز به منظور تصدی امور بانکی یکی از رشته هایی که به صورت دائم جذب می کنند رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار است. فارغ التحصیل گرایش نرم افزار می تواند اقدام به تأسیس شرکت کرده و طراحی وب سایت، نرم افزار های موبایل، برنامه های کامپیوتری خدمات مختلفی را ارائه دهد که در حال حاضر متقاضی زیادی دارد.

فارغ التحصیلان گرایش سخت افزار کامپیوتر می توانند به عنوان پشتیبان فنی در اداره های گوناگون استخدام شوند و علاوه بر آن با تحصیل در مقاطع بالاتر در انجام کارهای تحقیقاتی به منظور طراحی و گسترش سیستم های کامپیوتری و شبکه های پیشرفته جدید فعالیت کنند.

حتی افرادی که در مقاطع کاردانی رشته کامپیوتر نیز تحصیل می کنند می توانند بعد از فارغ التحصیلی با انجام کارهای متفاوت در زمینه کامپیوتر امور مختلفی انجام دهند.

شرایط ورود به رشته کامپیوتر

خوشبختانه رشته کامپیوتر در مقاطع مختلف ایجاد شده و تقریباً تمام افراد می توانند به شیوه های گوناگون وارد این رشته شوند. دانش آموزان می توانند در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش رشته کامپیوتر را انتخاب کرده و بعد از ورود به این رشته و کسب مدرک دیپلم برای مقاطع بالاتر در آموزشکده های فنی اقدام کنند.

راه دیگر تحصیل در مقطع دبیرستان و انتخاب رشته ریاضی است که دانش آموز می تواند بعد از کنکور و در زمان انتخاب رشته، رشته کامپیوتر را انتخاب کرده و وارد دانشگاه شود. پس از کسب مدرک کارشناسی دانش آموز می تواند در کنکور کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظر ادامه تحصیل دهد.

دروس امتحانی آزمون دکترا رشته کامپیوتر گرایش مهندسی نرم افزار و الگوریتم کامپیوتر:

 1. زبان انگلیسی
 2. استعداد تحصیلی
 3. ساختمان داده ها
 4. الگوریتم
 5. سیستم های عامل پیشرفته
 6. پایگاه های داده پیشرفته

دروس امتحانی آزمون دکترا رشته کامپیوتر گرایش معماری سیستم های سخت افزار رایانه ای:

 1. زبان انگلیسی
 2. استعداد تحصیلی
 3. مدار منطقی
 4. معماری کامپیوتر پیشرفته ۵_ VLSI پیشرفته

دروس امتحانی آزمون دکترا رشته کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی

 1. زبان انگلیسی
 2. استعداد تحصیلی
 3. ساختمان داده ها
 4. الگوریتم
 5. شناسایی آماری الگو
 6. یادگیری ماشین

نتیجه گیری نهایی:

اگر قصد دارید وارد رشته کامپیوتر شوید توجه کنید که باید در زمینه درس ریاضی و فیزیک قوی بود و قدرت آنالیز و حل مسائل خوبی داشته باشید.

کامپیوتر یک علم لحظه ای است که مرتب به روز می شود و برای عقب نماندن لازم است مطالعه و تحقیقات مستمر داشت و برای این کار مهم ترین مبحث علاقه است که فرد بتواند با اشتیاق به یادگیری مطالب جدید بپردازد. به خاطر داشته باشید اگر واقعاً به کامپیوتر علاقه دارید در انتخاب آن شک نکنید. بازار کامپیوتر بسیار گسترده است و اگر فردی واقعاً علاقه و خلاقیت لازم را داشته باشد می تواند به جایگاه های خوبی از طریق این رشته دست پیدا کند.

منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

سلام بنده ترم چهار کاردانی هستم . چجوری و در چه مقطعی می تونم وارد هوش مصنوعی شم؟ . و چ پیشنیازی داره که از الان شروع کنم ؟ ممنون از مطالب خوبتون🙏

4 روز پیش
فاطمه ملک پور

سلام ،خسته نباشید؛من الان هنرجوی کامپیوتر هستم.میتونم در دانشگاه افسری ثبت نام کنم؟

5 روز پیش

سلام ببخشید من میخواستم بدونم کسی که خیلی از کامپیوتر سر در نمیاره ولی علاقه داره میتونه این رشته رو انتخاب کنه و این که توی این رشته همه چیز یاد میگیره یا نیاز داره از قبل یه سری چیزا رو بلد باشه

2 هفته پیش
  فاطمه ملک پور

  سلام ،تقریبا همه چیز رو یاد میدن ولی یه سری چیز های روزمره رو باید بلد باشین که یک پیش زمینه داشته باشین و بتونین مطلب های کتاب هارو درک کنین

  5 روز پیش

سلام وقتتون بخیر
توشاخه های رشته کامپیوتر انیمیشن هم هست؟

2 هفته پیش

با سلام ممنون از مطالب مفیدتون
میخواستم بدونم من با رشته تجربی میتونم مهندسی نرم افراز بخونم اونم با ریاضی من که در حد صفر صفر هستش؟
شدید هم علاقه دارم

2 هفته پیش
  فاطمه ملک پور

  اگه بخواسته باشین کاردانش بخونین میتونین موفق بشین چون فقط سال اول ریاضی داره

  5 روز پیش

سلام ببخشید با نمره ریاضی ۱۷و۱۸ میتونم تو رشته کامپیوتر در فنی حرفه ای موفق بشم؟؟

2 هفته پیش

سلام، خسته نباشید
من یازدهم انسانی ام
میخام برم کامپوتر ، باید چیکار کنم
یا اصلا میتونم برم؟؟؟
راهنمایی کنید ، ممنون

3 هفته پیش
حسین منصوری

سلام خسته نباشید من رشته تجربی میخونم ولی به رشته کامپیوتر خیلی علاقه دارم میخاستم ببینم کامپیوتر کنکور داره یا حذف شده؟
اگر هستش،من اگه برم بیرون،ازاد دوره هاشو ببینم میتونم کنکور رو پاس کنم
ممنون میشم پاسخ بدید

3 هفته پیش
علیرضا علیزاده

با سلام . من پایه یازدهم رشته ریاضی هستم . میخواستم بدونم که اگر از طریق رشته ریاضی کامپیوتر یا آی تی رو برای دانشگاه انتخاب کنم نسبت به بچه هایی که از هنرستان رشته کامپیوتر رو برمیدارن از نظر اطلاعات در زمینه دروس کامپیوتر عقب‌ نمیمونم ؟

3 هفته پیش
  توحید عزیززاده

  سلام برای موفقیت تو حوزه کامپیوتر باید یک شاخه مشخصی رو انتخاب کنید و به صورت آزاد و خودآموز برید جلو
  یعنی تو هنرستان و حتی دانشگاه به شما هیچ وقت نمیتونن کاملا تمام موارد دنیای کامپیوتر رو تدریس بکنن
  و باید خودتون یک حوزه رو انتخاب کنید و رو توسعه مهارت هاتون وقت بزارید
  و البته انجام پروژه یا انجام علم تئوری در عمل خیلی میتونه شما رو از کسایی که فقط دانش تئوری دارن جلو تر ببره
  امیدوارم که مفید بوده باشه
  موفق باشید.

  3 هفته پیش

   من رشتم الان کامپیوتره همه حرفاتون و راهنمایاتون درسته ممنون 🙂

   6 روز پیش
فاطمه ملک پور

سلام،ممنونم از مطالب خوبتون من یک هنرجوی رشته کامپیوتر هستم البته گرایشم طراحی صفحات وب هستش به نظرتون برای دانشگاه همین گرایش رو ادامه بدم یا گرایشم رو عوض کنم

3 هفته پیش
  توحید عزیززاده

  سلام وقتتون بخیر
  اگر علاقه مند هستید به این حوزه بله حتما ادامه بدین
  موفق باشید

  3 هفته پیش
   فاطمه ملک پور

   خیلی ممنون از جوابتون ولی اگه بخوام رشتمو تغییر بدم چه گرایش هایی میتونم برم؟آیا میتونم برای ادامه تحصیل به دانشگاه افسری برم؟؟

   3 هفته پیش

من تو ریاضی کمی خوبم به نظرتون میتونم این رشته رو انتخاب و تو این رشته موفق باشم؟

3 هفته پیش
  توحید عزیززاده

  سلام بله حتما مطمئن باشید اگر علاقه مند هستید شک نکنید.
  موفق باشید

  3 هفته پیش

ببخشید من ریاضیم خوب نیس و به کامپیوتر علاقه زیادی دارم سوالم اینه که میتونم تو رشته کامپیوتر قبول بشم یانه لطفاً راهنماییم کنید ممنون

3 هفته پیش
  توحید عزیززاده

  سلام. بله کامپیوتر فقط ریاضی نیست و میتونید تو شاخه های زیادی که داره فعالیت کنید مثل گرافیک و طراحی سایت و …

  3 هفته پیش
   مرضیه شیرزادی

   سلام خسته نباشین.من رشتم کامپیوتره وسال اخرهستم.قراره سال دیگه وارد دانشگاه بشم میخاستم ببینم اگه برم دانشگاه اونجا چه درس هایی رو باید پاس کنم؟

   3 هفته پیش
    توحید عزیززاده

    سلام طبق گرایشی که انتخاب میکنید
    دروسی رو باید پاس کنید.
    موفق باشید

    3 هفته پیش

سلام من لیسانس کشاورزی گرایش آب از دانشگاه تهران دارم ،می‌توانم مهندسی کامپیوتر علمی کاربردی بخونم؟ بازار کار چه گرایشی بهتر هستش؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

4 هفته پیش

سلام من به کامپیوتر علاقه زیادی دارم اما نمیدونم تو رشته کامپیوتر کاری پیدا میشه که دائما سر کار باشیم یا کار خوبی پیدا میشه؟یا کدوم گرایشو انتخاب کنم بهتره؟

1 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام.
  باید در مورد گرایش ها و کارهایی که میتونید انجام بدین تحقیق کنید و بر اساس علاقه خودتون گرایش رو انتخاب کنید و بر اساس اون هم حوزه فعالیتتون
  مثلا اگه گرایش نرم افزار رو انتخاب کردین میتونید شغل برنامه نویسی یا طراحی سایت رو انتخاب کنید یا …
  موفق باشید.

  1 ماه پیش

سلام ، بنده ۲۰ سال سن دارم ولی واقعا هیچ هدفی ندارم و اینجوری بودن رو اصلا دوست ندارم ، دیپلم کامپیوتر دارم اما علاقه ای به ریاضی و فیزیک ندارم اما کامپیوتر رو دوست دارم ، ولی واقعا نمیدونم چه هدفی رو برای خودم قرار بدم یا حتی میشه گفت نمیدونم به چه چیزی علاقه مندم که بخوام شروع کنم و هدفی بزارم و به اون هدفم برسم ، اگه میتونید یه کمکی بکنید ممنون میشم

1 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام مشخصا ببینید اگر به کامپیوتر علاقه مند هستید میتونید تو حوزه هایی از اون فعالیت کنید که نیاز زیادی به ریاضی و فیزیک ندارد مثل طراحی گرافیک و …
  هدف از قلب مشکلات درمیاد نمیشه گفت هدفی ندارید بلکه باید اونو بشناسید
  یک مسیر رو انتخاب کنید و ادامه بدین اگر به مشکل خوردید عوض کنید اونقدر عوض کنید تا به بهترین شرایطی که میخواین برسید.
  فقط بدون انگیزه نباشید و شروع کنید.
  موفق باشید

  1 ماه پیش

سلام من دیپلم گرافیک کامپیوتر دارم آیا میتونم تو کنکور سراسری نرم افزار کامپیوتر یاitشرکت کنم؟؟

1 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام وقتتون بخیر
  بله میتونید هم بدون کنکور و هم با کنکور ادامه تحصیل بدین

  1 ماه پیش

خیلی ممنون من برای قبولی همینارو مطالعه کردم و تو رشتش قبول شدم خیلی ممنون

1 ماه پیش

عالیه…
بنابراین امکانش هست دوره کارآموزی و همچنین دوره آنلاینی که مورد تاییده معرفی کنین

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  اگر قصد برنامه نویسی وب داشته باشین سایت های
  https://www.7learn.com
  https://hamyar.co/
  و برای استخدام و کارآموزی هم سایت
  https://jobinja.ir
  میتونه مفید باشه واستون

  2 ماه پیش

   از راهنمایی ها و مطالب انگیزشییتون نهایت تشکر رو دارم وهمچنین آرزوی بهترینها
   شب خوبی داشته باشین…

   2 ماه پیش
    توحید عزیززاده

    ممنون از شما که وقت گزاشتین و سوال ارزشمند خودتون رو مطرح کردین
    امیدوارم که برای دیگر دوستان هم مفید واقع شده باشه

    2 ماه پیش

     بابت بد موقع سوال پرسیدنم بینهایت عذر میخام نفرمودین در چه دوره ای شرکت کنم

     2 ماه پیش
     توحید عزیززاده

     به هر کدوم که علاقه دارین و میخواید توش فعالیت کنید
     اگه میخواید طراح سایت بشین یعنی قالب سایت و اپلیکیشن طراحی کنید دوره های فتوشاپ و ui و ux رو دنبال کنید
     https://websima.com یه دوره الان راجع به این موضوع داره
     اگر میخواید با cms ها کار کنید دوره متخصص وردپرس ۷ learn خوب هستش
     بستگی به انتخاب شما داره
     موفق باشین

     2 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر از بابت اطلاعات مچکرم
من بدون شک قصد دارم رشته نجوم رو بخونم که البته به اطلاعات کافی مربوط به کامپیوتر ومهمتر از همه برنامه نویسی نیاز دارد
در حال حاضر پیش تجربیم وتا زمانی که اطلاعات کامپیوترم درحدی قابل قبول نرسد قصد ندارم که به دانشگاه برم
کلاسهای فنی تهران و…رو که دیدم مباحث پراکندست وونمیدونم که از کجا باید شروع کرد و فکر کردم شاید بهتر باشد فنی حرفه ای بخونم که بطور کلی برنامه نویس وپیش نیازها رو یاد بگیرم اما کنکور نجوم از رشته تجربی بدم در اصل رشته کامپیوترو از دوم دبیرستان شروع وتا قبل کنکور ادامه بدم وبا مدرک تجربی کنکور نجوم بدم
*سوالم اینجاست که مطالب لازمو یاد میگیرم از فنی حرفه ای
**ویا اصلا میشه این کارو کردو
***یا اگه کلاسهای برنامه نویسی رو ازاول برم بهتره
****وچون ممکنه زمان بیشتری ایران بمونم میخام که از این راهم درآمد داشته باشم فنی حرفه ای بهتره ویا کلاس ویا کنکور کامپیوتر بدم وبعداز چند سال تحصیل در کامپیوتر نجوم بخونم
*****وسوال آخرم این سایت مربوط میشه به طراحیه وب.درسته؟
مچکرم….
از وقتی که میذارید

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام وقتتون بخیر
  ببینید شما به نجوم علاقه مند هستید و مشکلی که من درک کردم این فکر رو میکنید که شاید نمیشه از نجوم درآمد داشت
  و شاید فکر میکنید که کامپیوتر درآمدش واستون بهتره
  و این نوع طرز فکر نمیتونه کمکی بهتون بکنه
  تو هر حوزه ای افرادی موفق میشوند که شبانه روز میتونن عاشقانه اون کار رو انجام بدن و در کنار این به درآمد های عالی هم خواهند رسید.
  شما باید ابتدا علاقه مندی خودتون رو به حوزه ای انتخاب کنید و قدم به قدم تو اون مسیر قدم بردارین
  موفق باشین

  2 ماه پیش

   خوشبختانه از دیدگاه من نجوم درآمد عالی داره اما توایران میشه درآمد داشت ویاکاری داشت اکثر افراد علاقمند به کامپیوتر,الکترونیک,برق ویا رشته هایی غیر فیزیک ودور از نجوم میخونن اما من قصد دارم که حتما نجوموبخونم هرچند بله من عقیده دارم در ایران نمیتونم کاری که دوست دارم رو انجام بدم بنابراین تصمیم گرفتم نجوم بخونم وراه درآمدم ازپیش نیازهای نجوم مثل کامپیوتر و زبان انگلیسی وفرانسوی باشه
   اگرمیتونم از راه نجوم درایران درآمد داشته باشه ممکنه راهنمایی کنین
   (( هدف من نجومه وپیش نیاز اون کامپیوتر وبرنامه نویسیه ودراین مورد شکی نیست))
   ممکنه متن قبلی رو یکبار دیگه بادقت بخونین چون دراصل سوال من چیز دیگه ای بود
   باتشکر…

   2 ماه پیش
    توحید عزیززاده

    به نظر شخص خودم از دورهای آنلاین و کارگاه هایی که غیرحضوری بودن بیشتر نتیجه دیدم
    مشخصا دانشگاه و هنرستان فنی میتونه فقط اون مباحث اولیه رو بهتون یاد بده ولی اگر بخواید متخصص بشید که به شما اعتماد کنن و پروژه بسپرن نیازمند این هست که بیشتر وقت بزارید و از منابع خارجی بروز هم استفاده کنید و از همه نکات مهم تر باید به صورت عملی کار کنید
    میتونید تو دوره های کارآموزی شرکت ها فعالیتتون رو شروع کنید و رزومه واسه خودتون جمع کنید و همچنین تجربه که خیلی مهم هست.
    بله فعالیت ما در حوزه طراحی وب و به خصوص سئو هست.
    به دنبال اساتید نجومی باشید که در اون حوزه شاخص هستن و موفق هستن بگردید و دقیقا برین تو اون حوزه کارهایی که انجام دادن رو شما هم انجام بدین.
    بازم سوالی بود در خدمتتون هستم.

    2 ماه پیش

     بعضی از کلمات برام مبهم بود که البته در مسیرکه قراربگیرم برطرف میشه اما چیزی که متوجه شدم اینه که نظرتون در این مورده که
     ازدوره های آنلاین وکارگاه های غیرحضوری شروع به یادگیری وبعد از اون در دوره های کارآموزی شرکتها فعالیتمو شروع وتجربه کسب کنم ویاهمراه با یادگیری آنلاین
     درست متوجه شدم؟

     2 ماه پیش
     توحید عزیززاده

     بله اگر میخواهید در این حوزه فعالیت کنید همین امروز فعالیت خودتون رو شروع کنید و کم کم مهارت های خودتون رو توسعه بدین و پیش برین
     براتون آرزوی موفقیت دارم.

     2 ماه پیش

ميشه از طریق کاردانش ای تی رو گرفت؟

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  منظورتون از کاردانش دیپلمش اگه باشه بله باید برید تو هنرستان ها انتخاب رشته بکنید.

  2 ماه پیش

سلام من کاردانی حسابداری مالب دارم اما از رشتم واقعا خوشم نمیاد مبشه برم به رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی و مشکلی نداشته باشم

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام بله میتونید تغییر رشته بدین و برین کامپیوتر دنبال علاقتون
  واسه دونستن راجع به نحوه تغییر با کارشناسان تحصیلی تماس بگیرید.

  2 ماه پیش

سلام من دیپلم کامپیوتر دارم.میخوام برم دانشگاه تربیت معلم.امکانش هست یا باید از طریق رشته های نظری کنکور بدم؟

2 ماه پیش

سلام قربان ایا میشه از رشته کامپیوتر تربیت معلم قبول شد

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام عذر خواهی میکنم اطلاع دقیقی ندارم باید بپرسین از مشاورین

  2 ماه پیش

سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته دهم انسانی هستم. یه مشکلی که از اول سال داشتم این بود که به اجبار خانواده وارد این رشته شدم الان مسئله اینه که من ریاضی خوبی ندارم ولی با برنامه نویسی و انیمیشن و سایر موارد اشنایی کامل دارم الان نمیدونم باید چیکار کنم

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام دوست عزیز
  جهت موفقیت در هر زمینه ای ابتدا شما باید علاقه مند باشید تا بتوانید سختی های که تو مسیر براتون پیش میاد رو هم تحمل بکنید.
  تغییر رشته بدین و یا به صورت آزاد به یادگیری علاقه خود به پردازید.
  موفق باشین

  2 ماه پیش

باسلام بادیپلم فنی وحرفه ای کامپیوتر میشه کارشناسی ای تی گرفت؟

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

   سلام بله میتونید ابتدا باید تو کنکور شرکت بکنید و بعد از قبولی و گذراندن مقطع کاردانی به کارشناسی اقدام کنید.
  موفق باشید.

  2 ماه پیش

سلام قربان ؛ من هم به ریاضی و فیزیک علاقه دارم ؛ هم میتونم مسائل رو به سرعت پردازش کنم ؛ اطلاعات و سررشته و علاقه بالای به کامپیوتر دارم ؛ اما تا حدودی هیچ کاری برای کامپیوتر به ذهنم نمیرسه و امسال باید انتخاب رشته ( ریاضی ) انجام بدم ؛ واقعا از رشته ی کامپیوتر از نظر پیدا کردن شغل میترسم ؛ میتونید کمکم کنید و اینجا یا به ادرس ایمیلم یک راهنمایی بنویسید ؛ ممنون میشم ، چون من تقریبا در همه ی بخش های مختلف کامپیوتر از جمله هک و برنامه نویسی و بازی سازی و انیمیشن سازی و نرم افزار و سخت افزار و … فعالیت دارم ؛ واقعا به کمک فرد حرفه ای ای مثل شما احتیاج دارم
اگر هم با هر بخشی از اینترنت مشکل دارید ، این از ادرس اینستاگرامم : mahan.beidokhti1382 ، شماره ی تلگرام هم نوشتم ؛ لطفا جوابم رو بدید
لطفا جوابم رو بدید ؛ با تشکر

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام وقتتون بخیر
  ببینید میشه گفت اشتباهتون همینجاست شما باید یک حوزه از کامپیوتر رو انتخاب بکنید و در اون حوزه متخصص بشین و حرف اول رو بزنید
  تنها در این صورت هست که میتونید درامد زایی داشته باشید.
  موفق باشین.

  2 ماه پیش
امیرمحمدرئوفی

سلام. من یه دانش آموز سال دهم ام که رفتم رشته تجربی اونم بخاطر خانواده. علاقه شدید به ریاضی و فیزیک دارم و اصلنم از رشتم راضی نیستم. امروز سرم زده که تغییر رشته بدم و کامپیوتر بخونم بخاطر علاقه و توانایی اما مطمئن نیستم تو این کار.

2 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام. ببینید شرط موفقیت تو هر کاری علاقه هست این شور و شوق هست که تو مسیر رسیدن به هدف اگر فشار هایی هم باشه رو براتون قابل تحمل میکنه
  پس بهترین کار تغییر و اراده به سمت هدف هستش.
  موفق باشین

  2 ماه پیش

سلام. من ریاضیم خوب هست و به کامپیوتر خیلی علاقه دارم به نظرتون بازارکارش خوبه الان انتخاب بکنم؟
ممنون

3 ماه پیش
  توحید عزیززاده

  سلام. بله اگر به کامپیوتر واقعا علاقه مند باشین مطمعا باشین میتونین تو بخش کاریش هم موفق بشین

  3 ماه پیش
دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل و شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

 • date_range۲۴ آبان ۱۳۹۷
expand_less